Kas nutiktų Žemei, jei kiltų branduolinis karas?

branduolinis-karasMokslininkai sukūrė kompiuterinį modelį, kuris atskleidė, kas ištiktų mūsų planetą, jeigu kiltų branduolinis karas. Pasaulinis badas, atšalimas, ozono sluoksnio nykimas… pasak mokslininkų, būtent tai užkluptų visus po branduolinio konflikto išlikusius Žemės gyventojus. Tikimasi, kad šis tyrimas ateityje atgrasys bet kurią tautą naudoti tokio tipo masinio naikinimo ginklus.

 

Šios pasekmės buvo išdėstytos moksliniame darbe pavadinimu: „Daugiametės regioninio atominio konflikto pasekmės: pasaulinis atšalimas ir precedento neturintis ozono praretėjimas“. Jame mokslininkai, kaip pavyzdį pasitelkė įsivaizduojamo atominio karo tarp Indijos ir Pakistano scenarijų, kurio metu kiekviena pusė susprogdina po penkiasdešimt ginklų. Jų visų bendra masė siektų apie 15 000 tonų. Tada naudojami kompiuterinius modelius jie galėjo išnagrinėti poveikį regiono aplinkai bei visos planetos klimatui.

 

Šimto (maždaug tokio pat dydžio, kaip sprogusių Hirosimoje ir Nagasakyje) branduolinių ginklų panaudojimo rezultatas būtų penkių megatonų suodžių išmetimas į atmosferą. Šie visiškai uždengtų saulę ir daugelis jų įkvėpusių žmonių mirtų iškart. Po juodo anglies lietaus ir mirtinų orų frontų susidūrimų Žemės temperatūra pradėtų kristi. Po metų ji sumažėtų 1°C, o po penkerių – nukristų iki 1,5°C žemiau dabartinės temperatūros.

 

Vis dėlto, mokslininkai iškelia versiją, kad po konflikto praėjus 20 metų prasidėtų nežymus atšilimas (iki 0,5°C žemiau šiandieninės temperatūros). Tačiau atsirastų didžiulis (nuo 20 iki 50 proc.) ozono sluoksnio nuostolis ir tai pasiektų „žmonijos istorijoje precedento neturintį lygį“.

 

Staigus temperatūros kritimas atneštų žudančius šalčius bei sausrą, kas sutrumpintų vegetacijos laikotarpį nuo 10 iki 40 dienų. Tai sukeltų maisto trūkumą ir masinį badą visame pasaulyje.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Sunykęs ozono sluoksnis net iki 80 proc. padidintų į žemės paviršių patenkančių UV spindulių kiekį, todėl likusiai žmonijos daliai smarkiai išaugtų tikimybė susirgti odos vėžiu.

 

Viso šito rezultatas būtų masinis planetos nuniokojimas ir galiausiai šimtų milijonų, o gal net milijardų žmonių netekimas.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Šios studijos autoriai tikisi, kad jų sukurtas santykinai mažo branduolinio karo modelis tarp dviejų kukliai apsiginklavusių valstybių – Indijos bei Pakistano, paskatins tokias supervalstybes, kaip JAV ir Rusiją aptarti branduolinį nusiginklavimą.

 

„Žinios apie 100 mažų branduolinių ginklų poveikį turėtų paskatinti daugiau nei 17 000 tokio tipo ginklų, kurie šiuo metu egzistuoja pasaulyje, panaikinimą“ – rašo studijos autoriai.

 

Rekomenduojami video:


2500
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
kesa

Tai kur galima pamatyti ta modelį ? Jei kas žinot įmeskit linką

Baikit

Ir tikit tokiom nesamonem? kad nusiginkluos? Tikrai ne. Jei yra sukurtos, vadinasi reikia ir panaudoti. Yra tam tikru dedziu kuriem taip niesti rankos paziureti, o kas bus. Ir tie dedes niekiek nenukentetu. Turi jie ir kur sleptis, ir maisto 100m i prieki. Ir technologijas naujojo pasaulio kurimui. Cia tik mes naiviai galvojame, kad supras, nusiginkluos ir pan. Tokios valstybes kaip Amerika ir Rusija to niekad nepadarys, taipogi ir Kinija. Ju logika aiski, kas gerbs tada? Niekas. O turint branduolini ginkla jau ir pagarba atsiranda, gal tiksliau baime. Taip efektyviau galima valdyti ir kitas valstybes ir viso pasaulio zmones.

Taip pat skaitykite