Žemėje kažkada skraidė autobuso dydžio pterozaurai

Senovinio skraidančio plėšrūno, kuris dangų valdė prieš maždaug 70 milijonų metų, palaikai buvo aptikti Mongolijoje ir mokslininkai jau šią rūšį įvardina, kaip vieną didžiausių tokio tipo atstovų.

 

Mongolijoje atkasta kol kas neįvardinta pterozaurų rūšis, tačiau remiantis aptiktų kūno fragmentų dydžiu, šis padaras buvo milžiniškas, informuoja sciencealert.com.

 

Aptiktos fosilijos priklauso tam tikros rūšies pterozaurui – skraidančių roplių rūšiai, kuri gyveno panašiai tuo pačiu metu kaip ir dinozaurai. Šie gyvūnai žinomi kaip pirmieji stuburiniai gyvūnai išsiugdę gebėjimą skraidyti ir, kaip manoma, yra didžiausi skrendantys gyvūnai kada nors egzistavę Žemėje.

 

Sklypas, kuriame aptikta fosilija, buvo geologinė formacija Gobio dykumoje, vadinama Nemegt formacija, kurioje aptikta daugybė dinozaurų likučių, kurių amžius siekia 70 milijonų metų.

 

Mokslininkų komanda viliasi, jog atrasti kaulai gali būti prilyginami kitoms didelėms žinomoms rūšims: Kecalkoatliamas ir Hatzegopteryx, kurių išskleistų sparnų ilgis siekė apie 11 metrų.

 

Mokslininkai tvirtina, jog jis neabejotinai yra vienas iš didžiausių pterozaurų ir Azijoje iki šiol nėra aptikta nieko panašaus.

 

Šaltinis: gismeteo.lt

Rekomenduojami video:


2500
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
zzz

prieš 70 milijonus metų deguonies kiekis galėjo būti 23-24% ir archimedo jėga kėlė labiau bei skraidė tokie paukščiai kaip stručiai.

Inkognito

Ponuli kiek turi iš fizikos?Prie ko čia Archimedo jėga? Yra Archimedo dėsniai bet jie su deguonies kiekiu atmosferoje neturi nieko bendro,o kad galėtų skraidyti strutis jo sparnus turėtų varinėti bent 70 ag jėgainė,todėl strutis ir bėgioja kad tam veiksmuijis nepajėgus,nes bėgant kur kas mažiau reikia energijos nei skrydžiui horizontaliai,o apie kilima aš jau net nekalbu.Oro tankumas turėtų būti bent jau 100 kart didesnis,o tie keli procentai deguonies yra kaip lašas vandenyne.

Inkognito

Būtų gerai, kad mokslininkai kada nors pasiskaitytų aerodinamikos pagrindus. Kodėl šiais laikais nėra paukščių sveriančių daugiau kaip 4 kilogramus? O jeigu ir yra jie yra visi neskraidantys kaip kad strutis arba kiti. Autobuso dydžio pleziozauras turėtų turėti jėgaine ne mažiau kaip 1500 arklių galios ir daug tobulesnės nei plėvesparniai aerodinamikos sparnus idant našiai būtų panaudota ta jėgainės galia.Jo sparnų keliamoji galia yra labai maža palyginus su pasipriešinimu,jo skrydžio greitis turėtų siekti ne mažiau 150 km/val bet vargu ar tokio proilgio plėvesparniai sparnai atlaikytų aerodinaminius susukimus dėl savo prasto pasipriešinimo kesoninį susukima skatinančioms aerodinaminėms jėgoms. Kitaip tariant patektų į flaterį prie… Skaityti daugiau »

tai jo jo

Ot geru turit komentatoriu, sitas tai nemirtingas ;D

Taip pat skaitykite