Nurodyta besimptomių pacientų, sergančių koronavirusu, augimo priežastis


Kinijos ir Amerikos ekspertai ištyrė klausimą, kodėl pacientų, sergančių koronavirusu be simptomų, skaičius nuolat auga. Remiantis kai kuriomis išvadomis, simptomų nebuvimą gali lemti organizmo tolerancija virusui, o ne stiprus imunitetas.

 

Paprasčiau tariant, kūnas nejaučia pavojaus koronavirusui, todėl nesuvokia jo kaip svetimkūnio. Dėl to uždegiminių ir gynybinių procesų nesukelia. Pats virusas gali būti organizme ilgą laiką, todėl žmogus gali tapti viruso plitimo priežastimi.

 

Kinijos bendrosios ligoninės Plaučių medicinos ir reanimacijos kolegijos mokslininkai turėjo tris atvejus, kai pacientai tikrai buvo užsikrėtę, tačiau tai nepasirodė išoriškai. Viruso buvimas buvo patvirtintas PGR testu.

 

50–60 metų pacientų organizme virusas išliko 50 dienų. Cukrinio diabeto ir hipertenzijos buvimas niekaip nepaveikė pacientų, jų sveikata buvo normali.

 

Amerikos imunologai, taip pat kinai, kalbėjo apie galimą koronaviruso toleravimą. Pastarieji mano, kad reakcijos nebūna, kai organizmas negali nugalėti viruso, o virusas negali nugalėti imuninės sistemos.

 

Žinoma, teorijos apie toleranciją reikalauja patvirtinimo. Mokslininkai dar neįsipareigojo nieko tvirtinti. Situacija gali būti panaši į tuberkuliozės atvejį, kai norint suvaldyti virusą ir nepažeisti plaučių reikia „idealaus“ uždegimo kiekio.

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite