Savižudybės kapsulė jau legali – pirmieji klientai ja pasinaudos jau kitais metais


Tai – „Sarco“, 3D spausdintuvais pagaminta savižudybės kapsulė. Ir ji jau legali.

 

Daugybėje šalių pagalbinė savižudybė yra negali, tačiau Šveicarijoje, Nyderlanduose, Belgijoje, Liuksemburge, Kanadoje ir Vokietijoje ji yra leidžiama. Nuo nepagydomos ligos kenčiantis žmogus gali kreiptis į vieną iš šiose šalyse veikiančių organizacijų ir jos įprastai suteikia pagalbą. Tai gali būti įranga neskausmingam gyvybės nutraukimui, vaistai ar visas paslaugų ryšulys.

 

Vien Šveicarijoje šiemet atlikta 1300 tokių procedūrų. Šiuo metu pagalbine savižudybe Šveicarijoje užsiima dvi organizacijos. Nepagydoma liga sergantis ir kančią jaučiantis žmogus su savanorio pagalba išgeria natrio pentobarbitalio tirpalo. Tai – kontroliuojama medžiaga, todėl reikalingas gydytojo receptas. Norint gauti šių vaistų savižudybei, reikalinga psichiatro ekspertizė. Tačiau Nyderlandų organizacija „Exit International“, bendradarbiaudama su partneriais Šveicarijoje, norėtų supaprastinti šį procesą.

 

Tam ir sukurta „Sarco“ kapsulė. Tai – 3D spausdintuvais sukurtas įrenginys, kuris gyvybę nutraukia nenaudodamas jokių reguliuojamų medžiagų. Taigi, jokie gydytojų receptai ir psichiatrų analizės nebus reikalingi.

 

Kaip veiks „Sarco“?

 

Gyvenimą nutraukti norintis žmogus turės internete atsakyti į eilę klausimų. Dirbtinis Intelektas (DI) pagal juos įvertins žmogaus psichologinę būseną ir galimybę priimti tokius sprendimus. Teste taip pat bus būtina pademonstruoti, kad sprendimas priimtas laisva valia. DI leidus, žmogus gaus kodą, su kuriuo galės patekti į „Sarco“.

 

„Sarco“ kapsulė bus atgabenta į kliento pasirinktą vietą. Žmogus į ją pateks su kodu, ten atsiguls ir turės atsakyti į keletą klausimų. Galiausiai, jis turės nuspausti mygtuką, kuris pradės savižudybės procesą.

 

Mygtuko paspaudimas yra labai svarbus, nes tai – savižudybė, o ne eutanazija. Gyvybės nutraukimą žmogus turi atlikti pats.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Kapsulės vidus bus užtvindytas azotu, deguonies koncentracija čia sumažės iki 1 %. Mirtis nuo šio momento ištiks per maždaug 30 sekundžių. Žmogus tiesiog neteks sąmonės, o po kelių akimirkų mirs. „Sarco“ kūrėjai teigia, kad nebus jokio dusimo jausmo ar panikos – žmogus kvėpuos, tik jo organizmas negaus deguonies.

 

„Sarco“ dar nėra užbaigtas. Dar reikia sukurti kamerą, kuris įrašys žmogaus sutikimą ir norą mirti. Tačiau manoma, kad kapsulė bus paruošta kitais metais. Ir Šveicarijoje ji jau yra legali, todėl jos naudojimas turėtų prasidėti labai greitai.

 

Šaltinis: http://technologijos.lt/

Rekomenduojami video:


2500
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Kaunietis

Savižudybių įteisinimas ir skatinimas tik vienas iš daugelio tautų ir žmonijos degradacijos požymių. Kol visai neišnykoe galime tik laukti apsivalymo nuo visų šių blogybių, tame tarpe įvairių lytinių iškrypimo propagavimo. Jei bus apsivalymas, tikėtina by skausmingas.

inkognito

Geras dalykas,kitose civilizacijose naudojamas jau daug daug tūkstantmečių atgal. Pas juos individas paprastai prieš gimstant genu inžinerijos pagalba yra apsaugomas nuo ligu ir jo senėjimo funkcijos sureguliuotos taip kad iki 500 metų amžiaus jis pasiekia suaugimą,po to iki 600 metų amžiau gyvena suaugusio gyvenimą,bet jo organizmas fiksuojasi prie 35 metų amžiaus ribos,suėjus 600 metų amžiui per 6 mėnesius jis tampa mūsų 99 metų senolio būklės,o tuo laiku jis ir gali pasinaudoti tokia kapsule,bet ten dar daugiau jis mirdamas gauna tokių dujų nuo kurių pajunta euforiją ir miršta pilnoje palaimos būsenoje…Na om toliau kaip ir pas mus jo siela patenka į… Skaityti daugiau »

inkognito

Klaida iki mūsų 50 metų o ne 500..

Meska

Kur yra kitos Civilizacijos,patykslinkite !Bet,gyvybes is tiesu niekas negali atimti,nes ji neikainojama ! Gimei ir mirsi ,gal avarijoje,nelaimingam atsitikime,bet ATIMTI gyvybes niekas negali. Tik ,pats Dievas,..Visata…

Taip pat skaitykite