Mokslininkai imasi dar neregėto dalyko: augins kūdikius dirbtinėse gimdose (Video)

Mokslininkai teigia esantys pasirengę padaryti tai, kas skamba, kaip mokslinė fantastika. Jie jau ruošiasi „užauginti vaikus dirbtinėse gimdose.“

 

Remiantis „Metro“ pranešimu, Filadelfijos (JAV) vaikų ligoninės gydytojai veda derybas su JAV maisto ir vaistų administracija (FDA), kad galėtų per artimiausius dvejus metus pradėti dirbtinių gimdų testavimus ir jose auginti žmogaus embrionus.

 

Jei tokie tyrimai bus sėkmingi, tai iš esmės pakeistų požiūrį į nėštumą, patį gimdymą ir gal net žmogaus evoliuciją.

 

Dar praėjusiais metais Jeilio universiteto daktaras Carlo Bulletii „Vice“ teigė, kad „jei šie klinikiniai tyrimai vyks sėkmingai, visiškai funkcionalios gimdos galime sulaukti per ateinančius 10 metų“.

 

Pirmieji rimti bandymai su dirbtine gimda ir joje augintų ėriuku buvo paskelbti dar 2017-aisiais metais. Panašu, kad mokslininkai jau pasirengę žengti dar toliau.

 

 

 

„Metro“ pastebi, kad kalbant apie medicininius tyrimus, dešimties metrų trukmė yra gana ilgas laiko tarpas. Bet jei dirbtinės gimdos bus saugios ir veiksmingos, jos gali padėti išvengti daugelio medicininių komplikacijų, kurios gali kilti natūralaus nėštumo ir gimdymo metu.

 

Žinoma, toks jautrus dalykas kelia daugybę etinių klausimų. Bet „jei [vaisius] būtų dirbtinėje gimdoje, būtų galima prie jo prieiti ir kontroliuoti reikiamą aplinką, neapribojant pačios moters savarankiškumo“, – sakė Oslo universiteto filosofė Anna Smajdor. „Taigi, tam tikrai atvejais pačiam vaisiui tai gali būti naudinga.“

 

Šaltinis: http://www.technologijos.lt

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Juristas

>> Jie jau ruošiasi „užauginti vaikus dirbtinėse gimdose.“

Bandymai su žmonėmis ir žmogaus gemalu draudžiami galiojančiu tarptautiniu sutarimu, pažeidusius įstatymą, persekioja baudžiamoji atsakomybė.

Inkvizicija

Taip, pagal senus inkvizicijos archyvus, dar viduramžiais pavyko išauginti žmogaus embrioną kumelės gimdoje. Gimė gyvas berniukas, bet labai silpnas, po savaitės mirė. Šv. Inkvizicija tai pripažino žmogžudyste bei šventvagyste ir “mokslininkus” nuteisė mirties bausme viešai sudeginant.

Taip pat skaitykite