Piktųjų dvasių apsėsti žmonės ir egzorcistų bandymai jas išvaryti

Egzorcizmas – demonų ir piktųjų dvasių, užvaldžiusių žmogaus kūną, išvarymo praktika. Nepaisant to, ar tikite blogosiomis dvasiomis ir jų egzistavimu, ar ši praktika iš tiesų padeda jų atsikratyti, gąsdinantys ir šiurpą keliantys pasakojimai taip įtraukia, kad tampa nebeaišku – galbūt piktosios dvasios tikrai egzistuoja?

 

Mokslininkai tikina, kad egzorcizmo seansai yra paremti paties apsėstojo tikėjimu, o žmonės, kurių kūnus neva užvaldo piktos būtybės, iš tikrųjų serga psichinėmis ligomis arba paprasčiausiai apsimeta.

 

Kad ir kaip ten būtų, istorijoje yra užfiksuotas ne vienas egzorcizmo seansas. Pasakojimai apie tai, ką žmonės patiria, kai iš jų kūnų yra varomi velniai, tikrai privers pajusti nugara nubėgančius šiurpuliukus.

 

Anna Ecklund – sklandanti mergaitė

 

Ši istorija prasidėjo 1912-aisiais ir tęsėsi keletą dešimtmečių. Pasak legendų, Annos tėvas ir teta prakeikė ją ir mergaitės kūną nuo tos dienos užvaldė velnias. 14-metė visus gąsdino nepaaiškinamu elgesiu. Nors jai buvo atliktas egzorcizmo seansas, kuris, atrodė, suveikė, remiantis vienuolių ir kunigų prisiminimais, tai buvo tik tyla prieš audrą.

 

1928 m. buvo atlikti dar keli egzorcizmo seansai, tačiau Anna jiems priešinosi šnypšdama, mėtydama pašventintą maistą, kalbėdama niekam nesuprantamomis kalbomis ir net sklandydama ore.

 

Tai – vienas plačiausiai aprašytų egzorcizmo seansų istorijoje, be to, jis įkvėpė 1973 m. pasirodžiusį siaubo filmą „Egzorcistas“.

 

Claros Germanos Cele sutartis su velniu

 

1906-aisiais Pietų Amerikoje gyveno mergaitė, kuri, kaip tuo metu teigė jos mokytoja, elgėsi labai keistai, kalbėdavo su savimi, lyg priešais ją būtų nematoma būtybė. Susitikusi su mokykloje dirbusiu kunigu, mergaitė tapo nevaldoma ir pikta, galiausiai ji prisipažino sudariusi sutartį su pačiu velniu, kuris ir užvaldė jos kūną. Kaip ir Anna, Clara šnekėjo niekam nesuprantamomis kalbomis, atskleisdavo nepažįstamų žmonių paslaptis, taip pat sklandė ore ir atstumdavo šventais laikytus objektus.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Galiausiai du kunigai ryžosi jai atlikti egzorcizmo seansą. Jis truko visą dieną. Kaip teigiama, jo metu Clara bandė pasmaugti vieną iš kunigų. Nors velnią išvaryti pavyko, po metų Clara vėl tapo apsėsta po susitarimo su piktosiomis dvasiomis. Tąkart seansas truko net dvi dienas. Kaip teigiama, mergaitė vėl tapo tokia, kokia buvo anksčiau – gera ir labai draugiška.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Ronaldo Doe apsėdimas

 

Nors kai kurios A. Ecklund istorijos detalės buvo panaudotos kuriant filmą „Egzorcistas“, tikrasis žmogus, įkvėpęs visame pasaulyje garsią knygų seriją tokiu pat pavadinimu, teigiama, buvo Ronaldas Doe.

 

Penktajame dešimtmetyje nežinomam berniukui, įvairiuose šaltiniuose minimam Ronaldo Doe ir Robbie Mannheimo vardais, buvo atlikti keli egzorcizmo seansai. Tuo metu jam buvo maždaug 14 metų. Į kunigą kreipėsi jo šeima, pastebėjusi namuose judančius daiktus. Vos tik susitikęs su jėzuitų egzorcistais, berniukas ėmė elgtis lygiai taip pat, kaip ir anksčiau aprašytų istorijų herojai. Žmonės manė, kad jis – apsėstas blogų būtybių. Tam tikri egzorcizmo ritualai berniukui buvo atlikti daugiau nei 30 kartų. Teigiama, kad po seanso kambaryje buvo užuodžiamas nemalonus sieros kvapas.

 

Michaelas Tayloras ir demonai žudikai

 

Kartu su žmona Christine aštuntajame dešimtmetyje jis tapo vienos krikščioniškos bendruomenės nariu. Su kitais tikinčiaisiais jie studijavo Bibliją, meldėsi ir dalydavosi istorijomis apie dvasių apsireiškimus. Pora gyveno laimingai, kol 1974-aisiais Michaelas neužmezgė slapto romano su tai pačiai bendruomenei priklausiusia moterimi.

 

Išaiškėjus romanui, M. Tayloras tapo žiaurus ir nevaldomas, teigė, kad jį užvaldė velnio dvasia. Vietinis vikaras ir kiti dvasininkai atliko knygoje aprašytą egzorcizmo seansą, teigdami iš apsėsto vyro išvarę mažiausiai 40 demonų, taip pat ir tuos, kurie privertė jį būti neištikimu žmonai.

 

Po visą naktį trukusio seanso M. Taylorui buvo leista grįžti namo. Jis buvo įsitikinęs, kad šis ritualas jam tikrai padėjo, tačiau kunigai baiminosi, jog trys demonai – žudymas, smurtas ir tas, atsakingas už išprotėjimą, – vis dar liko vyro kūne. Tuo jie įsitikino kitą rytą.

 

Grįžęs namo, Michaelas žiauriai nužudė savo žmoną, taip pat šeimai priklausiusį šunį. Gatvėje jį nuogą ir kruviną suėmė policija.

 

Anneliese Michel mirtis

 

Filmas „Emilės Rouz egzorcismas“ taip pat yra paremtas tikrais faktais. Jį įkvėpė 1952-aisiais Vokietijoje gyvenusios mergaitės Anneliese Michel istorija.

 

Katalikų šeimoje augusi Anneliese būdama 16-os patyrė galvos traumą, kuri tapo jos priepuolių priežastimi. Po to priepuoliai dingo, tačiau 1970-aisiais grįžo su kaupu. Teigiama, kad Anneliese ėmė matyti blogas būtybes, velnius. Iš pradžių ji buvo gydoma vaistais, tačiau priepuoliams sustiprėjus jai buvo diagnozuota psichologinė liga. Po trejų metų moteris bandė nusižudyti ir ėmė bijoti religinių atributų.

 

Annaliese pati prisipažino esanti apsėsta ir labai norėjo būti pagydyta, tačiau jos tėvai nusprendė, kad iškvietus egzorcistą jis neišspręs merginos problemų. Nepaisydama tėvų abejonių, Anneliese slapta susitikdavo su dviem kunigais, kurie per 10 mėnesių atliko net 70 seansų. Dalis jų, kaip teigiama, buvo nufilmuoti.

 

Deja, dar nesibaigus egzorcizmo seansams, Anneliese mirė. Mirties priežastis – badas. Vėliau Anneliese tėvams ir jai padėti norėjusiems kunigams buvo pareikšti kaltinimai per aplaidumą nužudžius merginą.

 

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite