Spalvų energijos poveikis

Chromoradiostezija – tai spalvų spinduliuojamos energijos poveikis žmogui ir jo aplinkai. Radiostezija nagrinėja minėtų poveikių mechanizmą, praktiškas jų pritaikymo sritis.

 

Nežiūrint to, kad mokslas turi daug žinių šioje srityje iki šiol dar nėra mokslinės šviesos teorijos atsakančios į pagrindinius klausimus apie šviesos prigimtį. Spalvos, tuo niekas neabejoja, yra vienas svarbiausių mūsų gyvenimo aspektų. Jomis domėjosi tokie žymūs praeities mokslininkai kaip Platonas, Regelis ir Niutonas.

 

Žvelgdami į savo aplinką, mes pirmiausiai atkreipiame dėmesį į objektų formą bei spalvą. Jei formas visi priima vienareikšmiškai (apvalios vazos niekas nepavadins kvadratine) tai dėl spalvų viskas sudėtingiau: daltonikas žalią spalvą gali pavadinti ruda. Atsižvelgiant į tai manoma, kad spalvų jutimas yra labai subjektyvus ir jų poveikis žmonėms negali būti vienareikšmis. Tačiau įvairiose pasaulio kultūrose sutinkame beveik identiškus išsireiškimus: pabalo iš baimės, pažaliavo iš pavydo, paraudo iš pykčio ar gėdos, pamėlynavo iš šalčio ir t. t.

 

Šiuolaikiniai mokslininkai tvirtina, kad spalva tai charakteringa priėmimo funkcija perduodanti raišką ir leidžianti gauti apibrėžtas žinias apie objektą. Sutinku, toks apibrėžimas neginčytinas tačiau jis neatskleidžia spalvų poveikio mechanizmo. Spalvos mus veikia ir psichiškai. Niekas negali paneigti to, kad jos svarbiausia meno kūrinių charakteristika ir kad kiekvienas spalvų atspalvis perduoda žmogui apibrėžtą emocinį toną. Spalvų poveikis randa praktinį pritaikymą ne tik mene. Taisyklingai parinkus spalvinį gamybinių patalpų, biurų, įstaigų, parduotuvių, kavinių, restoranų, įvairių klubų ir t.t apiforminimą pagerėja minėtų objektų darbų našumas, darbuotojų darbo sąlygos, objektų pelningumas. Ypač tai svarbu reklamoms. Noriu pabrėžti, kad spalvų parinkimas yra labai subtilus ir individualus dalykas priklausantis nuo žmogaus energetikos tipo.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Rytuose gyvuoja net kelios spalvų energetikos teorijos. Kinijoje spalvos dalomos į dvi grupes: in ir jan (tai analizės mokslas įvertinantis viską, kaip gėrio ir blogio, vyriškos ir moteriškos energetikos sąveiką, kuri būna pastoviame tarpusavio ryšyje ir viena be kitos negyvuoja). Jan spalvos – raudona, geltona, purpurinė ir raudonai-geltoni atspalviai. In spalvos – žalia, mėlyna, pilka, žalsvai–mėlyni ir violetiniai–melsvi atspalviai. Spalvų gamos balansas gaunamas derinant vienodo ryškumo in ir jan spalvas. Kita spalvų poveikio koncepcija remiasi penkių energetinių stichijų (žemė, ugnis, medis, metalas, vanduo) teorija, pagal kurią kiekvienai stichijai atstovauja atatinkama spalva: metalo stichijai – balta, sidabrinė, auksinė, metalo spalvos; medžio stichijai – žalia, mėlyna; vandens – juoda, pilka; ugnies – raudona, purpurine, rožinė; žemės – geltona.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Sekanti rytų spalvų koncepcija pagrįsta senovės budistų vienuolių veikalu “OM MANE PADME XUM”. Šio veikalo esmė ta, kad pagrindinės spalvos išdėstytos tam tikra specifine seka. Ji yra: balta, raudona, geltona, žalia, mėlyna, juoda.

 

Pirmoji šios sekos spalva – balta atstovaujanti PRADŽIĄ ir JAN energiją. Baltą spalvą simbolizuoja švarus balto popieriaus lapas. Spalvų seką užbaigia juoda spalva, simbolizuojanti PABAIGĄ ir IN energiją. Keturios spalvos esančios tarp PRADŽIOS ir PABAIGOS simbolizuoja visą kas gimsta ir miršta žemėje bei visatoje nesibaigiančiame vystymosi cikle. Mums, vakarietiškos kultūros atstovams, priimtina kita spalvų seka – vaivorykštės septinių spalvų gama. Tai spalvų seka gaunama praėjus šviesos spinduliui per prizmę: raudona, oranžinė, geltona, žalia, žydra, mėlyna ir violetinė. Kiniečių feng–shui teorija rekomenduoja žmonėms, kuriems nesiseka gyvenime nešioti vaivorykštės spalvos drabužius pradedant raudonu galvos apdangalu ir baigiant violetiniais batais. Abejoju ar kas ryžtųsi pasinaudoti šiuo patarimu praktikoje.

 

Bandymai atlikti su aklais parodė, kad dalis iš jų sugeba jausti spalvas rankų pirštais. Jiems raudona spalva buvo šilta, nelygi ir lengvai badanti (visų eksperimente naudotų spalvų paviršių temperatūra buvo vienoda), na o mėlyna spalva buvo juntama vėsia ir lygia. Tai patvirtina tai, kad spalvos veikia mus ne vien vizualiai, bet ir mūsų energetinius elektromagnetinius laukus net ir tada kada esame užsimerkę ar miegame.

 

Labiausiai praktikoje naudojama chromoradiostezijos šaka chromoterapija – gydimas spalvų pagalba. Trumpai šią metodiką galima paaiškinti sekančiai: kiekviena spalva skleidžia ją atitinkantį elektromagnetinių virpesių dažnį. Žmogaus kūno ir organų ląstelės spinduliuoja panašaus dažnio elektromagnetinius virpesius. Žmogui esant sveikam minėtų virpesių sąveika yra harmoninga su pastoviomis virpesių charakteristikomis. Kada mes sergame virpesių sąveikos harmoningumas sutrinka. Atatinkamų spalvų skleidžiami dažniai padeda mums suharmonizuoti sutrikusių virpesių sąveiką na ir tuo pačiu grįžti į normalią sveikatos būseną.

 

Daugelyje pasaulio medicinos centrų tyrinėja ir praktiškai pritaiko gydimo tikslais energetines spalvų savybes. Kiekvienai spalvai chromoterapija priskiria specifines savybes, kiekviena iš jų veikia žmogaus psichiką, o tuo pačiu daro didžiulę įtaką mūsų sveikatai ir savijautai. Kiekviena spalva tai griežtai apibrėžta su jai vienai tipinę energiją turinčiai ir tik jai būdingomis vibracijomis energetinių elektromagnetinių spinduliuočių šaltinis. Tinkamai panaudojus jų poveikį galime, esant reikalui, atstatyti savo gyvybinės energijos potencialą.

 

Noriu atkreipti dėmesį į tai, kad Lietuvoje kai kuriuose medicininiuose centruose atliekamos chromoterapijos procedūros nėra geros, nes jos gali dažnai duoti daugiau žalos nei naudos. Jose neįvertinama individuali žmogaus energetika. Griežtai pabrėžiu, kad gydant žmogų chromoterapijos metodais būtina nustatyti žmogaus energetinį tipą, na o tai atliekama tik chromoradiostezijos metodų pagalba, kuri pas mus nenaudojama. Mokslu patvirtintas faktas, kad žmogus gimdamas į pasaulį ateina su individualiais bioritmais, pirštų antspaudais ir “nuosava” spalva. Tai mus lydi visą gyvenimą ir į tai turime atkreipti ypatingą dėmesį. Spalvų poveikio negalime klasifikuoti apibendrintai visiems žmonėms, nes viena spalva vienam žmogui gali daryti teigiamą, o kitam priešingą – neigiamą poveikį.

 

Pirmieji spalvų gydomąjį poveikį panaudojo egiptiečiai. Graikai vėliau nustatė konkrečias spalvas atatinkamų ligų gydimui, kurios net ir dabar naudojamos gydymo tikslais: gimdymo namuose naudojamos mėlynos lempos naujagimių geltai gydyti, Amerikos kalėjimų “rūžavieji” kambariai, kuriuose nuraminami įsisiautėję kaliniai ir t. t.

 

Baigdamas pateikiu apibendrintas gydomąsias spalvų charakteristikas (dar kartą primindamas, kad norėdami be žalos panaudoti jų gydomąjį poveikį turite žinoti savo pagrindinę energetinę spalvą).

 

Raudona – tai jėga, dinamika, tvirtumas, ryžtingumas, seksualumas. Ši spalva duoda papildomą energiją įvairiausių tikslų pasiekimui, tai veiklos spalva. Ji didina aktyvumą ir fizinę jėgą. Raudona spalva efektingai gydo apetito stoką ir net džiovą, depresijas, kraujo ligas, padeda nugalėti sunkių nušalimų padarinius, virškimo sistemos sutrikimus, anginą, bronchitą, reumatizmą. Kontraindikacijos: nerviniai sutrikimai, karščiavimai, širdies ir kraujo apytakos ligos.

 

Oranžinė – tai šilta, aktyvizuojanti spalva. Tai laimės ir bendravimo spalva, tai geraširdiškumas ir draugiškumas, optimizmas ir emocinė pusiausvyra. Spalva turi tamprų ryšį su mūsų emociniu stoviu ir raumenų sistema, stimuliuoja inkstų darbą, padeda sergantiems diabetu.

 

Geltona – stimuliuoja intelektą ir bendradarbiavimą. Ji susijusi su protiniais gabumais, organizuotumu, dėmesiu net į smulkmenas, gebėjimu įvertinti bet kokią veiklą, mokymosi pasiekimais, administravimu, disciplina, nuoširdumu ir harmonija. Spalva ypač efektinga gydant pervargimus, stresus, skrandžio ir kepenų negalavimus, mėnesinių sutrikimus, pagerina medžiagų apytaką, gydo odos susirgimus. Kontraindikacijos: sergant skrandžio uždegimu, nervų ligomis.

 

Žalia – tai labiausiai paplitusi mūsų planetoje spalva pasižyminti stipriu gydomuoju efektu dvasiniame ir fiziniame lygmenyse. Ji pasižymi raminančiu efektu, ypač labai susijaudinus ir sergant nervų ligomis. Spalva gydo nemigą, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opas, neuraliges, medžiagų apytakos sutrikimus, kraujotakos ir širdies negalavimus. Kontrindikacijų : nėra.

 

Žydra spalva pasižymi mūsų energetinę sistemą raminančiu poveikiu. Spalva efektingai gydo vaikų ligas, geltligę, reumatizmą, venų susirgimus, kvėpavimo sistemos susirgimus, didelį kraujospūdį, gerklės susirgimus.

 

Mėlyna – stiprina imuninę ir limfinę sistemas. Ji efektingai gydo akių susirgimus, apsinuodijus, esant gerklės, nosies, plaučių ir ausų uždegimus, gydant nervų ir psichikos ligas. Kontraindikacija: mėlynos spalvos perteklius gali iššaukti depresiją ir atsiskyrimo nuo kitų jausmą.

 

Violetinė – ypač veikia skeletinę kūno sistemą, padeda subalansuoti dvasinę ir fizinę energijas, ją patartina naudoti onkologinių susirgimų atvejais, ji padeda įsisavinti mineralines medžiagas, padeda sergant artritu, stimuliuoja leukocitų gamybą, gydo šlapimo pūslės uždegimus, pagerina kraujo valymo procesus, gydo nemigą, smegenų uždegimą, sužeidimus, nervinę įtampą, pozityviai veika nervų sistemos sutrikimus. Kontraindikacijos: infantilizmas, psichiniai sutrikimai, netinkama agresyviems žmonėms.

 

Mokslininkai vis labiau sutaria manydami kad spalvos turi įtaka žmogaus intelektui. Gal būt, jiems kada nors pasiseks prasiskverbti į didžiąją spalvos paslaptį ir tada prieš mus atsiskleis galimybės apie kurias dabar sunku net mastyti.

 

Apžvelgiau visas radiostezijos mokslo šakas ir tikiuosi supratote kad tai nepaprastai sudėtingas ir labai vertingas, tiesiog neįkainuojamas savo praktiniu pritaikymu mokslas. Manau nėra nei vienos žmogaus veiklos srities kurioje nebūtų galima pritaikyti radiostezijos mokslo žinių, kurios reikalauja daug teorinių žinių ir ilgos praktikos. Mane liūdina tai, kad Lietuvoje nesidomima radiostezijos mokslu, o tik pramogaujama su kiniečių feng–shui mokslu ir be jokio teorinio apie energetikas pasiruošimo piramidžių modeliais. Pagal savo žinias aš atsakysiu į visus iškilusius radiostezijos mokslo praktinio pritaikymo klausymus, padėsiu esant galimybei koreguoti blogas radiostezijos mokslo požiūriu situacijas. Norėčiau sužinoti apie kokius radiostezijos mokslo praktinio panaudojimo aspektus norėtumėte sužinoti daugiau ir detaliau.

 

Jonas Jukonis, vaiva.lt

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite