Nuo 1970m. žmonija išnaikino 60% gyvūnų!

Dėl buveinių praradimo, neteisėtos medžioklės, pertekliaus ir nešvaraus žemės ūkio pasaulyje lieka vis mažiau ir mažiau žinduolių, paukščių, roplių, varliagyvių ir žuvų.

 

Pasaulio gyvūnų sveikatos forumo (WWF) paskelbtoje “Gyvosios planetos” ataskaitoje pateikti duomenys rodo, kad gyvūnų populiacija nuo žmogaus veiklos ir toliau mažėja. Per pastaruosius 50 metų biologinė įvairovė smarkiai sumažėjo.
Žmogaus veiklos poveikis laukinei gamtai, miškams, vandenynams, upėms ir klimatui yra nesuvokiamai didelis. Remiantis naujausiais WWF ataskaitos duomenimis, per pastaruosius 50 metų pasaulinis stuburinių žinduolių skaičius sumažėjo 60%.

 

Biologinės įvairovės mažėjimas yra didžiausias tropinių atogrąžų miškuose, upėse, ežeruose ir pelkėse. Gėlo vandens gyvūnų skaičius sumažėjo net 83%, o didžiausias gėlo vandens telkiniuose (94%) sumažėjimas Centrinėje ir Pietų Amerikoje. 20% Amazonės regiono dingo, per pastaruosius 30 metų žemė prarado apie pusę savo koralų. Pagrindinės tolesnio rūšių nuostolių augimo priežastys yra buveinių praradimas, per didelė žuvų žvejyba, nelegali medžioklė ir nešvarus žemės ūkis, o klimato kaita kelia dar didesnę papildomą grėsmę…

 


Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami skelbiamą turinį portale kuris priklauso Anomalija.lt grupei, Jūs turite įdėti nuorodą į šaltinį (t.y. Anomalija.lt). Daugiau informacijos apie naudojimo taisykles rasite čia.

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite