CERN mokslininkai: mes, kaip ir visa Visata – neturėtume egzistuoti

cern-visataCERN (Europos branduolinių tyrimų organizacijos) mokslininkų grupė atliko seriją eksperimentų, kurių rezultatai rodo, kad mūsų Visata turėtų neegzistuoti, rašo technologijos.lt.

 

Ji turėjo susinaikinti pačioje savo egzistavimo pradžioje dėl susidariusio vienodo materijos ir antimaterijos kiekio. Tyrimo rezultatai publikuoti Nature žurnale. Straipsnio apžvalgą parengė leidinys Cosmos.

 

Kodėl antimaterija nepražudė Visatos pačioje lako pradžioje – viena iš šiuolaikinės fizikos mįslių. Remiantis Standartiniu modeliu, Didžiojo sprogimo metu susidarė po lygiai materijos ir antimaterijos.

 

Kiek dabar žinoma, jos visiškai identiškos ir skiriasi tik elektrinio krūvio ženklu, taigi, teoriškai jos turėjo viena kitą sunaikinti – įvykti anihiliacija; vykstant šiam procesui, išsiskiria daug energijos – tai pati efektyviausia šiuolaikinei fizikai žinoma reakcija. Kadangi anihiliacija, kaip matome, neįvyko, mokslininkai stengiasi rasti nors kokį medžiagos ir antimedžiagos skirtumą, kuris galėtų paaiškinti, kodėl jos viena kitos nesunaikino.

 

Viena iš paskutinių likusių vilčių buvo protonų ir antiprotonų magnetinės savybės. Pasirengimas jų išmatavimo eksperimentui truko pastaruosius dešimt metų. Tyrėjai iš pradžių išmatavo magnetinio lauko spąstais sugauto protono magnetinį momentą, – bandymų rezultatai buvo publikuoti 2014 metais.

 

2015 metais mokslininkai sugebėjo Penningo gaudykle pagauti ir išlaikyti antiprotoną. Tai nelengva užduotis, mat antidalelė anihiliuoja, sąveikaudama su bet kokia medžiaga ir „prasisunkia“ iš gaudyklės, jei yra bent menkiausia spraga; dabar CERN pasiekė antidalelių išlaikymo trukmės rekordą – daugiau nei 400 dienų. Taip tapo įmanoma išmatuoti ir antiprotono magnetinį momentą. Gautoji reikšmė − 27 928 473 441 μN. Neskaitant neigiamo ženklo, ji atitinka gautą prieš tris metus, matuojant protoną.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

„Visi stebėjimai parodė absoliučią materijos ir antimaterijos simetriją, o tai reiškia, kad Visatos iš viso neturėtų būti“, – pareiškė Christianas Smorra, tarptautinio CERN vykstančio projekto BASE (Baryon–Antibaryon Symmetry Experiment) dalyvis.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Materijos ir antimaterijos asimetrija privalo egzistuoti, pabrėžė mokslininkai, – tiesiog kol kas jos negalime rasti. Tyrėjai ir toliau ieškos skirtumų tikslesniais matavimais ir kompiuteriniais modeliais. Kitas CERN eksperimentas, galintis nušviesti materijos ir antimaterijos sąveikos paslaptį, vadinasi ALPHA. Čia fizikai tirs antimaterijos gravitacines savybes ir turėtų išsiaiškinti, ar gali antimaterija „kristi aukštyn“ – t.y., ar egzistuoja „antigravitacija“.

 

Rekomenduojami video:


2500
7 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
juozas

O kodėl jie sprendžia,kad mes nesusinaikinome?Pagal fizikos dėsnius materija nesusinaikina,bet pereina į kitokią būseną.Gal būt mes ir esame seniai susinaikinę,bet gyvename kitame išmatavime.Žmogaus protui dar per sudėtinga spręsti tokius klausimus ir daryti išvadas.

juozas

Įsivaizduokite gyvenimą kaip nuotraukų albumą.Jūs galite paimti nuotrauką ir perkelti į kitą vietą.Nenukentės juk niekas nei pradžioje albumo,nei gale,nei perkėlųs nuotrauką vėl į tą pačią vietą.Analogiškai vyksta ir kelionės laike,tiktai mums sunku suprasti,kol esame pririšti prie trijų išmatavimų suvokimo.Dar akivaizdžiau su kino juosta:galite prasukti pirmyn ir atgal.Iš esmės niekas nepasikeis,niekur nedings nė vienas kadras.

Pyktis.

Radai ka palyginti…pats supranti kokius vejus cia puti?

juozas

Jei nenori,tai ir nesuprasi.Pats Enšteinas yra sakęs:”Juo daugiau galvoju,tuo daugiau nesuprantu”.Galvoti,fantazuoti reikia.Negalima juk būti panašiam į visą gyvenimą praleidžiusią tamsiame tvarte kiaulę,išleistą į lauką ir nepakeliančią galvos į dangų,kurios rūpestis vėl knistis purvyne.

Inkognito

Juozai bet tu atsuk ta filmo juosta ir pradžioje iškirp kokį nors to filmo epizodą,tada pabaigoje filmas neteks jokios prasmės, nes visa tai rišasi su jo turiniu ir prasme.todėl egzistencijoje nebeliks nieko kas tik susiję su iškirptu fragmentu automatiškai. Egzistencija išliks tačiau taves neliks tavo ateityje nei visko kas su tavim buvo susiję praeityje.Todėl savo egzistncijos laike mes esame labai svarbūs ateities žmonių egzistencijai.

juozas

Inkognito,bet juk tame ir esmė,kad mes galime atstatyti vėl viską į savo vietas.Tame ir esmė,kad padėjųs,pavyzdžiui,nuotrauką į savo vietą,bus vėl kaip ir pirma.Tik tuo ir galima paaiškinti paradoksą,kas bus jei praeityje aš nužudysiu save patį.Čia,žinoma,primityvus paaiškinimas,bet tur būt sutinkate su tuo,kad egzistuoja visuotinis informacinis laukas ir mes esame kaip ir įrašyti jame,bet įtakoti jo negalime nei praeityje,nei ateityje.

kreipinys

Inkognito.. tu girtas ar invalidas?

Pyktis.

;DDD dabar jau ruoskis ateiviu invazijei. tave ims ant eksperimentu ;D galaktikos taryba nepakes tokiu izeidinejimu ju isrinktajam.

Lietuvis

Na tas teiginys, kad neturėjo egzistuoti tai labai paprastai įgyvendinamas. Susprogdinkime visus atominius ginklus ir bent jau mes tikrai neegzistuosime :d ir tie patys mokslininkai taip pat.

Pyktis.

Sulinde sarlatanai po zene buria is kavos tirsciu. ka paraso “visi” akis ispute jo jo!!!
Inkognito is galaktikos sergetoju info gauni?

Savas Svetimas

Man tai juokinga kai sliekas bando sukurti kompo motinine plokste. ,kad to sulaukti reikes tikriausiai maziausiai keliu simtu milijardu metu. O cia vat grupele mokslininku susitiko ir nusprende per 10 metu laiko tarpa, kad taip ir taip su ta visata. Ir publikuoja nesamones. Net savo namu slenskcio ne peržiangę, svarsto kas dedasi uz 100km.

Inkognito

Na jeigu mūsų visata būtų vienintelė taip ir būtų atsitikę. Kadangi jų yra daugybė dėl gravitacinio magnetizmo jos susisluoksniavo į visatas ir antivisatas.Panašiai kaip muilo burbulų kalnas.Vat todėl ateiviai ir bijo savo erdvėlaiviais kirsti tokio burbulo apvalkalą nes tada akimirksniu anihiliuotūsi ir žūtų, patekę į antivisatą kuri tokio lauko ir yra atskirta nuo visatos kurioje gyvename mes. Tačiau tai vienintelė galimybė keliauti laiku patekus į tam tikra zona kuri yra labai arti antivisatos.Nors ir labai rizikinga.

Inkognito

Pamiršau paminėti vieną labai svarbų dalyką,antivisatose laikas teka priešinga kryptimi nei pas mus.Yra specifinės zonos tarp sluoksnių skiriančių visata ir anti visata kuriais keliaudami galėtume manipuliuoti kelionėmis laiku,kai kurios laiko tėkmes srovės yra labai greitos per valanda mūsų tėkmėje ten galime nukeliauti kelis šimtmečius ar net tūkstantmečius laike ir į priekį ir atgal. Nes visas laikas egzistuoja vienu metu tiek ateitis tiek praeitis.

vilte

Visiškai sutinku su laiko srovėmis, pagal dabartinę fiziką neįmanoma paskaičiuoti laiko trukdžių [ kažkas panašaus , kad upės tekmė priklauso nuo akmenų ir jų dydžio upės vagoje]
-Mano reziumė-laiko tėkmė užstringa, tiek Žemės , tiek Visatų atžvilgių , ir tas užstrigimas papraSTAI VADINAMAS laiko kišenėmis

kronos

idomi teorija,bet kodel tada zmones negali keliauti laiku? nebutinai dabartiniai ,bet tarkim is tolimos ateities ,kai technologijos bus gerokai labiau pazengusios ir kvantiniai kompiuteriai bus suvokiami ,kaip paprastas daiktas

Inkognito

O kodėl tu įsitikinęs kad negali jie keliauti? Jie gali ir dažnai keliauja,daugelis NSO būtent ir yra jų laiko mašinos. Nso atkeliauja ne tik nežemiečiai gyvenantys kitų žvaigždžių sistemose bet ir mūsų ateityje gyvenantys mūsų giminaičiai. Aš netgi turėjau viena tokį susitikimą su jais ,bet tai buvo labai senai. Tai buvo suaugęs vyras ir su juo buvo mažas vaikas,- jo sūnus,o aš buvau jo tolimas pro pro prosenelis. Kontaktas truko gal 30 minučių,bet apie tai nenoriu smulkiau pasakoti nes ir vėl būsiu užsipultas kad trokštu dėmesio ir t.t. O toks bendravimas šitame forume neįkvepia detaliau ka nors pasakoti,juk jau turiu… Skaityti daugiau »

kronos

bet kodel tada atkeliave is ateities nebando praturtet, tarkim is lazybu ,akciju ar pan,juk yra ivairiu zmoniu ,kai kuriem svarbiausia tik pinigai ir kaip tada su senelio paradoksu? jei gryzes i praeiti nuzudo savo tarkim seneli?

Inkognito

Ne visi turi licencijas keliauti praeitin tokių žmonių kurie nori praturtėti tik sau visų kitų sąskaita ateityje yra itin mažai,o ir tie patys negali daryti tai ka užsimano. Tik mūsų dabartyje yra mėšlo pakankamai bet mes ir neturime galimybių kam nors per daug pakenkti. Juk pakeitus praeityje mažiausią dalyka gali pilnai netekti dabarties. labai daug prifantazuota ir prispekuliuota kelionių laiku temomis.

vilte

O kodėl tu teigi , kad nebandė, iš kur tokios žinios?

Taip pat skaitykite