Top 10 atsitiktinių išradimų (tęsinys)

5. Plastikas

 

1907 metais šelakas buvo naudojamas kaip izoliacinė medžiaga elektronikoje. Šią medžiagą buvo gana brangu importuoti, kuri buvo gaunama pietryčių Azijoje. Taigi chemikas Leo Hendrik Baekeland galvojo, kad būtų naudinga išrasti šios medžiagos alternatyvą.

 

Baekeland galvojo, kad jo išrasta medžiaga bus naudojama fonogramų įrašams, tačiau greitai tapo aišku, kad šis produktas turi tūkstančius panaudojimo būdų. Šiandien plastikas, kuris buvo gautas iš bakelito, yra labai plačiai naudojamas.

 

4. Radioaktyvumas

 

1896 metais Henri Becquerel buvo sužavėtas dviem dalykais: natūralia fluorescencija ir naujoviškais rentgeno spinduliais. Jis atliko keletą eksperimentų norėdamas įsitikinti ar natūralūs fluorescentiniai mineralai gali skleisti rentgeno spindulius, po to, kai jie buvo palikti po Saulės spinduliais. Viena problema – jis atliko šiuos eksperimentus žiemos metu, ir dar pasitaikė viena savaitė, kai dangus buvo debesuotas. Taigi Becquerel paliko savo įranga suvyniota stalčiuje ir laukė saulėtos dienos. Kai jis grįžo prie savo darbo, Becquerel suprato, kad urano akmuo, kurį jis buvo palikęs stalčiuje, paliko žymę fotografijos plokštelėje, nors ir nebuvo paveiktas saulės šviesos.

 

3. Violetinė spalva

 

Aštuoniolikos metų amžiaus chemikas William Perkin norėjo išgydyti maliariją, tačiau jis pasitarnavo gydant vėžį. 1856 metais Perkin bandė išrasti dirbtinį chininą. Tačiau jo eksperimentai nepavyko. Jis atlikęs eksperimentus gaudavo tik tirštą drumzliną masę, bet po kiek laiko jis šioje masėje įžvelgė labai gražią spalvą. Tokiu būdu jis sukūrė sintetinę spalvą. Ši jo spalva buvo geresnė nei bet kuri kita natūrali spalva: ji buvo šviesesnė, ryškesnė ir neišblukdavo bei nenusiplaudavo. Vienas vokiečių bakteriologas Paul Ehrlich panaudojo šį Perkin išradimą, ir jį nukreipė į imunologiją ir chemoterapiją.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

2. Širdies stimuliatorius

 

Amerikos inžinierius Wilson Greatbatch dirbo su schema, kuria būtų galima užfiksuoti širdies ritmo garsus. Jis dirbo norėdamas užbaigti šią grandinę ir išjungė 1 megaomo rezistorių vietoj 10,000 omų. Grandinė pulsavo 1,8 milisekundės ir tada sustojo 1 sekundę. Po kurio laiko tai vėl pasikartojo. Šis garsas buvo artimas žmogaus širdies plakimui.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

1. Penicilinas

 

Vienas iš žymiausių ir sėkmingiausių netikėtų įvykių dvidešimtajame amžiuje priklauso penicilinui – jis pirmojoje vietoje. Manoma, kad Alexander Fleming neišvalė savo darbo vietos prieš išvykdamas atostogų 1928 metais. Grįžęs iš atostogų jis pastebėjo, kad kai kuriose auginamose kultūrose atsirado keistas grybelis. Dar keisčiau buvo tai, kad bakterijos nesidaugino šalia šių kultūrų. Penicilinas tapo pirmuoju ir iki šiol yra vienas iš plačiausiai naudojamų antibiotikų.

 


Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami skelbiamą turinį portale kuris priklauso Anomalija.lt grupei, Jūs turite įdėti nuorodą į šaltinį (t.y. Anomalija.lt). Daugiau informacijos apie naudojimo taisykles rasite čia.

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite