Marso paviršiuje aptiktas taisyklingos formos objektas

Mokslinės fantastikos, astronomijos ir sąmokslo teorijų gerbėjų vaizduotę vis tebekaitina Marso paviršiuje aptiktas taisyklingos formos objektas, pramintas Marso monolitu.

 

Šį mįslingą objektą viename kanjone Marinerio slėnio (Valles Marineris) prieigose 2008 m. nufotografavo aplink Marsą skriejančio NASA palydovo „Mars Reconnaissance Orbiter“ didelės raiškos „HiRISE“ fotokamera. Taisyklingo geometrinės formos luito, primenančio režisieriaus Stanley Kubricko filme „2001: A Space Odyssey“ pavaizduotą juodąjį monolitą, nuotrauka sukėlė didelį nežemiškų civilizacijų paieškų entuziastų susidomėjimą.

 

Nors nemažą ažiotažą sukėlusią nuotrauką išanalizavę Arizonos universiteto „HiRISE“ programos mokslininkai priėjo išvadą, kad maždaug 5 metrų pločio objektas yra natūralus, o į monumentą panaši taisyklinga jo išvaizda tiesiog yra netinkamai interpretuojama, tokie argumentai įtikino toli gražu ne visus.

 

Pastaruoju metu internete vėl kilo susidomėjimo Marso monolitu banga: galbūt jaunosios kartos atstovai pirmą kartą apie tai išgirdo, rašo „Space.com“. Vėl sklando tie patys klausimai: ar šį obeliską pastatė ateiviai iš kosmoso? Gal jo paskirtis panaši į „2001 metų kosminės odisėjos“ autoriaus įsivaizduoto objekto? Ar tai tik natūralus akmens luitas?

 

Pasak Arizonos valstijos universiteto atvaizdų analizės specialisto Jonathano Hillo, apdorojusio daugelį NASA Marso tyrimų misijų metu gautų nuotraukų, šioje nuotraukoje matyti stačiakampio formos riedulys. Jo teigimu, jį užfiksavusios „HiRISE“ fotkameros raiška yra maždaug 30 centimetrų viename vaizdo taške (pikselyje), ir nors ji atrodo labai įspūdinga fotografuojant iš 300 kilometrų aukščio orbitos virš Marso paviršiaus, tačiau nėra pakankama, kad tinkamai perteiktų vidutinio dydžio luito natūralias formas.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

„Kai raiška yra per maža, jog būtų galima gerai įžiūrėti objektą, jis dažnai atrodo stačiakampio formos, nes vaizdą sudarantys pikseliai yra kvadratiniai. Bet kokia kreivė atrodys kaip tiesių linijų junginys, jei tik raiška bus pakankamai sumažinta“, – aiškino J. Hillas. Be to, pasak jo, šis luitas guli uolos papėdėje šalia kitų panašaus dydžio riedulių, o tai reiškia, kad tolimoje praeityje jis tiesiog atitrūko nuo uolos ir nuriedėjo žemyn.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Tai, kad maždaug 5 metrų pločio stačiakampio formos objektas yra atskilę uolos luitas, patvirtino ir „HiRISE“ tyrimų vadovas Alfredas McEwenas.

 

„Žemėje, Marse ir kitose planetose yra daug stačiakampio pavidalo luitų. Nuosėdinių uolienų sluoksniai su tektoniniais įtrūkiais suformuoja stačiakampes luitų plokštumas, o dėl erozijos jie atitrūksta nuo pamatinės uolienos“, – sakė jis.

 

Kosminių „monolitų“ temą prieš keletą metų priminė buvęs JAV astronautas Edwardas Aldrinas. Jis vienoje JAV TV laidoje pareiškė, kad Marso palydove Fobe nufotografuotas labai keistos struktūros objektas. Tai maždaug 85 m pločio taisyklingos formos luitas, esantis netoli Stickney kraterio Fobe. Nuotraukoje jis atrodo kaip ryškiai apšviestas objektas, metantis ilgą šešėlį. Mokslininkai mano, kad tai natūralus paviršiaus darinys, atsiradęs po Fobo susidūrimo su nedideliu asteroidu.

 

Kokybiškų Fobo paviršiaus nuotraukų buvo tikimasi gauti Rusijos surengtos Fobo tyrimų misijos „Phobos-Grunt“ metu. Šis kosminis aparatas turėjo paimti Fobo grunto mėginių ir parskraidinti juos į Žemę. Deja, praėjusį rudenį paleistas „Phobos-Grunt“ dėl neaiškių priežasčių nepasiekė numatytos orbitos ir, tapęs nevaldomu, po kelių mėnesių nukrito į Žemę. Tokia nesėkmė davė peno sąmokslo teorijų kūrėjams. Jų fantaziją kaitina ir faktas, jog žymus Rusijos astrofizikas Josifas Šklovskis, nagrinėjęs neįprastas Fobo orbitos savybes, iškėlė hipotezę, jog šis Marso palydovas gali būti tuščiaviduris.

 

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
from

space odyssey!

Taip pat skaitykite