Billas Gatesas įvardijo didžiausią savo karjeros klaidą – ji galimai kainavo 400 milijardų dolerių

„Programinės įrangos – ypač platformų – pasaulis yra toks, kad laimėtojas pasiima viską. Taigi, žinote, didžiausia mano kada nors padaryta klaida yra nesugebėjimas suvaldyti „Microsoft“ taip, kad ji atsidurtų ten, kur šiandien yra „Android“. Tai yra, „Android“ yra standartinė platforma ne „Apple“ telefonuose.

 

„Microsoft“ pozicija buvo natūraliai tinkama tai pergalei, o tai yra sritis, kur nugalėtojas pasiima viską. Jeigu joje esate su puse tiek ar net 90 proc. tiek programėlių, kaip konkurentai, esate pasmerkti. Erdvės yra tik vienai ne „Apple“ operacinei sistemai. Ir kiek tai buvo verta? 400 milijardų?

 

Juos būtų uždirbusi ne bendrovė G, o bendrovė M. Ir man neįtikėtina, kad nors padariau vieną didžiausių visų laikų klaidų – o tuo metu dar vyko ir antimonopolinė byla, ir daug kitų dalykų – kiti mūsų ištekliai – „Windows“ ir „Office“ – laikosi puikiai. Taigi esame lyderiaujanti kompanija. Jei būtume ir tą užduotį atlikę tinkamai, būtume lyderiaujanti kompanija. Na, bet nutiko kaip nutiko“, – pasakojo B.Gatesas.

 

Šiame pokalbyje B.Gatesas prisiėmė visišką atsakomybę už tai, kad nesureagavo į naujosios išmaniųjų telefonų eros pradžią. Tačiau jau tuo metu jis viena koja buvo pasitraukęs iš „Microsoft“ veiklos ir vis daugiau dėmesio skyrė Billo ir Melindos Gatesų fondui. Pirmasis „iPhone“ telefonas buvo pristatytas 2007 metais, o pirmasis „Android“ įrenginys rinką pasiekė 2008 metais. B.Gatesas savo planus trauktis iš „Microsoft“ paviešino dar 2006 metų birželį.

 

Tuometinis generalinis „Microsoft“ direktorius buvo Steve’as Ballmeris, kuris pagarsėjo tuo, kad išjuokė „iPhone“ ir pavadino 500 dolerių kainuojantį telefoną „brangiausiu telefonu pasaulyje“, kurį jis kritikavo ir už fizinės klaviatūros neturėjimą. „Nėra nė menkiausios galimybės, kad „iPhone“ užims reikšmingą rinkos dalį. Jokių šansų“, – anuokart leidiniui „USA Today“ sakė S.Ballmeris. Bet istorija byloja, kad „Apple“ iki šiol pardavė daugiau nei 2 mlrd. „iPhone“ telefonų.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Pirmojo „iPhone“ pristatymas buvo itin svarbus lūžio taškas technologijų pasaulyje, o tai, kaip į šį įvykį sureagavo technologijų kompanijos, lėmė jų ateitį daugeliui metų į priekį. Skirtingai nei „Microsoft“, „Google“ pakankamai rimtai įvertino „iPhone“ pasirodymą. Dar iki šio telefono pristatymo „Google“ buvo nemažai investavę į mobiliųjų telefonų rinką – 2005 metais buvo nupirkta Andy Rubino bendrovė „Android“. Įmonės programuotojai iš pradžių kūrė operacinę sistemą, panašią į „Blackberry“, tačiau po „iPhone“ pasirodymo „Google“ mobiliųjų technologijų padalinio vadovai suvokė, kad teks viską pradėti nuo pradžių ir reaguojant į konkurentus pasiūlyti vien lietimu valdomą vartotojo sąsają. Taip atsirado „Android 1.0“.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Leidinys „The Atlantic“ tuokart rašė, kaip į „iPhone“ pristatymą reagavo A.Rubinas – jis „Apple“ gaminį įvertino priešingai nei S.Ballmeris. „A.Rubinas buvo taip apstulbintas Steve’o Jobso pristatymo, kad teko pristabdyti kaip tik tuo metu į verslo susitikimą jį vežusį vairuotoją ir užbaigti žiūrėti pristatymo transliaciją“, – rašė laikraštis.

 

„Po velnių. Panašu, kad mes savo telefono nepristatysime“, – tuomet automobilyje jis pasakė vienam savo kolegai.

 

Ilgainiui „Microsoft“ kovai su „iPhone“ ir „Android“ sistema pasiūlė savo „Windows Phone“, tačiau nesugebėjimas reaguoti pakankamai operatyviai ir nesugebėjimas įžvelgti beprasidedančios išmaniųjų telefonų revoliucijos reiškė, kad „Microsoft“ savo operacinės sistemos pirmąją versiją pristatė tik 2010 metais. Ir tai jau buvo per vėlu.

 

„Google“ į savo mobiliąją platformą metė neįtikėtiną išteklių kiekį ir 2010 metais jie buvo pernelyg galingi, o „Android“ programėlių pakete buvo tokie būtini įrankiai, kaip „Gmail“, interneto paieška, „Youtube“, „Google Maps“ ir panašiai. „Microsoft“ operacinę sistemą sukurti sugebėjo, tačiau konkuruoti su kitomis „Google“ paslaugomis nebepajėgė. Taigi, dėl programėlių ir paslaugų stokos „Windows Phone“ pražuvo.

 

Šiandien „Android“ užima 85 proc. visos išmaniųjų telefonų rinkos ir tapo pačia populiariausia pasaulio operacine sistema (skaičiuojant ne tik išmaniuosius telefonus, bet ir kompiuterius) – populiaresne net net už „Windows“.

 

Nuotrauka iš Wikipedia

 

Šaltinis: http://www.technologijos.lt/

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Visu draugas

Ne straipsnis, o padrikas žodžiu kratinys.

De'Bilas.

Keistoka, pirmieji “WindowsPhone” buvo išleisti kažkur apie 2002 metus, anksčiau už visus kitus, o ir dabar USA plačiau naudoja “WindowsMobile” nei “Android”. Ar Bilas to nežino?

Taip pat skaitykite