Veiksmai, kurie smarkiai padidina insulto riziką


Insultas gali netikėtai prasidėti visiems. Ši būklė yra labai pavojinga ir gali sukelti ne tik paralyžių, bet ir mirtį. Ligos simptomai vystosi labai greitai, todėl jiems reikalinga neatidėliotina specialistų pagalba.

 

Yra daug rizikos veiksnių, ir kai kuriems iš jų negalima daryti įtakos. Šiais atvejais galite tikėtis, kad tokia rimta problema jūsų nepaveiks. Pirmasis rizikos veiksnys yra amžius. Insulto rizika su amžiumi žymiai padidėja, ypač vyrams. Tačiau yra ir veiksnių, kuriuos galima pašalinti. Norėdami tai padaryti, būtina nuolat lankytis pas gydytoją, jei yra hipertenzija, vartoti tam tikrus vaistus, taip pat stebėti kraujospūdį. Daugelis to nedaro, o rezultatas – insultas.

 

Rizikos veiksniai yra alkoholinių gėrimų vartojimas, o tai daro itin neigiamą poveikį inkstų sienelių būklei. Jie tampa mažiau elastingi ir gali lengvai plyšti. Šiuo atveju įvyksta hemoraginis insultas. Žmogaus būklė bus daug sunkesnė nei išeminio insulto atveju. Kaip rizikos veiksnius specialistai priskiria rūkymą, cukrinį diabetą ir prieširdžių virpėjimą.

 

Insulto atveju turite nedelsdami kviesti greitąją pagalbą, nes kiekviena sekundė yra svarbi. Per vieną minutę insultas gali nužudyti iki dviejų milijonų smegenų ląstelių. Prieš atvykstant gydytojams, negalima gerti kraujo spaudimą mažinančių vaistų. Gydytojai neturėtų jo numušti, net jei rodiklis yra per didelis. Taip pat verta įsitikinti, kad žmogaus niekas netrukdo, nes tai gali tik pabloginti situaciją.

 

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite