Žemės vandenynuose aptiko beveik 200000 besislepiančių virusų

Skelbiama, kad burlaiviu tyrimus vykdantys mokslininkai identifikavo beveik 200000 jūrinių virusų rūšių. Tai gerokai padidina žinomų jūrinių virusų skaičių, kurių ankstesnių tyrimų metu buvo priskaičiuota 15000.
Naujasis tyrimas pateikė naujų detalių apie jūrinių virusų pasiskirstymą po pasaulio vandenynų ekosistemas.

 

Virusai neturi ląstelių ir nevykdo įprastų biologinių procesų. Priešingai, tai labiau primena genetinių medžiagų maišelius, kurie atsimuša į gyvąsias ląsteles ir išskiria į jas genetines instrukcijas, kad būtų gaminama dar daugiau virusų, rašo livescinece.com.

 

Anot mokslininkų, kadangi jie egzistuoja tokiais milžiniškais skaičiais, dėl to jie iš tiesų yra svarbūs.
Tarp 2009 ir 2013 metų mokslininkai leidosi į kelionę laivu aplink pasaulį, apiplaukdami abu polius.
Mokslininkai buvo nustebinti, kuomet nustatė, kad vandenynų srovės nelabai tarpusavyje sumaišo virusines rūšis. Vietoje to, virusai yra pasidalinę į penkias regionines kategorijas. Mokslininkai taip pat daugybę virusų atrado Arktyje, o iki šiol informacijos apie vietinius šio regiono virusus buvo turima labai nedaug.

 

Naujasis tyrimas padės biologams suprasti, kaip virusai veikia jūrines ekosistemas.
„Per pastaruosius 20 metų, mes sužinojome, kad pusė deguonies, kuriuo mes kvėpuojame, atsiranda iš jūrinių organizmų,“ – sakė mokslininkas Sullivan. „Be to, iš atmosferos vandenynai sugeria pusę anglies dioksido.“
Supratimas kokie virusai egzistuoja ir kur, gali padėti papildyti šią istoriją.

 

Šaltinis: https://www.gismeteo.lt

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite