Žvilgsnis į ateitį iš praeities: kaip mūsų pasaulis buvo matytas prieš šimtą metų


Futurologai, taip pat ir mokslininkai prieš 100 metų, XXI amžiaus pradžioje pasaulį įsivaizdavo kaip labai originalų. Jie pavaizdavo skraidančius automobilius, keistai atrodančius žmones su robotais.

 

Praėjusio amžiaus pradžioje technikos pažanga tapo spartesnė. Tada visi, kurie galėtų pabandyti pažvelgti į ateitį ir įsivaizduoti, koks bus pasaulis po 100 metų. Dažniausiai leidiniuose buvo galima pamatyti jau egzistuojančias naujoves, tačiau jos buvo pastebimai patobulintos.

 

Žiūrint į ateitį įdomiausia buvo oro transporto sfera. 1903 m. Broliai Wrightai atliko pirmąjį lėktuvo skrydį. Tam buvo naudojamas orlaivis su varikliu. Didžiulis skaičius žmonių domėjosi galimybe keliauti orlaivių pagalba, tačiau tuo pačiu fantazijose galima pastebėti karinį šališkumą.

 

1915 m. „Scientific American“ žurnalas ne kartą leido leidinius, kuriuose buvo kalbama apie slaptus lėktuvus, kurie staiga pasirodys ore ir sunaikins priešą. Bet ne visos fantazijos buvo susijusios su karu. Pavyzdžiui, kai kurie mokslininkai tikėjo, kad XXI amžiaus pradžioje kiekvienas turės savo skraidymo prietaisą.

 

1918 m. „The Washington Times“ išleido leidinį, kuriame teigiama, kad žmonės sugalvos automobilį, kuriame būtų viskas, ko reikia gyvenimui. Kai kurių kitų žurnalų autoriai savo ruožtu teigė, kad automobiliai atrodys kaip neperšlampamos kapsulės.

 

Buvo ir svajonių apie tai, kad žmonės gyvens ilgiau, XXI amžiaus pradžioje nebebus uodų ir tarakonų, o indams plauti bus išrastos specialios priemonės, galinčios visiškai sunaikinti visus mikrobus.

 

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite