Palydovų duomenys rodo, kad Rusija, Kinija ir kitos valstybės mausto pasaulį


Palydovinės nuotraukos leidžia ne tik žvalgybos analitikams pamatyti konkrečią norimą vietovę, tačiau ir atlikti skaičiavimus, kurie parodo, jog Rusijos, Kinijos bei kitų autoritarinių valstybių atstovai yra linkę falsifikuoti savo BVP rodiklius.

„Ketvirčio amžiaus palydovų duomenų analizė parodė, kad Kinija, Rusija ir kitos autoritarinės šalys kai kuriais metais padidina savo oficialius BVP rodiklius 15-30 proc.“, – rašo „The Washington Post“.

Leidinys remiasi Luiso R. Martinezo iš Čikagos universiteto tyrimu. Jis aptiko, kad autoritariniai režimai ypač linkę dirbtinai pasikelti skaičius metais prieš rinkimus, o BVP skirtumų autoritarinėse ir neautoritarinėse valstybėse struktūriniais faktoriais paaiškinti neišeina.

Mokslininko tyrimas remiasi naujausiais duomenų šaltiniais: palydovinėmis nuotraukomis, kuriuose yra stebimi naktinio apšvietimo pokyčiai.

„Esminis klausimas, į kurį bandoma atsakyti šiame moksliniame darbe, yra tai, ar demokratijos stabdžių ir atsvarų sistema geba atgrasinti valdžias nuo manipuliacijos informacija, jų pageidavimus pagražinti ekonomikos vaizdą – pareiškė L. Martinezas leidiniui. – Aš bandau atsakyti į šį klausimą sulygindamas pateikiamą BVP (kuriuo yra santykinai lengva manipuliuoti) ir naktinį apšvietimą (kurio duomenis pateikia palydovai ir kuriuo manipuliuoti faktiškai neįmanoma) kaip ekonominės veiklos rodiklį“.

„The Washington Post“ nurodo Browno universiteto tyrimą, kuris buvo atliktas dar 2012-aisiais. Jis parodė, kad naktinio apšvietimo pokyčiai tiesiogiai koreliuoja ekonominio aktyvumo pokyčiais.

L. Martinezas paskirstė šalis pagal jų „Freedom Huose“ vertinimus. Organizacija klasifikuoja jas pagal skalę nuo laisvų iki nelaisvų remiantis tokiomis kategorijomis, kaip žmogaus teisių apsauga ir pilietinės laisvės. Vėliau jis ištyrė, kaip pokyčiai naktiniame apšvietime koreliuoja su BVP rodikliais.

„Priėjau išvados, kad 10 procentų naktinio apšvietimo augimo lygis reiškia 2,4 proc. BVP augimą labiausiai demokratinėse šalyse ir 2,9-3,4 proc. labiausiai autoritarinėse“, – aiškino leidiniui L. Martinezas.

Mokslininkas patikrino, ar gali skirtumas būti paaiškinamas bendra ekonomikos struktūra, tačiau pasirodė, kad ne. „Tačiau jis iš tiesų sugebėjo atrasti, kad skirtingos valstybių politinės charakteristikos gali paaiškinti kai kuriuos skirtumus“, – rašoma „The Washington Post“.

„Įtartinai per staigus BVP augimas, lyginant su naktinio apšvietimo augimu, pasireiškia autoritariniuose režimuose, ir rečiau – ten kur egzistuoja nepriklausomi politiniai (pavyzdžiui, renkama valdžia), ekonominiai (pavyzdžiui, centrinis bankas turi galimybę formuoti monetarinę politiką) ir teisiniai (pavyzdžiui, jeigu yra nacionalinis konstitucinis teismas) institutai“, – aiškino mokslininkas.

Autoritarinės šalys, praeityje valdytos komunistų, buvo ypač linkusios atsiskaityti dėl aukšto BVP. Taip pat autoritarinės šalys savo ekonominius rodiklius buvo linkusios falsifikuoti artėjant rinkimams.

Šaltinis: technologijos.lt

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

Rekomenduojami video:


2500
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Ghj

Kiek reikia tiek ir sviecia. Prie ko cia ekonomikos augimas? Kam veltui deginti elektra? Kiekviena valstybe sprendzia savo vidaus reikalus ir skirsto pinigus kur reikia. Rusai, Kinai ekonomiskai labai stipriai atsigauna ir tai ne mitas. Kam isvis tokie straipsniai?

MėNulis

kam naudingas “naktinis” apšvietimas? automobiliai patys šviečia tiek dieną tiek naktį, praeiviai visi turi LED žibintus (kol kas tik naktį)! Vadinasi tai sąmokslas prieš žmoniją, trilijonai rublių į Mėnulio veidą!

Good

O amerika sventuoliai yra? Tegu pasipasakoja kur deda juodojo biudzeto milijardus. Manau mokesciu moketojams bus labai idomu visa ispazinti isklausyti. Nemegstu tokiu kurie ant kitu varo, o pas pacius pilna purvo kurio zmonems neatskleidzia.

Taip pat skaitykite