Astrofizikas kalbėjo apie visatos kūrėjo pranešimo paiešką


Hipotezę, kad yra potencialus visatos kūrėjo pranešimas, pirmą kartą 2006 m. Pateikė Stevenas Xu ir Anthony Zee.

 

Astrofizikas Michaelas Hippke’as nusprendė pabandyti ieškoti šios paslaptingos žinios kosminėje mikrobangų spinduliuotėje. Tai dar vadinama reliktu. Ekspertai mano, kad jis pasirodė 380 tūkstančių metų po Didžiojo sprogimo ir visatoje vis dar yra iki šiol.

 

Atsižvelgiant į tai, kad ankstyvoji Visata nebuvo vienalytė, galima nustatyti įvairius jos tankio variantus, naudojant minimalius CMB temperatūros svyravimus. Su šiais pakeitimais Hippke sukūrė dvejetainius bitų srautus. Mokslininkai mano, kad kūrėjo žinia gali būti paslėpta būtent relikvijos spinduliavime. Tai paaiškinama tuo, kad pranešimą gali matyti tik techniškai labiau pažengusių civilizacijų atstovai.

 

Xu ir Zi teigia, kad bet kuri civilizacija kosmose gali iššifruoti CMB pranešimą be jokių problemų. Tačiau astrofizikas pastebėjo, kad CMB palaipsniui vėsta. Tuo pačiu metu, kai mūsų Visata sensta, relikvinė spinduliuotė taps nematoma ir tada ji visiškai išnyks. Be to, nėra faktas, kad žinia visiems stebėtojams atrodys vienodai, jei jie yra skirtinguose Visatos galuose. Pavyzdžiui, žmonija gali neregistruoti CMB dėl to, kad Paukščių Tako spinduliuotė tai trukdys. Taip pat verta atsižvelgti į tai, kad CMB tyrimui bus skirta tik nedidelė erdvė.

 

Stevenas Xu ir Anthony Zee teigia, kad pranešimo dydis gali siekti kelis tūkstančius bitų. Tačiau minėti Hippke argumentai rodo, kad „Kūrėjo žinia“ bus daug mažesnė. Po tyrimo jis pridūrė, kad dėl to, kad bitų srautuose nebuvo sutapimų, galima daryti išvadą, kad CMB nėra tiesioginio pranešimo.

 

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite