Istorinis šių metų įvykis: NASA zondas praskriejo pro tolimiausią Saulės sistemos objektą

Kol mes skaičiavome paskutines sekundes iki Naujų metų, šimtai NASA darbuotojų skaičiavo akimirkas, likusias iki jų „New Horizons“ zondo praskriejimo pro tolimiausią ir paslaptingiausią Saulės sistemos objektą.

 

Tam įvykus NASA būstinėje nugriaudėjo ovacijų banga

 

Naujųjų metų dieną kosminis zondas praskriejo visai greta Koiperio juostos objekto vadinamo „2014 MU-69“, praminto „Ultima Thule“ (iš lot. k. „Tolimiausia šiaurė“).

 

Taip „Ultima Thule“ tapo tolimiausiu Saulės sistemos objektu, kurį aplankė kosminis zondas (paskutiniai „Voyager“ zondų susidūrimai buvo su Saturnu („Voyager 1“) ir Neptūnu („Voyager 2“)).

 

„New Horizons“ didžiąją laiko dalį snūduriavo, nuo pat tada kai prieš trejus su puse metų, 2015 metų liepą, paliko Plutoną. Nuo tos dienos jis nukeliavo beveik 1,6 milijardo kilometrų.

 

NASA net nenumanė, kokie pavojai tyko kosmose aplink šį objektą.

 

Pirmąsias „Ultima Thule“ fotografijas „New Horizons“ atsiuntė dar rugpjūčio mėnesį, o nuo tada mokslininkų komanda kūrė minėtųjų pavojų žemėlapį, kad galėtų parengti geriausią maršrutą, kad jų būtų išvengta. Skriejant milžinišku, 50700 kilometrų per valandą greičiu net menkiausias susidūrimas gali sunaikinti kosminį erdvėlaivį.

 

Ir jie negali paprasčiausiai perimti tiesioginės „New Horizons“ kontrolės, tokiu būdu staiga nukreipiant erdvėlaivį į šalį nuo pasitaikiusių kliūčių, kaip tai įmanoma mokslinės fantastikos scenarijuje.

 

Mokslininkams reikalinga iš anksto žinoti su kuo jie dirba, nes komunikacija su zondu yra neįtikėtinai lėta. Net jei radijo bangos keliauja šviesos greičiu, joms vis tiek prireikia daugiau nei 6 valandų, kol jos pasiekia zondą. „New Horizons“ skriejo ganėtinai tiesiogine linija ir žvalgėsi po „Ultima Thule“ iš vos 3500 kilometrų nuotolio.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Beje, grupės „Queen“ gitaristas Brianas May, turintis astrofizikos daktaro laipsnį sukūrė šiam tolimam objektui ir visai misijai solinę dainą. Pasiklausykite:

 

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Taigi, kas ta „Ultima Thule“?

 

 

Thule buvo mitinė sala tolimojoje Šiaurėje, atvaizduota viduramžių laikų žemėlapiuose. Visas pavadinimas reikštų „už Thule“ arba už mums žinomos erdvės ribų.

 

Žinoma kad tai yra netaisyklingos formos uolienų gabalas, skriejantis Koiperio asteroidų juostoje. Tai yra arba du susijungę asteroidai arba labai artimas dvinaris darinys, kurių vieno skersmuo siekia apie 20 kilometrų, o kito – 18 kilometrų.

 

Objektas yra rausvo atspalvio, o pilnai orbitai aplink Saulę jam prireikia daugiau nei 296 metų. Šis zondo praskriejimas turėtų padėti atsakyti į svarbius klausimus apie „Ultima Thule“. Kas tiksliai tai per objektas? Kaip jis atrodo? Kokia yra jo paviršiaus kompozicija? Ir ar jis turi metano arba ledo?

 

Žinoma tik tai, kad jis yra išlikęs iš ankstyvojo Saulės sistemos formavimosi tarpsnio, todėl gali suteikti begalę naudingos informacijos apie kitų planetų kilmę.

 

 

Kai tik šie klausimai bus atsakyti, komanda priskirs jam oficialų ir nekintamą vardą, kuris bus patvirtintas Tarptautinės astronomų sąjungos.

 

Kol kas liko laukti vos kelias dienas, kuomet mokslininkai gaus nuotraukas ir duomenis. Tada bus galima sužinoti daugiau apie šį paslaptingą objektą.

 

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite