Anglijos viduramžių bažnyčioje rasta raganų ir piktųjų dvasių „spąstų“


Mokslininkų komanda iškasė 700 metų senumo bažnyčią Stoke Mandeville kaime, kur ant akmens sijų rado raganų žymes. Mokslininkai pažymėjo, kad tokie elementai, remiantis jų protėvių įsitikinimais, išvijo piktąsias dvasias.

 

Pasak archeologo Michaelo Korto, dirbančio „HS2 Ltd“, radinys leidžia pasinerti į praeities dalį, kuri nėra aprašyta istoriniuose dokumentuose. Mokslininkai pranešė, kad rado ratų stipinų formos žymes su apvaliomis skylėmis viduryje.

 

Šv. Marijos bažnyčia buvo pastatyta apie 1070 m. Kaip asmeninė lordo Stoke Mandeville koplyčia. Jis įsikūręs šiuolaikiniame Anglijos mieste Bekingemšyre. 1340-aisiais buvo nuspręsta išplėsti pastatą, o 1860-aisiais – jį nugriauti, kai šalia miesto buvo pastatyta nauja bažnyčia.

 

Atliekant archeologinius darbus toje vietoje, mokslininkai pažymėjo, kad, nepaisant laiko, daugelis senovės bažnyčios dalių buvo labai gerai išsilaikiusios. Sienos vis dar stovi iki pusantro metro aukščio, taip pat buvo likusios grindys.

 

Raganų ženklai buvo rasti ant kelių akmenų įvairiuose taškuose. Šablonai negalėjo būti saulės laikrodis, kurį archeologai dažnai mato viduramžių pastatų pietinių durų srityje.

 

Panašių ženklų galima rasti įvairiose JK vietose. Daug jų rasta kalkakmenio urvuose. Paprastai paslaptingi dizainai yra išgraviruoti ant akmenų šalia durų, langų ir židinių. Jie pasiglemžė piktąsias dvasias ir raganas, priviliodami juos į nesibaigiančią grandinę ar labirintą.

 

Skirtingai nei šiandien, žmonės anksčiau tikėjo raganų egzistavimu ir netgi aktyviai bandė su jais kovoti.

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite