Ko dar nežinojote apie „Titaniką“: šiurpūs sutapimai ir faktai

titanic_1912Šiais laikasi turbūt nerastum žmogaus, negirdėjusio apie „Titaniką“ ir baisią jo katastrofą. Tačiau didžioji dalis žinojimo greičiausiai atėjo iš 1997-ųjų metų filmo, kuriame vaidino Leonardas DiCaprio ir Kate Winslet.

 

Ne vienas verkia žiūrdamas filmą, tačiau kiek žinome apie tikrąją tragediją? Pristatome – 11 įdomių ir tikrai šokiruojančių faktų apie „Titaniko“ paskendimą ir tai, kas vyko po to.

 

1. Vienas išgyvenusių japonų vyrų pabėgo iš laivo nesulaukęs savo eilės. Grįžus į gimtąją šalį, tautiečiai jį žemino, sakydami, kad jis turėjo paskęsti kartu su visais žuvusiais.

 

2. Vienas jautriausių filmo momentų – tai muzikantų grojimas, net ir laivui skęstant. Ir taip buvo iš tikrųjų. Jie grojo keletą valandų – tol, kol apsėmė vanduo.

 

titanic-650x406

 

3. Jei ledkalnis būtų pastebėtas bent 30 sekundžių anksčiau, įspėjus kapitoną, katastrofos būtų buvę išvengta.

 

4. Miltonas Hershey’as (garsus šokolado gamintojas) taip pat turėjo bilietus į „Titaniką“, tačiau paskutinę minutę pakeitė planus.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

5 Keturi garsieji laivo kaminai, matyti filme ir tapę „Titaniko“ simboliu? Tikrovėje ketvirtas nė neveikė. Jis buvo tik dėl grožio.

 

6. Daugiau nei pusė gelbėjimo valčių vykstant gelbėjimo operacijai netgi nebuvo pilnai užpildytos. Vadinasi, išgelbėta galėjo būti daug daugiau gyvybių…

 

7. „Titanikas“ – vienintelis keleivinis laivas, nuskendęs dėl ledkalnio.

 

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

8. Dieną prieš nuskendimą, buvo planuota surengti tam tikrus mokymus, kaip elgtis ištikus nelaimei laive. Šie mokymai buvo atšaukti, o kitą dieną laivas nuskendo.

 

the-building-of-titanic-25

 

9. Ledkalnis, „pražudęs“ „Titaniką“ vandenyne plūduriuoja maždaug nuo 1000 m. pr. Kr.

 

10. Pinigų suma, išleista Jameso Camerono filmui apie „Titaniką“, buvo didesnė, nei biudžetas, skirtas tikrojo laivo statybai.

 

11. Atlanto vandenyne tą naktį, visai netoli „Titaniko“, plaukiojo laivas „The Californian“. Deja, dėl prasto susisiekimo, jie atvyko kur kas vėliau, nei būtų galėję, ir išgelbėjo kur kas mažiau gyvybių.

 

Rekomenduojami video:


2500
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Ledkalnis

9. Ledkalnis, „pražudęs“ „Titaniką“ vandenyne plūduriuoja maždaug nuo 1000 m. pr. Kr.

Ledkalniai “atitrūksta” nuo šiaurės ledynų nuolat. Vėjas juos gainioja gana greitai. Titaniko platumose ledkalniai ištirpsta per kelis dešimtmečius.

cortesas

12 faktas : Titaniką nuskandino ne ledkalnis
13 faktas : daug filmo scenų tiesiogiai buvo uždraustos rodyti Pentagono
14 faktas: praktiškai visa filmavimo po vandeniu medžiaga buvo užslaptinta
15 faktas: su visu Spilbergo autoritetu ir turimais finansais jam nebuvo leista pastatyti filmo kaip jis buvo pradžioje suplanavęs

Taip pat skaitykite