Mįslingas fenomenas JAV: neaišku kodėl išvirto daugiau nei 100 medžių

© Olympic National Park

Meteorologai šiaurės vakariniame Vašingtone bando išsiaiškinti meteorologinę paslaptį, gaubiančią didžiulį medžių išvirtimą Olimpo Nacionaliniame parke, rašo gismeteo.lt.

 

Daugiau nei 100 medžių sausio 27 d., netrukus po vidurnakčio, išvirto regione, esančiame šiaurinėje Quinault ežero pusėje, Olimpo pusiasalyje. Bandoma išsiaiškinti tikrąsias to priežastis, rašoma weather.com.

 

Tinklaraštyje „Cliff Mass Weather and Climate“, pirminiuose pranešimuose nurodoma, kad už tokią medžių griūtį atsakingas yra mikrosprogimas. Visgi, tai vertinama skeptiškai, nes vargu ar mikrosprogimo sukelti vėjai būtų buvę pakankami, kad išverstų tokius didžiulius medžius.

 

Teigiama, kad tam, jog nulūžtų tokie didžiuliai medžiai, vėjo gūsių greitis turėjo siekti 110-130 km/val. ar net daugiau.

 

© Olympic National Park

 

Meteorologų pabrėžia, kad tuo metu, kai išvirto medžiai, radaruose neužfiksuota jokių „nestabilumo ar audros ženklų“, kurie yra įprasti mikrosprogimų metu, kuriuos Nacionalinė meteorologijos tarnyba (ang. National Weather Service) apibūdina kaip „lokalizuotą besileidžiančio oro koloną audroje, kuri įprastai yra mažesnė arba lygi 4 km. diametrui.“

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Mikrosprogimai paviršiuje gali pridaryti didelės žalos, kuri kai kuriais atvejais, gali kelti pavojų gyvybei. Įdomu ir tai, kad medžių griūtis pasireiškė ir seisminio aktyvumo pavidalu, kas patvirtino šio fenomeno vyksmo laiką.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Tačiau net nuodugniai analizuojant duomenis, surinktus netoliese esančiose meteorologinėse stotyse nenustatyta nieko, kas galėtų būti akivaizdžiai susieta su virstančiais medžiais.

 

Viena užuominų yra ta, kad artėjo galingo fronto zona, su kuriomis Vašingtonas susiduria dažnokai ir jie su savimi atneša stiprius vėjus, tačiau ne tokius, kurie sukeltų ekstremalius ir lokalius medžių išvertimo atvejus.
Taigi, mįslė išlieka ir toliau, tačiau entuziastingai nusiteikę meteorologai pažadėjo toliau vykdyti analizę ir aiškintis, kas gi čia nutiko.

 

Šaltinis: gismeteo.lt

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite