Hamptono dvaras su vaiduokliais

Net tiems, kas Anglijos istorija nesidomi, yra tekę girdėti apie karalių Henrį VIII. Tą patį, kurį persekioja bloga šlovė dėl to, kad nukirto dviejų savo žmonų galvas, o turėjo jų iš viso šešias. Su Henrio VIII laikais susiję daugybė Londono vietų, tačiau Hamptono dvaras, jo užmiesčio rezidencija, yra ypatinga vieta – čia karalius leido savo laisvalaikį, čia susituokė su paskutiniąja žmona.

 

Šiandien Hamptoną patogiausia pasiekti traukiniu – iš Waterloo stoties traukinys į Hamptono rūmus važiuoja kas pusę valandos, o pati kelionė tetrunka 35 minutes. Išlipus pereini tiltą ir nuo jo pažvelgus į dešinę pro medžius pasimato aukštų, raudonų iš dekoratyvinių plytų sumūrytų kaminų miškas. Jie ir yra orientyras į XIV a. išgarsėjusį karaliaus Henrio VIII dvarą.

 

Henrio VIII laikais pasiekti dvarą buvo gerokai sunkiau. Geriausiai tam tiko upė, tad neveltui visi pagrindiniai to laikotarpio pastatai – Parlamentas, Towerio ir Grinvičo rūmai, pagrindinė Henrio VIII rezidencija, buvo išsidėstę išilgai Temzės. Užmiesčio dvaras Hamptone irgi ne išimtis – nuo rūmų iki upės – vos keli šimtai metrų. Istoriniai šaltiniai pasakoja, kaip ūmus ir nenustygstantis karalius bet kuriuo paros metu liepdavo paruošti laivą ir vykdavo į Londoną su reikalais ar pramogauti.

 

Hamptono rūmų kompleksas su įvairiausios paskirties pastatais, vidiniais kiemais, parkais bei gėlynais užima didžiulę teritoriją. Tačiau visas šis didžiulis kompleksas išaugo palaipsniui. Pirmieji statiniai čia atsirado 13 a. ir priklausė Šv. Jono iš Jeruzalės riterių vienuolijai. Nemažus aplinkinių žemių plotus valdę vienuoliai Hamptone laikė savo produkciją. Vėliau Hamptonas atiteko tuo metu įtakingam kardinolui Volsiui (Cardinal Wolsey), kuris pastatė ištaigingus rūmus ir įrengė apartamentus karaliui Henriui VIII, jo pirmajai žmonai bei jų dukrai princesei Mary. Kai Henris VIII nusprendė skirtis su žmona norėdamas susituokti su Anne Boleyn, kardinolas Volsis tam nepritarė. Iš jo karaliaus Henrio VIII įsakymu buvo atimtas titulas bei turtai, o Hamptono dvaras tapo paties karaliaus nuosavybe.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Šių rūmų sienos matė daug asmeninių Henriko VIII gyvenimo momentų. Pasakojama, kad būtent šiuose rūmuose apkaltinus neištikimybe buvo įkaltinta Henrio VIII penktoji žmona. Ištrūkusi iš sargybinių, ji bėgo į savo vyro apartamentus norėdama prašyti pasigailėjimo, tačiau buvo sugauta ir siaubingai klykianti nutempta atgal į kambarius, iš kur buvo išgabenta į Towerį ir nukirsdinta. Ši galerija vėliau įgavo Vaiduoklių galerijos vardą, nes pasakojama, jog ten iki šiolei girdisi pasmerktosios klyksmas ir lankytojus persekioja keistas baugulys.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Dar vienas po rūmus klaidžiojantis vaiduoklis, sakoma, yra Elizabetos I slaugytoja Sibyl Penn, plačiau žinoma kaip Pilkoji Ledi. Kodėl ji ten klaidžioja, neaišku, nes jos mirtis nebuvo smurtinė.

 

Išsiilgusiems ypatingų potyrių Hamptono rūmai nuo vėlyvo rudens iki ankstyvo pavasario siūlo specialų turą po Henrio VIII apartamentus bei Vaiduoklių galeriją. Pradedant paskutiniąja spalio diena kiekvieną penktadienį ir sekmadienį galima pasinerti į tolimų laikų atmosferą, kai rūmų koridorius, sales ir vidinius kiemus apšviesdavo vien deglai ir žvakės. O šiuolaikinės technologijos ir įaudrinta vaizduotė šią aplinką nesunkiai apgyvendina istorinės praeities pavidalais.

 

Istorikai atgaivino ir rūmų virtuvę. Išsiaiškinę, koks maistas buvo gaminamas Henrio VIII laikais, jie atkūrė tuometinę pasirengimo puotai atmosferą. Kiekvieno mėnesio pirmą savaitgalį lankytojai gali gyvai išvysti, kaip gaminami Henriko VIII laikais populiarūs valgiai, o „Tiltyard“ kavinėje šių tradiciškai pagamintų patiekalų galima ir paragauti.

 

Be to, 2008 m. buvo atgaivintas ir garsusis Henrio VIII vyno fontanas. Paprastomis dienomis šiame 4 metrų aukščio fontane cirkuliuoja vanduo, tačiau savaitgaliais gali pasijusti lyg patekęs į XIV a. puotą, kai iš fontano ima trykšti vyno čiurkšlės. Tiesa, jis ne už dyką, tačiau ir ne itin brangus, panašiai kaip vietinėje kavinėje. Tad daugelis mielai išlenkia taurę už Henrį VIII ir jo nuostabius rūmus.

 

Saltinis: anglija.lt

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite