Tai buvo ne ateiviai: paaiškintas paslaptingasis „Wow!“ signalas iš kosmoso

sos-signalPlanetologijos centro (Center of Planetary Science – CPS) tyrėjų komanda pagaliau išgliaudė 1977 metais užfiksuoto „Wow!“ signalo mįslę, rašo technologijos.lt.
 
Jie praneša, kad tai buvo kometa, apie kurią signalo gavimo metu nebuvo žinoma. Tyrimo vadovas Antonio Paris šią teoriją ir komandos atliktą jos įrodymą publikuoja Journal of the Washington Academy of Sciences.
 
1977 metų rugpjūtį, astronomų komanda, tyrinėjanti Ohajo observatorijos, vadinamos „Didžiąja ausimi“ radijo signalus, užfiksavo neįprastą 72 sekundes trukusį signalą – jis buvo toks stiprus, kad komandos narys Jerry’is Ehmanas šalia užrašė „Wow!“.

 

Nuo to laiko daug mokslininkų ieškojo signalo paaiškinimo, bet iki šiol niekam nepavyko pasiūlyti įtikimo varianto. Buvo atmesti tokie galimi šaltiniai, kaip asteroidai, egzoplanetos, žvaigždės ir netgi signalai iš Žemės. Kai kas ne iš mokslo bendruomenės netgi kėlė mintį, kad tai – ateivių įrodymas. Buvo pabrėžiama, kad signalas perduotas 1 420 MHz, dažniu, kad atitinka vandenilio dažnį.

 

wow-signalas

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Paaiškinimas pradėjo ryškėti pernai metų gale, kai CPS komanda iškėlė mintį, kad signalą galėjo skleisti kometą lydintis vandenilio debesis – be to, kometos judėjimas paaiškintų, kodėl signalas daugiau nebuvo užfiksuotas. Komanda pastebėjo, kad Didžiosios ausies stebimame dangaus plote lemtingąją dieną buvo dvi kometos. Tos kometos, P/2008 Y2(Gibbs) ir 266/P Christensen dar nebuvo atrastos. Tada komanda galėjo patikrinti savo idėją, nes šios dvi kometos vėl buvo matomos nakties danguje nuo 2016 lapkričio iki 2017 metų vasario.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Komanda praneša, kad 266/P Christensen radiosignalai atitiko prieš 40 metų stebėtą Wow! signalą. Siekdami patvirtinti savo rezultatus, jie patikrino signalus dar trijų kitų kometų rezultatus, kurie pasirodė esantys panašūs. Tyrėjai pripažįsta, kad jie negali tvirtinti, kad Wow! signalą skleidė 266/P Christensen, tačiau gan užtikrintai teigia, kad jį sukūrė kometa.

 

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Zinoma

:D kometa… Tai gal dar nemokamo wifi paskleistu..

Taip pat skaitykite