Kiek reikia greito maisto, kad sunaikintumėte savo atmintį?

Truputis riebalų, šiek tiek cukraus ir galite džiaugtis pažeidimais smegenyse. Tai kiek gi reikia greito maisto, kad sunaikintumėte savo atmintį?

 

Kaip liudija tyrimų, atliktų Australijoje, duomenys, pakanka viso labo 5 dienų intensyvaus greito maisto vartojimo.

 

Atliekant tyrimus, mokslininkai stebėjo žiurkes, sėdėjusias „ant dietos“, kurią sudarė daug riebalų ir cukraus, t.y. tų pačių komponentų, kuriais taip turtingas Makdonaldso asortimentas. Praėjus kelioms dienoms nuo dietos pradžios, graužikai ne tik pradėjo atsisakinėti normalaus maisto (šitą dėsningumą mokslininkai pastebėjo jau seniai), bet ir nebesusidorodavo su erdvinės atminties testu.

 

Netikite žiurkėmis? Patikėkite tyrimo autoriais: „Atminties pažeidimai, sukelti greito maisto vartojimo yra tiek pat būdingi žmonėms, kiek ir gyvūnams. – tvirtina viena ir tyrimo autorių Margaret Moris.

 

Rezultatai, kuriuos paskelbė American Journal of Clinical Nutrition, pademonstravo smarkų kognityvių sugebėjimų pablogėjimą pas greito maisto mėgėjus: jie prasčiau susikoncentruodavo, pablogėdavo nuotaika, sulėtėdavo reakcija. Prie to galima pridėti dar ir atminties sutrikimus ir galite atsisveikinti su savo darbo produktyvumu.

 

Šaltinis: http://versijos.lt

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite