Mokslininkai įrodė: telepatija egzistuoja

telepathyPastaraisiais metais mokslininkai atliko šimtus bandymų, bandydami nustatyti minčių kontaktą. Iškelta nemažai įdomių, šį reiškinį aiškinančių teorijų. Vis dėlto niekas negali tvirtai pasakyti, ar telepatija egzistuoja.

 

Edinburgo universiteto specialistai, norėdami pagaliau atskleisti minčių perdavimo per nuotolį paslaptį, neseniai nutarė atlikti seriją bandymų. Jie tikėjosi išsiaiškinti, ar mes susidūrėme su realiu fenomenu, ar su dar viena romantiška fantazija. Mokslininkai naudojo vadinamąjį “gancfeldo” metodą, kurį sukūrė tyrinėtojai amerikiečiai Čakas Honortonas ir Bobas Morisas.

 

Idėjos esmė tokia, – aiškino daktaras B. Morisas. – Jeigu visa tai iš tikrųjų egzistuoja, aptikti bus labai sunku. Iš visko sprendžiant, telepatinis kontaktas užsimezga tik specifinėmis sąlygomis. O jos retai susidaro mums esant įprastos būdravimo būsenos. Tačiau sąlygas galima sukurti dirbtinai, pasitelkiant meditaciją ir analogiškus būdus bei panardinant sąmonę į kitokią nuo “normalios” besiskiriančią būseną.

 

Dabar daug kalbama apie pakitusias sąmonės būsenas. Gali pasirodyti, jog tai mistika, kažkas nepaprasta. Bet taip nėra. Tokioje būsenoje mes atsiduriame daug kartų per dieną. Pradėjome migti – ir priartėjome prie miego bei tikrovės ribos. Tai viena pakitusi būsena. Supykome, išsigandome – kita. Išgėrėme alkoholio – trečia.

 

Kaip vyko bandymas

 

Bandomasis patogiai įsitaiso krėsle garsų nepraleidžiančiame kambaryje. Ausinėse jis girdi lengvą foninį triukšmą, kuris sukelia komforto pojūtį. Ant akių – glaudžiai priglundantys beveik besvoriai akiniai, pagaminti iš stalo teniso kamuoliukų puselių.

 

Įjungiama šviesa, kuri taip pat teikia šilumos ir ramybės pojūtį. Bandomąjį tai migdo ir hipnotizuoja. Jutimo organai neteikia jokios informacijos. Tokiomis sąlygomis smegenyse kylantys vaizdai tampa itin ryškūs ir panašūs į tuos, kuriuos matome paskutinę akimirką prieš užmigdami.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Kai “žmogus imtuvas” yra tarpinės būsenos tarp miego ir būdravimo, kitas eksperimento dalyvis – “žmogus siųstuvas” – taip pat sėdi garsams nepralaidžiame kambaryje ir žiūri jam rodomą medžiagą: nuotrauką ar filmo ištrauką, žodžiu, “paveikslėlį”. Jo užduotis – tai, ką mato, bandyti perduoti “imtuvui”. Tai tęsiasi kiek laiko. Po to pirmajam bandomajam rodomi keturi skirtingi paveikslėliai, vienas jų – “tas”. Jis turi nustatyti, kuris labiausiai primena vaizdus, kilusius sąmonėje telepatinio ryšio seanso metu.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Atspėjimų procentas

 

Žmogus, aklai bedęs pirštu, dažniausiai turi vieną galimybę iš keturių (25 procentai) pataikyti į tą paveikslėlį, kurį mintyse transliavo “siųstuvas”. Jeigu atspėjimų procentas didesnis, vadinasi, esama kitų, mums nežinomų veiksnių.

 

Eksperimentų rezultatai 90 procentų įtikino daktarą B. Morisą, kad tokie veiksniai egzistuoja. Kitaip sakant – telepatija arba ekstrasensorinis suvokimas. Vis dėlto jis neskuba daryti išvadų ir linkęs atsargiai kalbėti apie “akivaizdžias naujas komunikacijų tarp organizmų ir aplinkos formas”. Galima suprasti jo atsargumą, nes daugiau nei šimtą metų atliekami moksliniai parapsichologijos ieškojimai taip ir nepateikė įrodymų, kurie vienareikšmiškai patvirtintų arba paneigtų telepatijos fenomeną.

 

Inf. šaltinis: maga.lt

Rekomenduojami video:


2500
8 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Unixar

Visi kurie mano kad tai ne tiesa tai žmones is viduramžių su siaura pasauleziura ir labai ribotu mąstymu… Jei kalbesim moksliškai tai įmanoma bet kas tik dar nėra atrasti būdai kaip tai pasiekti… Pasiskaitykit apie laiko ir erdves fizika. Pasiskaitykit dar daugiau ir kitom temom. Mokslininkai siais laikais irodineja tai kas pries kelerius metus buvo fantastika. Teleportai erdvelaikiai ir panasiai. Ir ne kokie parapsichologai o NASA specialistai ir Nobelio premijų laureatai. Skeptikai tai žmones kaip mano močiute kurie bijo pripažinti tiesa jog žmones ir technologijos yra beribiu galimybių arba kaip kunigai kurie neigia mokslą nes jis visiškai is esmės paneigia… Skaityti daugiau »

pseudo

Įrodymas, kad kažkas sunkiai įtikėtino egzistuoja nereiškia, kad viskas kas neįtikėtina yra tiesa. Yra skirtumas tarp bukumo ir plataus mąstymo. Dauguma žmonių nemato ribos tarp jų abiejų.

Klebonas

Nieko panašaus į telepatiją neegzistuoja. Neskleiskite melo!

andamin

o Jum ka nebuna kad staiga imi ir pagalvoji apie zmogu koki ir uz keliu sekundziu jis ima ir paskambina? Manes tai net nestebina, nei nematau cia nieko nenormalaus! Savo patirti patikrinkite ir suvoksite, kad cia normalus dalykas yra telepatija, tik neesam to isvyste, bet nuotrupos yra kasdienybe!

Justinas Herbsman

tipo tik dabar irode ,ar tik dabar ryzosi viesai prisipazint ?? :)

indigo

juk musu tik keli procentai dyrba smegenu, o kur dar likusieji, jei suzadintume, atsivertu tokios galimybes, priligtume ateiviams kitu planetu, kurie mus aplanko

Gx

Seniai irodyta, kad tai yra mitas. Kita karta pasidomek pries rasydamas nesamones..

TO GX

Ir kas tai irode? Nihuje tai ne mitas, kaikurie net 10% nenaudoja.

Gx
Grūdas

Ajajai… Tinsoldieriukas supyko, nes straipsnis kalba ne apie tai, apie ką jis norėjo? Ajajai… Kokia bėda! :) Skeptiko pasaulėlis sugriuvo? Į kelnės pridarei? Mamai pasiskundei? Dabar gali dar eiti paverkti :)))))

TinSoldier

Nu

TinSoldier

Aš labai trumpai: 1. išvardinti “mokslininkai” – nėra mokslininkai. O parapsichologai. 2. Ir pavardės neteisingai parašytos. Ne Bobas Morrisonas, o Robertas Morrisonas. Ne Čakas Honortonas, o Charles Honortonas. 3. Nors straipsnyje rašoma, kad tyrimai buvo atlikti neseniai – originaliame maga.lt šaltinyje, šitas straipsnis paskelbtas dar 2006 metais. O R. Morrisonas panašiais teiginiais svaidėsi 2003 metais. 4. Tokia tikimybė, kaip nurodyta straipsnyje (1 iš 4), dar kuo puikiausiai atitinka atspėjimo galimybę. 50 proc., atspėjimų dar gali reikšti atsitiktinumą. 5. Ir čia tik per minutę pagooglinus tiek atsiskleidė. Kaip manot, galima pasitikėti tokiais straipsniais? :)

LOL

Šiaip jau Bobas yra Roberto sutrumpinimas.

Ezekiel

Tikėjausi būs paminėtas Rupertas Sheldreikas, kuris įrodė gyvūnų telepatiją net nufilmavęs eksperimentus.

Taip pat skaitykite