Norite pažinti save? Pasiruoškite iššūkiams

Savęs pažinimas – turbūt viena iš populiariausių temų, žengiančių koja kojon su meilės sau aktualijomis. Daugybė lektorių ir dar daugiau siūlomų technikų, kaip pažinti, pakeisti ir pamilti save. Nenumaldomas pažinimo stimulas gena kiekvieną iš mūsų į priekį, tačiau dažnai klaidingai įsivaizduojama, jog šis procesas yra tarsi pasivaikščiojimas po saulėtą, žydinčią pievą. Taip nėra.

 

Jeigu dar tik susiruošėte į savęs pažinimo kelionę, palikite visus lūkesčius ir būkite pasirengę viskam – tiek maloniems atradimams, tiek skaudiems sukrėtimams. Jei jau esate saviugdos kelyje, galbūt teko susidurti ir su nemaloniais procesais.

 

Kodėl savęs pažinimas nėra toks paprastas?

 

Dažnai ketinantys „atrasti“ save tik bėga nuo tikrovės. Masė informacijos, kaip kontroliuoti savo gyvenimą, būti laimingu ir fantastiškai turtingu, sukuria iliuziją, kad gyvenimas turi būti tik kaip atostogos prabangiame kurorte. Tačiau tai netiesa. Gyvenimas yra įvairialypis, kupinas netikėtų situacijų, neplanuotų nutikimų, tarsi širdies ritmas pulsuojantis aukštyn ir žemyn. Jei būtų tyla ir ramybė, suprantate kokią liniją matytumėte…

 

Taigi, savęs pažinimas apima viską – programas, kasdienines mintis, įsitikinimus ir juos lydinčius jausmus bei emocijas. Jeigu ne vieną dešimtmetį nuo savęs ir kitų slėpėte pyktį, nuoskaudas, baimę bei kitus jausmus, su jais susipažinsite pirmiausia, nes jie išsirikiavę nekantrauja susitikimo su jumis. Jie „nori“ būti patirti, išgyventi ir paleisti. Deja, tai tikrai nelengva, o dažnai net labai sunku. Drąsesni stoja akivaizdon ir stebi tol, kol šis negatyvas išnyksta, pabūgę emocinio skausmo – skuba ieškoti kitos metodikos, kaip nepatirti, ištrinti, pamiršti ir kuo skubiau pajusti išsvajotą dvasinę palaimą.

 

Tam, kad patirtumėte, ką savyje nešiojatės, Gyvenimas parengia situacijas, kuriose visu savo grožiu atsiskleidžia tai, kas yra slopinama. Šias dovanas mes dažniausiai priimame su pasipriešinimu, pykčiu ar baime, priklausomai nuo to, ką savyje slepiame. Tuomet šaukiame: „Dieve, už ką? Padėk man!” Būtent taip Dievas mums padeda pažinti save ir priimti viską, kaip yra. Nelengva protui suvokti šių pamokų ir savęs pažinimo procesą, nes tuo metu tik valdo pasipriešinimas situacijai. Deja, kol taip reaguosime, situacijos kartosis. Jeigu savyje slopintume džiaugsmą ir juoką, tuomet atitinkamos situacijos formuotųsi. Tačiau, ką turime, to mums ir dar pridedama.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Kad ir kaip būtų nelengva, anksčiau ar vėliau šį išsigryninimo procesą praeisime visi. Galbūt šiame gyvenime nespėsime nubusti ar nušvisti, tačiau bent iš didžiosios dalies susikurto negatyvo galime išsilaisvinti.

 

Tad būkite budrūs ir pasiryžę viskam. Džiaukitės esama akimirka ir stebėkite, ką Gyvenimas jums sako. Neatmeskite tamsos, nes be jos, nepažintume šviesos. Be blogio, nepažintume gėrio. Viskas mumyse, tik nuo požiūrio priklauso, kaip vertinsime pasaulį.

 

Parengė Rūta Steponavičienė

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
paprika [aitrioji]

vargu ar zmogui pakanka kartoti, jog jis turtingas -reikia daug dirbti. vargu ar pakanka galvoti, jog jis ‘nusvites’- tokiu tik maza dalis. ir toki sutikes visad atpazinsi… ir yra galybe ”gyvenimo mokytoju”, kurie akimirksniu isvilios pinygus uz ”gyvenimo pamokas”.. joks mokytojas neismokys tikro gyvenimo= viska turi patirt savo kailiu. kol supranti visa sirdimi, kad tik duodamas kitam gauni pats, ko linki kitam, ta pats gauni simteripai atgal, koks esi pats, tokie patys tave supa aplink, kokias ydas kitu zmoniu labiausiai kritikuoji, tokiu esi pats pilnas,- prabega visas gyvenimas… yra sakoma, jei zmogui duotu senolio isminti ir jaunuolio jegas, pasaulis butu… Skaityti daugiau »

Taip pat skaitykite