Penki keisčiausi fenomenai Žemėje

Purvinosios audros susidaro tuomet, kai žaibas pasirodo iš ugnikalnio kylančiame debesyje. Jos atsiranda uolų liekanoms, pelenams ir ledo dalelėms susidūrus ugnikalnio dūmų kamuolyje ir sukuria statinį krūvį, visai kaip ledo dalelės, kurios susiduria sukeldamos įprastines audras.Mistinis iš debesų iškilęs miestas Kinijoje nustebino ir išgąsdino kinus. Kai kurie ėmė spekuliuoti apie atsivėrusią paralelinę visatą, tačiau iš tiesų tai mokslu paaiškinamas reiškinys, kuris susidarė dėl iškreipto toli esančių objektų vaizdo. Mūsų mėlynojoje planetoje yra nutikę ir daugiau iš pirmo žvilgsnio gluminančių reiškinių, praneša naujienų portalas 15min.lt.

 

Uproxx.com pateikia dar penkis iš pažiūros mistinius reiškinius, iš kurių daugumą mokslininkai jau paaiškinę.

 

Purvinosios audros

 

Purvinosios audros susidaro tuomet, kai žaibas pasirodo iš ugnikalnio kylančiame debesyje. Jos atsiranda uolų liekanoms, pelenams ir ledo dalelėms susidūrus ugnikalnio dūmų kamuolyje ir sukuria statinį krūvį, visai kaip ledo dalelės, kurios susiduria sukeldamos įprastines audras.

  

Žinomiausia purvinoji audra užfiksuota Čilėje, virš Chaiten ugnikalnio.

 

„Durys į pragarą“

 

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

1971 m. sovietai padegė gamtinių dujų kupiną kraterį Karakumų dykumoje (Turkmėnistanas), nuo to laiko jis ėmė degti ir tebedega iki šiol. Žmonės šią vietą pavadino „Durimis į pragarą“.

 

Krateris palaiko didesnę nei tūkstančio laipsnių Celsijaus temperatūrą ir turbūt yra panašiausias dalykas į „pragaro gelmes“, kokį tik galima rasti mūsų planetoje.

 Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Neseniai kanadietis George’as Kourounis tapo pirmuoju į kraterį nusileidusiu žmogumi. Jis nusileido dėvėdamas specialų kostiumą ir iš kraterio dugno paėmė mėginius tyrimams.

 

Šviesos stulpai

 

Konspiracijų teorijų kūrėjai linkę šviesos stulpų reiškinį priimti kaip ateivių egzistavimo įrodymą, tačiau tam yra ir kur kas paprastesnis paaiškinimas.

  

Šviesos stulpai susidaro tuomet, kai dirbtinė arba natūrali šviesa atsispindi nuo mažyčių ledo kristalų, esančių palyginti arti žemės. Kai šviesos šaltinis yra arti žemės, šviesos stulpai atsiranda virš plūduriuojančių kristalų. Kai šviesos šaltinis sklinda iš Saulės arba Mėnulio, stulpai gali susidaryti po jais, kadangi kristalai laužia šviesos spindulius.

 

Švytinčios bangos

 

Vadhu saloje Maldyvuose mėlyną atspalvį turinčios bangos yra vienas iš salos skiriamųjų bruožų. Šias šviesas sukelia bangų nuplaunamas fitoplanktonas. Daugelis planktono rūšių išskiria bioliuminescensinę energiją, o jų cheminė sudėtis pavirsta šviesa.

 

svytincios-bangos

 

Dalis vienaląsčių šarvadumblių membranose turi specialius kanalėlius, reaguojančius į elektros signalus – būtent šis biologinis mechanizmas ir sukelia unikalų jūros vandens spindesį.

 

Ratilai

 

Namibijos dykumoje ir kai kuriose kitose Afrikos vietose matyti keisti iš krūmų sudaryti ratilai (Fairy Circles). Jų skersmuo siekia nuo dviejų iki 15 metrų.

 

Šimtmečius vietiniai gyventojai juos vadino dievų paliktais pėdsakais ar aiškino įvairiais paranormaliais reiškiniais. Vis dėlto ir mokslininkai iki šiol tiksliai negali pasakyti, kaip jie susidaro.

  

Vienas iš paaiškinimų – ratilus sukuria smėlio termitai, kad sudarytų palankias ekosistemas drėgmei ir apsirūpintų maistu. Tačiau kiti mokslininkai tokias hipotezes atmeta.

 

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Opakapa

„Durys į pragarą“… O užgesint niekas nebandė..?

Taip pat skaitykite