Netoli Saulės sistemos atrastos dvi Žemės dvynės

Ispanijos astronomai, dirbantys su Carmenes projektu Calar Alto observatorijoje, aptiko iškart dvi tiek panašias į Žemę planetas, jog dabar jos yra įtrauktos į 19 žinomų egzoplanetų skaičių, kaip potencialiai tinkamos gyvybės egzistavimui. Straipsnis apie atradimą paskelbtas žurnale Astronomy & Astrophysics, trumpą aprašymą pateikia leidinys Science Alert. Abi planetos aptiktos vienišos žvaigždės Teegarden’s orbitoje, Avino žvaigždyne. Tyrėjai tvirtina, jog viena iš jų primena Žemę daugiau, nei bet koks kitas žinomas kosminis kūnas Visatoje.

 

Planetos buvo pavadintos Teegarden–b ir Teegarden-c, jos truputį didesnės už Žemę. Teegarden-b paviršiaus temperatūra – nuo 0 ° iki 50 ° C, greičiausiai, apie 28 ° C. Teegarden-c išsidėstęs toliau, todėl temperatūra planetoje vėsesnė ir panaši į Marso – apie minus -47 ° C. „Šios dvi planetos primena vidines Saulės sistemos planetas. Jos išsidėsčiusios taip vadinamoje gyvenamojoje zonoje, kurioje gali būti vanduo“, – sako vyriausiasis darbo autorius Mathias Zechmeister. Pasak jo, jeigu planetose yra atmosfera, tai jos pilnai gali būti tinkamos gyvybei.

 

Tigardeno žvaigždė – tai senas raudonasis nykštukas, apytiksliai 8 milijardų metų amžiaus. Ji šimtą tūkstančių kartų silpnesnė už Saulę pagal švietimo intensyvumą, dešimt su viršum kartų nusileidžia jai pagal masę ir septynis kartus pagal skersmenį. Atstumas nuo Žemės iki Tigardeno žvaigždės sudaro apie 12,5 šviesmečių, kas kosminiais mastais laikoma labai arti.

 

Šaltinis: https://infa.lt/kategorija/tai-idomu/

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite