Paukščių takas yra pilnas planetų su vandenynais ir žemynais, kaip ir Žemėje


Naujausi specialistų tyrimai parodė, kad vandens gali būti planetoje net jos susidarymo metu.

 

Astronomai ilgą laiką tyrinėjo mūsų Visatą ir bando rasti svetimų civilizacijų pėdsakų. Tačiau būtina gyvybės egzistavimo sąlyga yra vandens buvimas planetoje. Anksčiau tai atrodė fantazija, nes buvo manoma, kad į Žemę panašios planetos gali gauti vandens tik susidūrusios su ledo asteroidu.

 

Kopenhagos universiteto ekspertai nustatė, kad jos susidarymo metu planetoje gali būti vandens. Be to, tai taikoma ne tik mūsų planetai, bet ir Marsui su Venera.

 

Andersas Johansenas pridūrė, kad vandens molekulė yra gana įprasta, todėl šią prielaidą galima pritaikyti bet kuriai Paukščių Tako planetai. Tyrimo metu buvo naudojamas specialus kompiuterinis modelis, kuris parodė, kaip greitai planetos formuojasi galaktikoje ir kokie statybiniai elementai tam reikalingi. Tyrimas parodė, kad ledas ir anglis dalyvauja formuojantis planetai, kurios dalelės neviršija 1 milimetro. Ekspertai padarė išvadą, kad visos planetos gali formuotis iš tų pačių “statybinių blokų”, todėl iš pradžių kiekvienoje gali būti vandens.

 

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite