Lūkesčiai ar emocijos. Kas pirmiau?

Trumpai tariant, visos mūsų emocijos kyla iš tikrovės ir mūsų lūkesčių neatitikimo. Visų (teigiamų ir neigiamų) emocijų pagrindas yra mūsų lūkesčiai (ar įsitikinimai). Dažnai mes net nežinome, kokie jie yra iki kol nepatenkame į vienokią ar kitokią situaciją). Kuo stipresnis lūkesčių ir tikrovės neatitikimas, tuo stipresnė mūsų emocija. Tai galite ir patys išsiaiškinti: kaskart po pykčio ar barnio užduokite sau klausimus: „Kodėl aš taip pykstu?“, „Kaip viskas turėjo vykti, kad aš nebūčiau taip sureagavęs?“.

 

Pastarasis klausimas yra esminis raktas į jums reikiamą atsakymą. Jis parodo jūsų lūkesčius. Kuo labiau jie jums reikšmingi, tuo stipresnės mūsų emocijos. Štai paprastas pavyzdys: kai tikimės, kad gimtadienį gausime dovaną iš mums svarbaus žmogaus ir to neįvyksta, beveik visi mes mažų mažiausiai nusiviliame ir įsižeidžiame… Ir kenčiame ne tik mes, bet būna ir kad įskaudiname ir kitus.

 

Su teigiamomis emocijomis viskas yra daug paprasčiau. Esame įpratę šypsotis, kai džiaugiamės. Juokiamės, kai juokinga. Tačiau su neigiamomis emocijomis situacija yra daug įdomesnė. Galų gale, ne visada įmanoma išreikšti savo nepasitenkinimą, parodyti nerimą ar pyktį, ne visada norisi kalbėti apie savo klaidas. Ir, galbūt, vyrui, mes taip pat išreiškiame viską, ką manome, tačiau darbe, vadovui, ne visada. Tikroji galimybė parodyti savo pyktį ar plyšį iš širdies dažnai nėra išleista.

 

Emocija yra energija. Ir kai mūsų kūne gimsta energija, kuri nori pabėgti, bet neranda išeities, ji kaupiasi organizme. Taip formuojami vidiniai emociniai blokai. Jie yra blogos nuotaikos, sumažėjusios gyvybinės energijos, padidėjusio nuovargio priežastis ir gali sukelti įvairias ligas. Tai jau moksliškai įrodyta.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Štai trys būdai: kaip galite sumažinti emocijų poveikį jūsų savijautai:
1. Neslėpkite jų, tačiau ir nelieskite joms kontroliuoti jus. Tiesiog sau pripažinkite, kaip jaučiatės ir visada konstruktyviai išreikškite jas.

 

2. Sąmoningumas. Atminkite, kad kiekvienos jūsų emocijos priežastis: lūkesčiai. Todėl pasinaudokite anksčiau tekste parašytais klausimais. Kad suprastumėte ko tikitės ir kaip galimai reaguosite į situacijas.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

3. Investuokite į save. Skirkite sau laiko, kad galėtumėte susiprasti ir suvokti savo emocijų priežastis. Raskite laiko skaityti literatūra, studijuoti, pažinti save giliau. Tai padės jums bet kokioje situacijoje išlikti savimi.

 

Šaltinis: https://www.jcernys.lt

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite