Naujųjų išvakarėse Saulė padovanos Šiaurės pašvaistę

6
26

siaures-pasvaiste1Panašu, kad įspūdingų reginių danguje netikėtai išvysime dar prieš naujametinius fejerverkus, rašo technologijų portalas technologijos.lt.

 

Heliofizikai informuoja, kad Saulėje įvyko gama spindulių žybsnis ir plazmos pliūpsnis, todėl netrukus suintensyvės geomagnetinė audra, o naktį iš gruodžio 30 į 31-ąją šiaurinio pusrutulio danguje turėtų pasirodyti aurora borealis – šiaurinės pašvaistės. Beje, o ir orai pastarosiomis dienomis lyg užsakyti: naktys – giedros ir pavydėtinai žvaigždėtos.

 

Geomagnetinė audra jau prasidėjus, o šiandienai (gruodžio 30 d.) numatomas jos pikas, kuris, kaip rodo K-index reikšmių statistika, kol kas dar nebuvo pasiektas (kol kas K indeksas neviršijo 2, o audra galinga laikoma nuo 4).

 

zybsnis-sauleje

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

NOAA prognozuoja stiprų G3 kategorijos geomagnetinį štormą, o apskritai geomagnetinės audros pagal galingumą skirstomos į 5 kategorijas – nuo G1 (silpnos audros) iki G5 (galingo geomagnetinio “uragano”). G3 atveju neretai šiaurinės pašvaistės matomos ir Lietuvos geografinėje platumoje. O štai jei geomagnetinė audra įsisiautėja iki G4 kategorijos, aurora borealis spektakliais grožisi net ir Kalifornijos gyventojai.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Didelės energijos magnetinių dalelių intensyvų srautą beveik tiesiai į Žemę pirmadienį (gruodžio 28 d.) paleido vidutiniškai stiprus M1,8 kategorijos gama spindulių žybsnis ir jį lydėjęs plazmos išsiveržimas. Saulės plazma Žemės magnetosferą turėtų pasiekti šįvakar. Didžiausia šiaurės pašvaistės spektaklio tikimybė – nuo 17:00 iki 23:00 val. Lietuvos laiku.

 

Taigi, šįvakar – ideali proga pasidairyti šiaurinių pašvaisčių, juolab, kad dangus turėtų būti visiškai giedras, o mėnulis tekės vėlokai – 22:12 val.

 

Geomagnetiniai neramumai gali tęstis ir gruodžio 31-ąją. Tiesa, Naujųjų metų naktį geomagnetinė audra turėtų būti nebe tokia stipri.

 

 

2500
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Jurgita

Vis žvalgomės, bet nieko neįprasto. Parašykit, jei kas pastebėsit. Ačiū.Geros nakties! :)

Tikras Lietuvis

Jurgita nieks tau nerašys ir nepranešinės nieko tau blt nereikia matyt šudo guzo tau! Sėdėk kambary nevykėke. Dar čia mataigi užsimanė kažka žvalgyt ir valink iš čia. :D

dz

kiek girdejau per radija sake aplink moletus geriausiai matysis.

as

is kurios puses ziureti?

2as

Jei sugebėsit tai iš saulės pusės :)

mažyle

idomu, kitose šalyse matysis?