Kasdieninėje buityje naudoti radioaktyvūs daiktai

Šiandien net vaikas žino, kad radis labai pavojingas. Ši medžiaga naudojama gaminant atominį ginklą. Tačiau dar prieš kokių 50-60 metų visi manė, kad jis ne tik saugus, bet ir naudingas, dėl ko naudojo jį daugelio kasdien naudojamų daiktų gamyboje rašo versijos.lt

 

Dantų pasta su radžiu

 

 

1945 metais Vokietijoje buvo gaminama dantų pasta „Doramad“. Ant tūbelės buvo parašyta: „radioaktyvus spinduliavimas stiprina dantų ir dantenų apsaugą… Jis pakrauna ląsteles nauja gyvybine energija, kovoja su bakterijoms… Švelniai poliruoja emalį, priduoda dantims blizgesio ir baltumo“…

 

Radioaktyvus vanduo

 

XX amžiaus pradžioje žmonės gėrė iš keramikinės statinaitės vandenį, kuriame būta radioaktyvios medžiagos – radono. Kompanija Radium Ore Revigator reklamavo šią produkciją kaip „natūralią vaistinę priemonę“.

 

Radioaktyvūs žaislai

 

 

Žaislinis rinkinys „Atominės energijos rinkinys“ suteikė galimybę vaikams eksperimentuoti su tikromis radioaktyviomis medžiagomis. Į rinką rinkinys pateko 1951 metais ir buvo pardavinėjamas iki pat 1971 metų. Žaislas buvo markiruotas kaip „saugus“ ir išties skleidė šiek tiek radiacijos.

 

Radžio žvakutės

 

Šios radioaktyvios gydomosios žvakutės, gaminatos kompanijoje Home Product, garantavo amerikiečiams vyrams magišką persimainymą iš apgailėtino nevykėlio į galingą mačo, „kupiną gyvybinės energijos“. Skystas radis buvo sumaišomas su kokoso aliejumi ir tokios žvakutės buvo įvedamos į tiesiąją žarną, stimuliuojant „nusilpusius organus, kurių veiklą reikia pagyvinti“.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Radioaktyvus šokoladas

 

 

Šio šokolado, kurį gamino fabrikas Burk & Braun, galima buvo nusipirkti visoje Vokietijoje 1931-1936 metais. Reklamavo kaip atjauninantį produktą.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Radioaktyvi duona

 

 

Čekijos kepykloje Hippman Blach, kepant duoną, buvo naudojamas radioaktyvus vanduo. Radžio kiekis buvo laikomas saugiu.

 

Radioaktyvus laikrodžio ciferblatas

 

 

Pačioje XX amžiaus pradžioje pradėti pardavinėti laikrodžiai su šviečiančiais ciferblatais, padengti radioaktyviais dažais. Gamino juos kompanija United States Radium Corporation.

 

Radioaktyvūs vaistai

 

 

1918-1928 metais buvo žinomi vaistai Raditor, gaminami kompanijoje Bailey Radium Laboratories. Sudarė juos distiliuotas vanduo, turintis savo sudėtyje ne mažiau kaip vieną mikrokiuri radžio 226 ir 228. Buvo naudojami gydyti skrandžio vėžiu, psichiniams sutrikimams ir seksualinės energijos atstatymui. Vaistą reklamavo kaip „amžiną džiaugsmą“, kol reputacijos nesugadino Ebeno Bajerso, amerikiečio verslininko istorija. Jis 4 metus kasdien išgerdavo po buteliuką šio „vaisto“ ir galiausiai mirė nuo žandikaulio vėžio.

 

Šaltinis versijos.lt

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Artistas

– radioaktyvumas tikrai užmuša bakterijas, ir ne tik. Šiandien “protingi protinguoliai” toliau tęsia gydymą radioaktyvumu! sakykim vėžiu sergantį V. Kernagį “pagydė”.

Taip pat skaitykite