Mediko patarimai kaip išmokti sąmoningai valdyti sveikatą

Juk statant namą niekada nepavyks jo pastatyti taip tiksliai, kaip brėžiniuose. Protas elgiasi taip pat. Jis iš pradžių sukuria hipotezę, kaip, jo nuomone, viskas turi būti. Hipotezės remiasi praeities patirtimi. Todėl mūsų dėmesys niekada nebūna realybėje. Dėmesys yra prote, o prote yra tik du vaizdeliai. Tai patirties vaizdelis iš praeities ir ateities peizažas, kuris remiasi ta pačia ankstesne patirtimi. Ir protas nuolat dirba lygindamas praeitį su tuo ką dabar turi. Todėl jo dėmesys nuolat yra praeities patirtyse. Jeigu draugas ryte su jumis ne taip pasisveikino, kažkur pasąmonėj gimsta mintis, kad jis negeras. Nes ta hipotezė apie draugą ir jo įprastą pasisveikinimą buvo kitokia. Realybė nesutapo su hipoteze ir jūs automatiškai padarote savo išvadą.

 

Kitas pavyzdys. Jūsų paprašė atlikti darbą, tačiau jo nepadarėte. Tada kyla laukinis kaltės jausmas. Viskas susiveda į tai ką jaučiate tuo momentu, kai įsivaizdavimas apie gyvenimą nesutampa su realybe. Moksliškai tokia būsena yra vadinama neuroze.

 

Neurozė iš tikrųjų yra normali proto veiklos savybė. Protui reikia kontrastų, kad pajaustų, pavyzdžiui, kas yra šilta, o kas yra šalta. Daryti gera arba blogą gali tik protas. Jis nusprendžia, kaip turi būti ir kaip neturi.

 

Jeigu mes savo gyvenimą 24 val. per parą koncentruojame į savo proto veiklą, galvodami, kad mes ir esame protas, tai visus scenarijus kartojame iš naujo, nes jis dirba automatiškai, remdamasis praeities patirtimi. Visos praėjusio gyvenimo reakcijos sukuria mūsų ateities gyvenimą. Kiekvienoje naujoje situacijoje jūs reaguojate taip, kaip anksčiau. Ir neduok Dieve, atsitiks to ko nežinote? Vienas didžiausių tikslų gyvenime turėtų būti bent kažkiek koreguoti proto darbą. Galima tai pradėti daryti nuo paprasčiausių dalykų: prisipažinti, jog aš neteisus.

 

Įsivaizduokite, kas dabar darosi su gyvenimu, jeigu 24 val. jūs esate susitapatinę su savo neurotiniu protu, kuris nuolat vertina ir kuria hipotezes kaip viskas privalo būti. Iš tikrųjų toks gyvenimas turėtų būti siaubingas košmaras.

 

Tarkim jūs nusipirkote gėlę ir apie ją pamiršote mėnesį. Tokia gėlė greičiausiai numirs. Tuomet įsivaizduokite, sako D. Šamenkovas, kas darosi su mumis pačiais, kai nekreipiame į save jokio dėmesio per visą savo gyvenimą, išskyrus kelis ligos atvejus. Todėl nereikia stebėtis, kodėl mes anksti mirštame.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Šitas pavyzdys universalus ir jis susišaukia su naujausiais atradimais fizikos srityje, jog OBJEKTAS GALI BŪTI GYVAS TOL, KOL JIS YRA STEBIMAS. Tarp stebėtojo ir stebimojo egzistuoja nenutrūkstamas ryšys. Jeigu nėra instrumento, matuojančio elektroną, tai nėra ir jokio elektrono. Elektronu yra pavadintas parametrų rinkinys, kuriuos gali parodyti tam tikri matavimo instrumentai. Elektrono, kaip savarankiškos dalelės gamtoje iš viso nėra, teigia medikas. Gyvo elektrono niekas nėra matęs.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Taip yra ir mūsų gyvenime. Tai, ką norime išmatuoti, ko norime, ką stebime, tą ir gauname. Vienintelis žinomas instrumentas, kuriuo galima ką nors šiame gyvenime išmatuoti yra dėmesys. Todėl ypatingai svarbu suvokti ir atsekti į kur ir į ką nukreiptas mūsų dėmesys. Vien tai suvokus, gyvenimas gali radikaliai pasikeisti.

 

Tam, kad tapti ir būti sveiku žmogumi, reikia žinoti kelis banalius dalykus. Pirmas – mokėti save valdyti. Jeigu jūs nemokėsite valdyti savo dėmesio, gyvenime iš viso nieko negalėsite padaryti. Dauguma žmonių nuo mokyklos suolo žino nuvalkiotą, tačiau teisingą teiginį: jeigu norite sėkmės versle ir gyvenime, reikia į kažką konkrečiai sukoncentruoti savo dėmesį. Jeigu nekreipsite dėmesio į savo verslą, jo nebeturėsite arba visai prarasite.

 

Dėmesys yra raktas. Jeigu sąmoningai savo dėmesį nukreipsit į tam tikrą kūno dalį, ar į kokį fiziologinį procesą, tai sėkmė ir sveikata bus nuolatinė būsena. Jei kažką darote, būkite ir darykite būtent tai ir nieko kito. Tada jūs nutraukiate automatinę proto veiklą. Todėl, kad savo dėmesį išimate iš proto automatų ir paverčiate savo realybe. Tuo tarpu protas vis viena toliau dirbs savo darbą. Jis turi būti neurotiku. Jo pareiga pateikti sprendimų variantus, kuriuos renkatės jūs. Tada jau nebereaguojate automatiškai. Jeigu vis dėl to renkatės automatinį reagavimą, tai susidursite su reiškiniu, kurį Rytų mistinės tradicijos vadina karma.

 

Jeigu žmonės nekreipia dėmesio į savo asmeninę sveikatą, tai tos sveikatos nebus. Tam, kad fiziškai kreiptume dėmesį į sveikatą, reikia tam skirti laiko. D.Šamenkovas sako, kad jis skiria savo sveikatai per dieną 24 val.

 

Taigi, kas yra tikroji sveikata? Tai platesnė sąvoka, negu manoma poliklinikose ir ligoninėse. D. Šamenkovas tvirtina, jog sveikata yra susijusi tiesiogiai su gamta ir aplinka. Viska yra susiję. Jeigu, pavyzdžiui, penki ratai sutampa, tai kažkur yra susilietimo taškas. Tai šitie susilietimo taškai ir yra žmogus. Jeigu atsiranda kažkokios problemos ar su sveikata, ar su socialiniais santykiais, vadinasi yra problemų ir su sveikata. Jei taip atsitinka, vadinasi kažkur yra nutrūkusi komunikacija tarp mano AŠ ir sąmoningo dėmesio. Jeigu mes sąmoningai suvokiame, kodėl atsirado vienas ar kitas simptomas, jis dažniausiai ir išnyksta.

 

Kai žmogų ištinka skausmo priepuolis, tai paprastas to skausmo stebėjimas, leidžiant jam tiesiog būti, jį numalšina. Tačiau, jeigu žmogus stengiasi galvos skausmą nuslopinti, organizmas gauna stresą, nes įvyks tai tai, ko, jo nuomone, neturėtų būti. Su liga reikia rasti dialogą. Jeigu jo rasti nepavyksta, liga stiprėja. Todėl norint būti sveiku, pirmiausia reikia kreipti dėmesį į savo sveikatą. Ir tai reikia daryti nebėgant tuoj pat į polikliniką duoti analizų, bet randant dialogą su savo organizmu.

 

Kvėpavimas – tai vienas iš nedaugelio fiziologinių procesų, kurį galime valdyti tiesiogiai. Galvos smegenyse yra dvi neuronų grupės, kurios tvarko kvėpavimo ritmą. Per vienus neuronus mes galime sąmoningai daryti įtaką kvėpavimo procesui, o kiti veikia automatiškai. Kai miegame mums nereikia galvoti apie kvėpavimą. Tačiau kai nemiegame, mes galime sąmoningai įkvėpti ir iškvėpti. Jeigu išmoktume įsisąmoninti kvėpavimą, per tai galima daryti įtaką visam organizmui. Neuronai, kurie atsakingi už spontaninį ir valingą kvėpavimą išsidėstę šalia vieni kitų. Tarp jų egzistuoja funkcionalus ryšys. Jeigu paprasčiausiai stebėsite savo kvėpavimą, to užtektų, kad tų neuronų darbas sinchronizuotųsi.

 

Visi kvėpavimo neuronai susieti su judėjimą bei širdies darbą reguliuojančiais neuronais. Jeigu sinchronizuojame valingą ir automatinį kvėpavimą, automatiškai susibalansuoja beveik visos svarbiausios organizmo funkcijos. Normalizuosi širdies, kraujagyslių, kvėpavimo sistemų darbas, greičiau išsivalo organizmas nuo nereikalingų medžiagų. Tam reikia tik nedidelio darbo – savo dėmesį nukreipti į kvėpavimą.

 

Dėmesį, kaip jau sakė D. Šamenkovas, galima sukoncentruoti į bet kurią kūno dalį. Ar galime ranką, pavyzdžiui, jausti kaip kokį pašalinį daiktą, ar geriau ranką jausti kaip save? Jeigu kas nors kūne skauda, vadinasi tai yra indikatorius, kaip lemputė mašinoje, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį. Jeigu atkreipsime dėmesį į tą kūno vietą, iš kurios sklinda skausmas, aptiksite, jog turite šią kūno vietą, kuri reikalauja dėmesio. Jeigu pusę valandos sukoncentruosite dėmesį į ranką, tai pajausite, kad ji šyla, nes pagerės kraujotaka. Be to iš rankos pasišalins nereikalingos medžiagos ir atsiras tų, kurių reikia. Todėl ranka nuolat atsinaujins ir bus sveika. Viskas priklausys nuo to, kiek dėmesio skirsite rankai. Tačiau žmonės net minutės per dieną neskiria dėmesio savo kūnui.

 

Nuo ko pradėti sąmoningą sveikatos valdymą? Pirmiausia, pasak D. Šamenkovo, reikia suvokti tiesą, kad viskas priklauso nuo dėmesio. Tai vienas iš dalykų, kurį galime valdyti. Supratimas, kur nutaikytas dėmesys, kokie yra ketinimai, duos labai daug. Tam kad valdyti dėmesį, jį reikia nukreipti į kokį nors suprantamą procesą, pavyzdžiui, kvėpavimą.

 

Pirmiausia reiktų sukoncentruoti dėmesį į kvėpavimą ir po to užsiimti įprastais dienos darbais. Po to galima pradėti vykdyti ir sudėtingesnes kvėpavimo praktikas. Savo kūną per kvėpavimą reikia valyti lygiai taip pat kaip ir dantis ryte. Tačiau per daug įjungti į šiuos procesus protą taip pat nereikia, nes galima išprotėti. Nes protas gali pradėti vertinti ar viską darote blogai ar gerai. Jei taip įvyksta, gali kilti naujos neurozės, nes pasimesite atsakymuose: teisingai ar neteisingai darote pratimus; yra efektas, ar ne? Geriau pasistengti apie tai negalvoti.

 

Jeigu išmoktume perkrauti savo kūno energetiką kūną kiekvieną dieną per kvėpavimo praktikas, tai atsiras būtinybė tai daryti nuolat. Ateis laikas kai tai daryti tiesiog norėsis, nes organizmas prie to jau bus pripratęs. Yra įvairių praktikų. Nuo tradicinių joga, pranajama, cigunas ir t.t. iki tokių, kurios išplaukia iš kasdieninio gyvenimo patirčių.

 

D. Šamenkovas pateikia labai daug medicininių argumentų, kurie leidžia suvokti, kad žmogus su savo kūnu gali daryti ką nori. Žinoma, jeigu jis nori sveikatos, reikia prisiminti, jog pirmiausia reikia tapti dėmesingais sau. Paskaitos klausytojai pasiteiravo, nuo ko pradėti ir kokią kvėpavimo praktiką galima būtų atlikti jau dabar. Juk daugelis tingi, sako neturį pinigų ir laiko bėgioti po jogos klubus. Ir mokslo žmogus atsakė, kad jeigu 15-20 minučių kiekvieną dieną stebėsime savo kvėpavimą, tai jau bus nebloga pradžia. O po to pats gyvenimas padiktuos naujus poreikius ir naujus atsakymus.

 

Inf. šaltinis: kvantinemagija.lt

Rekomenduojami video:


2500
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Dalia

Puikus straipsnis.

puikus straipsnis

demesys ir samoningumas aciu

Gx

Turiu pasakyti, kad tai pirmas tikrai geras straipsnis siame portale. Taip ir toliau.

valdis

Anot šio mediko, nuo minčių priklauso sveikata. Man realybėje buvo kitaip. Nuo pat vaikystės pas mane buvo sutrikusi kepenų bei skrandžio veikla; užeidavo tokie priepuoliai, kad raitydavausi iš skausmo. Gydžiausi ir ligoninėse, ir sanatorijose. Tam kartui pagerėdavo. O kai pradėjau dirbti, vargino padidėjęs skrandžio rūgštingumas – per dieną po valgio tekdavo suvartoti po kelias tabletes vaisto “Rennie”, kurio visada nešiojausi su savimi. Kol galų gale paklausiau protingo patarimo ir prieš kelis metus nustojau vartoti mėsą – visas ligas kaip ranka nuėmė.
Taigi, vien teigiamų minčių ir noro pasveikti neužtenka – reikia pašalinti negalavimų priežastį.

tomimantas

Štai tau ir dėmesingumas :) Skyrei laiko, dėmesio – radai priežastį – panaikinai. Apie tai ir kalbama. Tik nelabai tiesiogiai. O šiaip – labai džiaugiuos, kad susitvarkei :)

mm

Tiesa

Taip pat skaitykite