Pakeitę vos vieną geną mokslininkai sukūrė super protingas peles

protingos-pelesMokslininkams pavyko sukurti gerokai protingesnes peles pakeitus vos vieną jų geną. Šis pokytis graužikus ne tik padarė sumanesniais – pelės buvo mažiau linkusios jausti nerimą ar prisiminti baimę, rašo Dailymail.co.uk.

 

Mokslininkai iš Didžiosios Britanijos ir Kanados pakeitė vieną geną tam, kad užblokuotų fosfodiesterazės – 4B (PDE4B) fermentą.

 

Jis randamas daugelyje organų, įskaitant smegenis. Toliau mokslininkų komanda ketina kurti vaistus, kurie slopintų PDE4B.

 

Mokslininkai nustatė, kad genetiškai modifikuotos pelės galėjo mokytis greičiau, ilgiau prisiminti įvykius ir sudėtingas užduotis atlikti geriau. Pavyzdžiui, pelės su pakeistais genais galėjo geriau identifikuoti anksčiau matytas peles ir greičiau pabėgdavo iš labirintų.

 

Tyrimą atlikę Leeds universiteto (Airija) mokslininkai tikisi, kad jų atradimas padės rasti vaistus nuo tokių ligų, kaip Alzheimeris, šizofrenija ar potrauminis streso sutrikimas.

 

Rekomenduojami video:


2500
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Anonimas

Pinkis ir makaulė

...

O gal greitu metu pas visius namie gyvens super peles ir neis ju isnaikinti, bet dar mes jomis ir rupinsimes, kad tik nakti neuzpultu o galausiai zeme valdys peles.

Ezekiel

Gal gyvūnai nėra tokie jau kvaili tik jiems tenka rūpintis daugiau saugumu ir nėra laiko protauti?

Taip pat skaitykite