Vaikams reikalingi įspūdžiai, o ne žaislai

Egzistuoja paprasta ir labai gili tiesa: gyvenimas – tai patirti įspūdžiai, o ne įgyti daiktai. Labai gaila, bet susilaukę vaikų, daugybė tėvų kažkodėl tai pamiršta. Suaugusieji įsitikinę, jog jeigu vaikas svajoja apie kokį nors žaislą ir tėvai jį jam nuperka – pirkinys akimirksniu padaro vaiką laimingu. Ir kad to visiškai pakanka. Tam tikram laikui išties pakanka – vaikas iš tiesų bus laimingas. Tačiau tenka pripažinti faktą, jog šitaip jis negauna nė dešimtadalio to džiaugsmo, kurį jam gali pasiūlyti gyvenimas.

 

Problema visai ne ta, kad tuos žaislus vaikai labai greitai „išauga“ ir džiaugsmas pasibaigia. Kaip rodo tyrimai, žaislai apskritai negali pakeisti savimi tikro džiaugsmo, kurį sukelia įgyjama patirtis ir įspūdžiai, pasiliekantys atmintyje visam gyvenimui.

 

Vieno tokio tyrimo vadovė Sindė Čan iš Toronto universiteto pažymi, kad įspūdžiai sukelia tokį galingą emocinį atgarsį, jog su juo negali susilyginti nė vienas madingas žaislas. „Kai padovanojate vaikui įspūdžius, juos galima sulyginti su tuo pakilimu, kurį pajaustumėte safario ar roko koncerto metu, arba atvirkščiai – su ramybės jausmu, kaip Spa centre. Nė vienas žaislas negali prilygti sukeliamų jausmų ir pojūčių gama tokiems įspūdžiams“.

 

Be to Čan tyrinėjo, kaip vaikai reaguoja į įvairias dovanas, taip pat ištyrė dovanų įtaką santykių su vaiku plėtojimuisi. Mokslininkė pabrėžia šio momento svarbą, kadangi dovanos – puiki galimybė vystyti santykius.

 

Vaikų psichoterapeutė daktarė Margo Sanderlend aiškina ši reiškinį tuo, kad gauta patirtis pakloja vaikams tvirtus laimingų prisiminimų pamatus ir skatina vystytis smegenis. Mūsų laimingi prisiminimai daro kardinalią įtaką gyvenimui ir leidžia gauti naujos informacijos, kuri labai pravers ateityje.

 

Apie kokią patirtį eina kalba?

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Daugelis tikriausiai nutars: kad padovanotume vaikui naujų įspūdžių, reikia daug pinigų. Anaiptol!

 

Galite nueiti su vaiku į artimiausią kavinę ir nupirkti jam ledų, ir tai turės tokį emocinį efektą, tartum dviese nuskridote į safarį.

 

Suaugusiems labai sunku tuo patikėti, tačiau vaikai su dideliu malonumu prisimins tą valandą kavinėje, kai visi juokėsi ir jautėsi laimingi. Iš savo patirties žinau, kad iš visų gautų vaikystėje dovanų, kurios išties buvo nuostabios, dabar prisimenu du ar tris žaisliukus. O juk tėvai dovanojo man juos šimtais!

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Užtat visam gyvenimui įstrigo žygiai su mama į vietinį restoranėlį, kur valgydavome kalmarus ir plepėjome apie viską pasaulyje. Iki šiol pamenu visus tuos kalmarus ir kaip mes iš jų kikenome.

 

Pamenu kiekvieną pasivaikščiojimą su šeima – kaip tėtis mokė žaisti futbolą, kaip drauge praleidome atostogas, visas tas smulkmenas, kurios dabar taip šildo man širdį.

 

Užaugau vidutinių pajamų šeimoje, be manęs buvo dar du broliai. Mums tekdavo improvizuoti ir sugalvoti įvairių įdomių dalykų, tačiau tai niekaip nepaveikė mano prisiminimų apie tuos nuostabius laikus, kai buvome vaikai.

 

Dėl to dovanokite vaikams įspūdžius ir naują patirtį. Nemokykite jų, kad laimingais žmones padaro daiktai. Tai netiesa. Jeigu ir esama kokių nors įvykių, kurie privertė užmiršti negatyvius vaikystės momentus – tai tik įspūdžiai, iki šiol gyvenantys mano širdyje.

 

Šaltinis: http://seimairnamai.eu

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite