Per dvidešimt metų didžiulė žemės dalis gali patekti po vandeniu


Daugelis žmonių žino apie žalingą globalinio atšilimo poveikį, tačiau temperatūros pokyčiai nėra vienintelis veiksnys, kuris keičia mūsų planetą. Ispanijos geologijos ir kasybos instituto ekspertai parodė savo Žemės ateities viziją 2040 metais.

 

Viena iš pagrindinių problemų yra susijusi su dirvožemio nuosėdomis. Tai išprovokuoja mineralų gavyba, taip pat kai kuriuos natūralius procesus. Maždaug per du dešimtmečius, jei toks tempas didės, 12 mln. km žemės bus žemiau jūros lygio. Potvyniai labiausiai paveiks Afriką, Pietų Ameriką ir Aziją.

 

Iš viso po vandeniu bus plotas, prilygstantis JAV teritorijai. 1,2 mlrd. Žmonių arba mirs, arba bus priversti ieškoti naujų namų. Mokslininkai ragina valdžios institucijas parengti priemones ir jas įgyvendinti įstatymų leidybos lygmeniu, siekiant sumažinti dirvožemio nuosėdas.

 

Prognozuojama, kad iki šio amžiaus pabaigos vidutinė temperatūra pakils 3,2 laipsnio celsijaus. Jei po pandemijos bus galima sumažinti išmetamų teršalų kiekį 25%, tada temperatūra pakils 2 laipsniais.

 

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite