10 sukrečiančių masinių savižudybių atvejų

Masine savižudybe laikomas įvykis, kai tuo pačiu metu nusižudo grupė susijusių žmonių. Deja, istorijai žinoma nemažai tokių atvejų ir jie aptarinėjami iki šių dienų.

 

Daugelis masines savižudybes asocijuoja su religiniais kultais ir įvairiomis sektomis, tačiau visos priežastys neapsiriboja vien tik tuo.

 

10. Masada, Izraelis

 

73-čiais mūsų eros metais 960 žydų sikarijų nusprendė verčiau nusižudyti, nei pasiduoti romėnams. Jie gynėsi tvirtovėje esančioje ant uolos, todėl buvo apsupti, izoliuoti ir bėgti nebuvo kur. Manoma, kad žmonės uždegė ugnį ir joje sudegino visas savo vertybes.

 

Tada vyrai išžudė savo šeimas, po to vienas kitą ir galiausiai paskutinysis likęs gyvas atėmė savo paties gyvybę. Istorikai iki šių dienų ginčijasi dėl įvykio detalių, tačiau ši masinė savižudybė išlieka viena žymiausių žmonijos istorijoje.

 

9. Pilėnai, Lietuva

 

Tai gerai žinoma istorija ne tik Lietuvos ribose. 1336 metais vadovaujant kunigaikščiui Margiriui, nuo gausaus kryžiuočių antpuolio buvo ginama Pilėnų pilis. Po ilgos kovos ir didelio aukų skaičiaus, žemaičiai nebematė vilties laimėti, todėl nusprendė nepasiduoti priešui gyvi.

 

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Kronikose aprašoma, kaip pilyje buvę lietuviai sudegino visus turtus, kurie galėjo rūpėti kryžiuočiams, o po to išsižudė ir patys. Kraupios įvykio detalės atskleidžia, kad moterys ir vaikai buvo pasmaugti ir įmesti į ugnį, vyrai nužudė vienas kitą, sena stabmeldė kirviu pribaigė likusius, o po to perskėlė galvą ir sau pačiai. Manoma, kad tą dieną mirė 4000 pilį gynusių žmonių.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

8. Denpasaras, Balis

 

1906 metais viena iš žiauriausių masinių savižudybių įvyko Denpasare karinių konfliktų su Olandija metu. Kai olandų kariai artinosi link karališkųjų rūmų, juose buvę žmonės galėjo iš tolo girdėti būgnų gaudesį ir matyti kylančius dūmus.

 

Tačiau tai, ką kariai pamatė prisiartinę, gerokai šokiravo. Iš rūmų tyliai žengė oficialių asmenų ir kunigų procesija, kurioje taip pat buvo moterų ir vaikų. Procesiją vedė pats radža. Radža davė tylų signalą, procesija sustojo, o tada jis atsisuko į kunigus ir davė sutikima. Kunigas įsmeigė savo durklą į radžos kūną, o procesijos dalyviai pradėjo žudytis ir žudyti vienas kitą. Olandai taip pat pradėjo šaudyti. Manoma, kad tą dieną žuvo virš 1000 aukų.

 

7. Deminas, Vokietija

 

Demino miestelio masinę savižudybę 1945 metais išprovokavo didžiulė panika, kuri kilo po to, kai sovietų Raudonoji armija įsiveržė į gyvenvietę ir pradėjo žudyti civilius, prievartauti moteris ir plėšti vertybes.

 

Pabėgėliai, kurie tuo metu buvo radę prieglobstį tame miestelyje, ėmė šeimomis žudytis vienas po kito. Jie korėsi, pjovėsi riešus, skandinosi upėje ir šaudėsi. Manoma, kad aukų skaičius galėjo siekti nuo 700 iki 1000, tuo tarpu Rytų Vokietijos valdžia tai nuslėpė ir šis įvykis tapo tabu. Kūnai palaidoti netvarkinguose masiniuose kapuose.

 

6. Dangaus vartai, Kalifornija

 

„Dangaus vartų“ kultas buvo Amerikos religinė grupė, kurios tikėjimas rėmėsi tuo, kad Žemės planeta greitu metu bus sunaikinta ir atgims iš naujo. Jie tikėjo ir tuo, kad ateivių kosminis laivas buvo pakeliui į Žemę. Užsitikrinę vietas tame laive, jie praskris pro Dangaus vartus, bet vienintelis būdas į jį patekti – nusižudyti.

 

 

1997 metais didžiuliame baltame name, kurį nuomojosi savo reikmėms, kulto nariai išgėrė degtinės sumaišytos su fenobarbitaliu (vaistais nuo epilepsijos), užsirišo plastikinius maišelius ant galvų ir atsigulė numirti. Visi jie buvo apsirengę vienodais drabužiais, o kišenėse turėjo vienodą pinigų sumą. Manoma, kad jie tai padarė per 3 dienas pasidalinę į 3 grupes. Tą savaitę mirė 39 kulto nariai ir visi iki vieno tikėjo, kad pateks į kosmosą.

 

5. Saulės šventyklos kultas, pasauliniu lygiu

 

Kultą 1984 metais įkūrė daktaras Lukas Džouretas (angl. Luc Jouret) ir Džozefas di Mambro (angl. Joseph di Mambro). Kulto nariai buvo mokomi, kad gyvenimas yra iliuzija ir jie atgims planetoje, kuri sukasi aplink Sirijų (past. Sirijus yra viena ryškiausiai matomų žvaigždžių danguje, kuri randasi pietiniame pusrutulyje Didžiojo Šuns žvaigždyne).

 

 

Džouretas šventai tikėjo, kad praeitame gyvenime buvo tamplierių riteriu, o dabar yra trečiasis Jėzaus Kristau atgimimas. Beje, jis tuo įtikino ir savo pasekėjus. Masinės savižudybės prasidėjo 1994 metais dviejuose Šveicarijos kaimeliuose. 1995 metais dar 16 nusišovusių lavonų rasta Prancūzijoje. Tada atėjo Kvebeko eilė, kur 1997 metais buvo padegtas namas. Policija po gaisro rado 5 lavonus. Gerai bent tiek, kad vaikai buvo suguldyti daržinėje, nors ir gerokai prigirdyti vaistų. Šis kultas pasiglemžė 74 gyvybes.

 

4. Saipanas, Japonija

 

1944 metais biržėlio mėnesį amerikiečiai išsilaipino Saipane. Kad palaužtų ryžtingus japonų karius ir civilius, jiems reikėjo kovoti ištisą mėnesį. Spaudžiant vietinius prie šiaurinės salos dalies atrodė, kad artėja karo pabaiga, o japonai greit pasiduos. Istorikai vis dar ginčijasi kas iš tikrųjų nutiko, bet kai kurie teigia, kad imperatorius įsakė visiems japonams nusižudyti, kad nebūtų paimti į nelaisvę.

 

Nors amerikiečiai per garsiakalbius siūlė maisto ir saugų pravažiavimą, japonai jais nepasitikėjo ir tuo nepasinaudojo. Turėdami omenyje savo imperatoriaus įsakymą, tūkstančiai jų nusižudė šokdami nuo skardžio, dabar žinomo kaip „savižudžių skardžiu“. Tiksliai nežinoma, kiek buvo nusižudžiusiųjų, bet spėjama kad jų galėjo būti iki 10 tūkstančių.

 

3. Dešimties Dievo įsakymų atkūrimo judėjimas, Uganda

 

Religinis judėjimas įkurtas 1980 metais Ugandoje po to, kai trys vyrai teigė matę Mergelės Marijos vizijas ir išsiruošė skleisti Jėzaus Kristaus žodį. Išaušo naujas tūkstantmetis, o pasaulio pabaiga taip ir neatėjo, tad judėjimas paskelbė naują pasaulio pabaigos datą – 2000 metų kovo 17.

 

Tą dieną į bažnyčią melstis sugužėjo virš 500 judėjimo narių. Bažnyčiai sprogus, jos durys ir langai buvo užkalti lentomis, todėl likę gyvi viduje jau nebegalėjo išsigelbėti. Tą pačią dieną buvo rasta ir daugiau aukų, kituose judėjimui priklausančiuose objektuose. Iki šių dienų liko neaišku ar tai buvo masinės savižudybės, ar masinės žmogžudystės tragedija.

 

2. Vako (angl. Waco) apgultis, Teksasas

 

Tai prasidėjo kaip teritorijos priklausančios religinei grupuotei apgultis, bet išsirutuliojo į susišaudymą ir galiausiai virto milžinišku gaisru nusinešusiu 76 gyvybes. Amerikos federalai ir Teksaso valstijos pareigūnai ieškodami ginklų mėgino atlikti reidą rančos teritorijoje.

 

 

Intensyvaus susišaudymo metu žuvo 4 agentai ir 6 „Dovydo atšakos“ religinės grupuotės nariai. Padėties kontrolė buvo perduota FTB. Tai truko 51 dieną ir tada FTB nusprendė panaudoti ašarines dujas. Atakos metu kilo gaisras, kuriame sudegė 76 religinės grupuotės nariai. Buvo ilgai diskutuojama, kas sukėlė gaisrą, tačiau tyrimo išvados atskleidė, kad tai padarė patys religiniai fanatikai.

 

1. Liaudies šventyklos agrikultūrinis projektas, Džonstaunas

 

Viena iš žinomiausių masinių savižudybių įvyko Džonstaune nusinuodijus 913 žmonių. Šios religinės organizacijos paskirtis buvo padėti vargstantiems, o visam tam vadovavo Džimas Džounsas (angl. Jim Jones). Greitai išaiškėjo, kad organzacija iš tikro yra kultas, o jos nariai buvo joje laikomi prieš savo valią. Nuo tada kai apsilankė kongresmenas ir jį nužudė vienas iš kulto narių, reikalai tik blogėjo.

 

 

Džounsas sukėlė masinę paniką ir paskatino savižudybes pasekėjams skelbdamas, kad jie bus sučiupti ir kankinami. 912 narių išgėrė užnuodytų sulčių (276 iš jų buvo vaikai). Pats Džounsas mirė nuo šautinės žaizdos į galvą. Dėl šio atvejo taip pat nesutariama ar tai buvo masinė savižudybė, ar masinė žmogžudystė.

 

Parengė: Giedrius Abugelis

 


Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami skelbiamą turinį portale kuris priklauso Anomalija.lt grupei, Jūs turite įdėti nuorodą į šaltinį (t.y. Anomalija.lt). Daugiau informacijos apie naudojimo taisykles rasite čia.

Rekomenduojami video:


2500
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Moi

Autorius negali apsispręsti, Pilėnus visgi gynė lietuviai ar žemaičiai.

Karas

Ryskiausi ir didziausi skaičiai – dėl karų.

Zumzum

Buvo panasus straipsnis

Taip pat skaitykite