Trys šokiruojantys kultūriniai ritualai

Įvairios kultūros turi savo tradicijas ir ritualus, o kai kurie iš jų yra tokie seni, jog šių laikų žmones kaip reikiant šokiruoja, tad silpnų nervų skaitytojams rekomenduojame nežiūrėti žemiau pateiktos informacijos…

 

Pirštų kirtimas

 

Artimųjų mirtis Indonesijoje Dani gentyje yra laikomas labai emociškai žeidžiančiu įvykiu vyrams ir fiziškai skausmingu įvykiu moterims. Gejėimo Dani genties moterys išreiškia nusikirsdamos pirštus. Tiek, kiek pirštų nukirsta – tiek artimųjų jos yra praradusios.

 

pirstai

 

Keista kultūrinė praktia atliekama siekiant „patenkinti dvasias“ ir yra taikoma net ir šiandien. Prieš amputaciją pirštai yra perrišami ir laikomi 30 min. tam, kad nutirptų. Pirštus nupjovus žaizda uždeginama.

 

Save plakantieji

 

Šiitai Muslimai yra gerai žinomi dėl renginio pavadinimu Ashura. Tai islamiškose tautose gyvuojantis paprotys, paminintis pranašo Mahometo proanukio Imamo Huseino mirtį septintame amžiuje, kuris žuvo Karbalos kovoje.

 

plakantieji

 

Huseinas, kartu su savo bendraminčiais buvo vedamas Muslimo gatvėmis ir jiems be perstojo buvo daužoma per galvą su kardais. Visa gatvė skendo kraujyje. Šiandien ritualą atlieka vyrai, taip siekdami išsilaisvinti iš nuodėmių ir tarsi teisdami save už tai, jog neišgelbėjo Huseino.

 

Gyvenimas su mirusiais

 

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

Kai kurios etninės grupės Indonezijoje Torajos apskrityje praktikuoja gyenimą su mirusiais jų artimaisiais. Kūnas laikomas sepcialiuose karstuose atskirame kambaryje tol, kol būna paruoštas sudeginimui.

 

mirusieji

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Nors ši tradicija labai keista, tačiau specialistai teigia, jog ji gyvuoja ir dėl finansinių sumetimų. Kremacija ir laidotuvės yra brangios, todėl gali prireikti ne vienų metų, kol šeima sutaupo pakankamai pinigų tam, kad palaidytų tuos, kuriuos mylėjo.

 

Rekomenduojami video:


2500
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
18

Ištaisykit klaidas, baisu skaityt.

Anonimas

pirmas pohoui toks as dabar buciau be kokiu 3 pirstu

Taip pat skaitykite