Mūsų galaktika yra bent dvigubai didesnė, nei manyta iki šiol

galaxy-universe-spacePaukščių Tako galaktika yra bent 50 proc. didesnė nei iki šiol manyta, rodo nauji mokslininkų tyrimai. Įdėmiau peržiūrėję anksčiau darytus duomenis tyrėjai nustatė, kad mūsų galaktikos diską sudaro dar keletas iki šiol nematytų koncentrinių ratilų, rašo phys.org.

 

Tyrimo metu, kurį atliko tarptautinė mokslininkų komanda, vadovaujama profesorės Heidi Jo Newberg iš Rensselaer politechnikos instituto, buvo peržiūrimi astronominiai duomenys iš dar 2002 m. daryto „Sloan Digital Sky“ tyrimo, kurio metu nustatytas išsipūtęs žvaigždžių žiedas už žinomos Paukščių Tako plokštumos.

 

„Mes atradome, kad Paukščių Tako diskas nėra žvaigždžių diskas plokštumoje – jis yra susiraukšlėjęs“, – sakė fizikos, taikomosios fizikos ir astronomijos profesorė H.Newberg iš Rensselaer mokslų mokyklos. – Kai diskas spinduliuoja į išorę nuo Saulės, mes matome bent keturis ratilus Paukščių Tako diske. Kadangi remdamiesi šiais duomenimis galime matyti tik dalį mūsų galaktikos, mes manome, kad šį šabloną rasime visame diske.

 

Svarbu tai, kad bruožai, kurie iki šiol buvo identifikuojami kaip žiedai, yra galaktinio disko dalis, taigi žinomas Paukščių Tako galaktikos plotas išsiplės nuo 100 tūkst. iki 150 tūkstančių šviesmečių, sako Yanas Xu’as iš Nacionalinės Kinijos astronomijos observatorijos, kuris vadovavo tyrimui.

 

„Astronomai nustatė, kad Paukščių Tako žvaigždės ima drastiškai mažėti maždaug 50 tūkst. šviesmečių nuo centro, o maždaug 60 tūkst. šviesmečių nuo centro atsiranda žvaigždžių diskas, – pasakojo Y.Xu. – Dabar mes matome, kad šis tariamas žiedas iš tiesų yra pulsacijos diske. Ir gali būti, kad toliau yra daugiau raibulių, kurių mes iki šiol nematėme.“

 

Tyrimas išspausdintas žurnale „Astrophysical Journal“.

 

Rekomenduojami video:


2500
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Lauris

Po penkių metų pasakys, kad tris kartus didesnė vista, nei iki šiol manė. Ir taip vis manys ir manys. O konkretumo jokio

Saulys

???? Konkretumas begalineje visatoje? konkretumas yra tarp tasko 1 iki uz 1 cm tasko 2 ir tai as vien tik dalybos budu galiu irodyti, kad nuo tasko 1 iki tasko 2 atstumas yra begalybe, kas visiskas “nekonkretumas”. Kur konkretumas , kai skaidydamio atoma mes issaukiame grandinine (branduoline) reakcija, o elektros srove vadiname “kryptinga elektrionu judejima”? Idomu tai kad elektronas palikes “namus” turetu pakeisti medziagos pavadinima, pavyzdziui isskrides paskraidyti elektronas is Geliazies Fe(26), nepadaro medziagos manganu Mn(25). Visa velniava yra del to, kad mokslas per silpnas pripazinti – As Nezinau!

aa

Kam tie mokslininkai kai turim pilna “aiskeregiu” kurie jau ne pirma karta yra gime, mate ir kitas civilizacijas ir viska zodziu… nesuprantu kam tokias dideles lesas skirt kazkokios galaktikos tirinejimams jeigu kaikurie is musu jau kitose galaktikose yra buve… :D

Nesvarbu

mokslininkai neturi ka veikt :D :D

Aurimas

Apie ką mes čia?

Taip pat skaitykite