Pagaliau gavo įrodymus, kas iš tikro slypi Paukščių tako galaktikos centre: įspūdinga ir labai keista vieta

Mūsų galaktikos centre yra daugybė juodųjų skylių – ši sritis yra tarsi „Taimso aikštė“, sausakimša keistų itin didele gravitacija pasižyminčių objektų, nustatė astronomai.
Ištisus dešimtmečius mokslininkai plėtojo teoriją, kad galaktikų, įskaitant mūsiškę, centre sukasi daug juodųjų skylių – susitraukusių didžiulių žvaigždžių, kurių gravitacija tokia stipri, kad iš jos lauko neištrūksta net šviesa. Tačiau iki šiol mokslininkai nematė įrodymų mūsų Paukščių Tako galaktikos centre.

Astronomai, tikrindami senus rentgeno spindulių stebėjimų duomenis, aptiko ženklų, kad Paukščių Tako centre yra dešimtys juodųjų skylių. Kadangi daugumos juodųjų skylių negalima pastebėti net ir tokiu būdu, jie apskaičiavo, kad ten jų turėtų būti tūkstančiai, galbūt maždaug 10 tūkst. ar daugiau, sakoma išvadose, kurios trečiadienį buvo paskelbtos žurnale „Nature“.

„Ten vyksta daug veiksmo, – sakė pagrindinis tyrimo autorius Chuckas Hailey, Kolumbijos universiteto astrofizikas. – Galaktikos centras yra keista vieta. Štai kodėl žmonėms patinka ją tyrinėti.“

Šios iš žvaigždžių susiformavusios juodosios skylės sukasi aplink jau seniau žinomą supermasyvią juodąją skylę Sagittarius A, esančią centriniame Paukščių Tako galaktikos taške.

Likusioje didelės Paukščių Tako galaktikos dalyje mokslininkai iki šiol yra pastebėję tik maždaug penkias dešimtis juodųjų skylių, sakė Ch. Hailey.

Naujai atrastos juodosios skylės yra ne toliau kaip už maždaug 30,9 trilijonų kilometrų nuo centrinės supermasyvios juodosios skylės. Tad tarp visų šių juodųjų skylių vis tiek yra daug tuščios erdvės ir dujų. Tačiau analogiškoje erdvėje aplink Žemę juodųjų skylių nėra nė vienos, sakė Ch.Hailey.

Žemė yra vienoje iš Paukščių Tako galaktikos vijų maždaug už 26,4 tūkst. šviesmečių nuo galaktikos centro. Šviesmetis – atstumas, kurį šviesa vakuume nuskrieja per metus – yra apie 9,5 trln. kilometrų. Harvardo astronomas Avi Loebas, kuris šiame tyrime nedalyvavo, jo išvadas pavadino įdomiomis ir patvirtinančiomis tai, ko seniai buvo tikimasi.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

Naujai atrastų juodųjų skylių masė yra maždaug 10 kartų didesnė už mūsų Saulės masę. Tuo tarpu centrinės supermasyvios juodosios skylės masė Saulės masę viršija 4 mln. kartų. Pastebėtos juodosios skylės visos yra dvinarės: jos turi žvaigždes porininkes ir drauge su jomis, skylei siurbiant į save žvaigždės išorinius sluoksnius, išspinduliuoja daug rentgeno spindulių. Šį spinduliavimą ir stebėjo mokslininkai.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

Nors astronomai pamatė tik keliolika dvinarių juodųjų skylių, jų ten turi būti 300–500. O kadangi dvinarės juodosios skylės sudaro tikriausiai tik 5 proc. visų juodųjų skylių, o centrinėje mūsų galaktikos srityje šių objektų turi būti tūkstančiai, nurodė Ch. Hailey.

Pasak jo, galima paaiškinti, kodėl daugiausiai mūsų galaktikos juodųjų skylių yra jos centre. Pirma, dėl savo masės jos yra linkusios judėti centro link, bet svarbiausia tai, kad galaktikos centras yra tobulas „šiltnamis“ joms formuotis, nes ten yra daug dulkių ir dujų.

Tai „tarsi nedidelis ūkis, kur yra visos reikiamos sąlygos gaminti ir laikyti daug juodųjų skylių“, sakė Ch. Hailey.

Šaltinis: Technologijos.lt

Rekomenduojami video:


2500
2 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Perijodas

>> maždaug už 26,4 tūkst. šviesmečių nuo galaktikos centro.

Įdomus sutapimas: civilizacijos Žemėje irgi išsivysto maždaug per 26 tūkst. metų. Mes dabar esame apie vidurį šio perijodo.

ezoterikas

nesamones rasai, apeina visą ratą zodiako ženklus žvaigždynus žemė.per tiek laiko 25000maždaug plius minus.Nuo kosmoso energijų, vibracijų , kaip kokiame laikmetyje, tai daro įtaką, žmonės tobulėja, vystosi, arba vyksta atvirkštinis veiksmas, rasės nyksta, degraduoja, nusidegraduoja civilizacija. Žvaigždynų įtaka taip pat yra, daro įtaka. Bet nereiškia kad prieš 25500 metų atgal, dar žuvų eros gale vyko karai, žudynės. Nebūtinai. Žmonija jei buvo toli pažengusi, žuvų eroje karų galbūt ir nebuvo

Pyktis.

Hm. Centre yra supermasyvi skyle. Jos gravitacija neisivaizduojama. Tai pagal viska laikui begant ji turetu susiurbti ir kitas mazesnes skyles,bei viska kas yra aplinkui. O juk visa tai ten tuno jau viena kita mlrd metu ane? Tai kaip cia yra,kad to neivyksta? Juk laiko daugiau nei reik,kad per tuos ~4mlrd metu musu galaktika pati save susiurbtu.

Pyktis.

Beje. Dar butu visai idomu suzinot kur pasideda visa materija ir visa kita ka skyle susiurbia.
Antivisata? :D

alvydas

Idėja visai nebloga – dar nėra jokių tyrimų kas pasidaro su materija ją perspaudus gravitacija. Jei taip yra – tai kol kas panašu į sąmokslo teoriją.

Pyktis.

Seip nelabai tikiu NASA bei pan organizacijom bei “MOKSLININKAIS”

Bet jeigu pafantazavus tai

gal ja tiesiog sunaikina? Bet vargu ar tai gali buti? Nes kaip suprantu bet kokia energija tik keicia savo “buvi”? Arba materija isspjaunama per “baltaja skyle” i antivisata?

wasd

O tai tu galvoji kad jos ten visa laika stovejo vietoj? Aišku kad jas traukia artyn centrines juodosios skylės.

Pyktis.

Ir per ~4mlrd metu nepritrauke? ;D
Ka as ir sakau,kad man tos pasakos kelia laaabai dideliu klaustuku.

Gravitacija

Čia ta pati pasaka: jei Žemė apvali, kodėl apačioje esantys neiškrenta į kosmosą?

Arba: Jei Saulė traukia savo gravitacija Žemę, kodėl Žemė neįkrenta į Saulę, o kodėl Mėnulis netgi tolsta nuo Žemės?

Taip pat skaitykite