Ekspertus glumina paslaptingi Marso debesys

Mars-CometDu keisti, į debesis panašūs, tačiau nepaprastai aukštai nusidriekę atmosferos dariniai, pastebėti Marso paviršiuje, suglumino mokslininkus. Maža to, šis fenomenas Marse pastebėtas dukart – abusyk virš to paties regiono. Pirmasis debesis susiformavo maždaug per 10 valandų ir neišsisklaidė 11 parų, antrasis Marso atmosferoje kybojo 10 parų. Beje, visai netoli šios vietos (Terra Cimmeria) prieš 10 metų leidosi NASA marsaeigis “Spirit”, kuris jau nebeveikia.

 

Pirmą kartą tyrėjai 250 km aukštį ištįsusius debesis pastebėjo 2012 m. kovą, virš planetos terminatoriaus (saulėlydžio/saulėtekio zonos, kuri yra riba tarp dienos ir nakties) antrą kartą – tų pačių metų balandį. Keistieji dariniai buvo ne tik nepaprastai aukšti, bet ir dengė didžiulę Marso paviršiaus teritoriją – apie 500 km iš pietų į šiaurę ir apie 1 000 km iš rytų į vakarus. Fenomenas stebėtas virš Terra Cimmeria vietovės, pietinėje Marso dalyje.

 

“250 km aukštyje riba tarp retos Marso atmosferos ir kosmoso yra sunkiai diferencijuojama – tokiame aukštyje atmosferos, galima sakyti, beveik nebėra, – pasakoja Baskų valstybinio universiteto (Bilbao, Ispanija) mokslininkas Agustinas Sanchezas-Lavega.

 

marso-debesys

 

Marse dulkių ar ledo krislų debesys nėra naujiena. Vis dėlto tokio dydžio ir aukščio dulkių debesų Marse iki šiol stebėta nebuvo – dulkių audros aukščiu niekada neviršija 100 km.

 

Panašus į 2012 m. Marso atmosferoje užfiksuotas darinys pastebėtas ir 1997 m. gegužės 17 d. kosminio teleskopo “Hubble” darytoje Marso nuotraukoje. Mokslininkai jau beveik trejus metus mėgina išsiaiškinti šių “debesų” prigimtį.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Neatmetama ir pašvaisčių tikimybė – Žemės atmosferoje tokį švytėjimą maždaug tokiame aukštyje sukelia su Žemės magnetiniu lauku susidūrusios iš Saulės atskriejusios didelės energijos dalelės. Beje, naujausi orbitinių Marso zondų duomenys byloja, kad Terra Cimmeria apylinkėse turėtų būti stipraus, bet lokalaus magnetinio lauko “juosta”.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Jei tai iš tiesų būtų pietinė pašvaistė, tuomet ji žemiškąsias pašvaistes ryškumu pranoktu maždaug 1 tūkst. kartų. Šiaip ar taip, mokslininkai pripažįsta, kad abi versijos reikalautų keisti dabartinę Marso atmosferos aukštesniųjų sluoksnių sampratą.

 

Rekomenduojami video:


2500
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Paradigm Shift

Pritariu, kad atmaškėm susmirdęs reikalas. Matyt ne visi “savanoriai” nori įlipti į laivą be bileto atgal.

alvydas zvirgzdys

Tai kaip ten zada Zemieciai gyventi,kad net nezino kokia ten gamta?

skaitytojas

geras pastebejimas

profesorius

Nuskride pamatys ir pasakys :)))) O jei rimtai, tai kvepia atmazkem (kad neskristi….)

Taip pat skaitykite