Liepos pradžioje įvyks visiškas Saulės užtemimas

Liepos 2 d. vyks visiškas Saulės užtemimas. Prognozuojama, kad artėjantis užtemimas, savo pike, truks 4 minutes ir 33 sekundes.

 

Deja, bet jį matyti galės ne visi.

 

NASA patvirtino, kad užtemimas prasidės nuo Naujosios Zelandijos pakrantės ir savo visiško užtemimo laiką pasieks dalyje Pietinio Ramiojo vandenyno, Čilėje ir Argentinoje.

 

Tai vienintelis visiškas Saulės užtemimas, vyksiantis per šiuos 2019 metus. Visiškas Saulės užtemimas bus matomas labai trumpą laiko tarpą ir varijuos priklausomai nuo regiono, kuriame jis bus stebimas.

 

San Chuane, Argentinoje, jis truks 26 sekundes, o La Silla, Čilėje, bus stebimas 1 minutės ir 53 sekundžių trukmės visiškas Saulės užtemimas. Dėl to, tikimasi, kad Elqui slėnyje, Čilėje, užtemimo laikotarpiu liepos mėnesį susiburs daugiau nei ketvirtis milijono lankytojų.

 

Dalinis užtemimas bus matomas Ekvadore, Brazilijoje, Urugvajuje ir Paragvajuje, o oro sąlygos stebėjimui bus tiesiog idealios.

 

Space.com praneša, kad dalinis užtemimas virš Ramiojo vandenyno prasidės 12:55 val. EDT laiku. Maksimali užtemimo trukmė bus fiksuojama būtent virš Ramiojo vandenyno, dėl ko ilgiausiai jį stebėti galės tik stebėtojai laivuose ar lėktuvuose.

 

Skelbiama, kad visiškas Saulės užtemimas pirmiausia sausumoje bus matomas virš Oeano salos, Pietiniame Ramiajame vandenyne.

 

Čilės pakrantę jis pasieks netoli La Serena miesto, tuomet kirs Andų kalnus ir pasieks San Chuaną, Argentinoje.
Kitas visiškas Saulės užtemimas vyks tik 2020 metų gruodžio 14 d.

 

Visiškas Saulės užtemimas vyksta tada, kai Saulė, Mėnulis ir Žemė išsirikiuoja į tiesią liniją, o Mėnulis blokuoja šviesą ir neleidžia jai pasiekti Žemės, taip sukurdamas šešėlį.

 

Šaltinis: https://www.gismeteo.lt

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite