Meilės mitas – kodėl vis sunkiau rasti savo antrąją pusę

Kai žmogus neranda savo „giminingos sielos“, tai gali turėti rimtesnes pasekmes nei vien sudaužyta širdis, teigia klinikinės psichologijos specialistė Susanne Vosmer iš Halo universiteto (Didžioji Britanija), kurios nuomonę spausdina independent.co.uk.

 

Romantiška meilė Vakarų visuomenėse dažnai vaizduojama gana stereotipiniu būdu: dvi besiilginčios puselės, ieškančios viena kitos, kad įgautų pirminę pilnatvės būseną. Nedaugelis patiria šią palaimą, nes tai yra mitas, menantis Platono laikus.

 

Graikų mitologijoje tobuli įsimylėjėliai buvo sujungti ir padalinti pusiau. Tokiu būdu meilė yra kiekvienos tos puselės troškimas surasti trūkstamą dalį.

 

Šis mitas tebegyvuoja populiariojoje kultūroje, meilės istorijose ir romantinėse komedijose. Jis veikia mūsų socialinę tapatybę, kurią daugeliu atvejų formuoja stereotipiniai, surežisuoti santykių vaizdiniai. Dažnai net nesąmoningai mes nuolat ieškome mūsų „trūkstamos puselės“ – idealo. Tik skyrybų skaičius liudija, kad šis idealas neegzistuoja.

 

Šiandien daugelis žmonių, ieškodami savo idealaus partnerio, pasineria į virtualų pasaulį. Internetinės pažintys, flirto persmelktas susirašinėjimas žinutėmis ir „sekstingas“ dažnai naudojami kaip priešnuodis vienatvei, intymumo trūkumui ir skausmingai netekties patirčiai. Kibernetinėje erdvėje galime būti kas norime ir kokie norime. Tai mums suteikia malonumą, bet tai ir gundo mus įsitraukti į menamus dalykus: pasąmonės pasaulį, kur troškimai, apie kurių buvimą net nežinojome, iš karto yra patenkinami virtualiame pasaulyje.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Tapti priklausomu nuo virtualaus pasaulio labai lengva, nes realus gyvenimas negali konkuruoti su juo. Kai kuriems grįžti į realybę būna sunku, o kartais netgi neįmanoma. Tai rodo didėjantys internetinės priklausomybės ir internetinės neištikimybės rodikliai. Tai gali sukelti įvairias emocines reakcijas (stresas, neviltis, pyktis, skausmas) ar elgesio reakcijas (konfliktai, „keršto pornografijos“ naudojimas, skyrybos, piktnaudžiavimas psichotropinėmis medžiagomis, persivalgymas ar nevalgymas). Ryšys tarp streso, sudaužytos širdies (meilės kančių), psichinės sveikatos (depresija, obsesinis kompulsinis sutrikimas, nemiga) ir fizinės sveikatos (išsekimas) yra pagrįstas įrodymais.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Meilės pasekmės

 

Ilgalaikės pasekmės žinomos mažiau, tačiau galime jas atspėti. Žinome, kad socialinių santykių kokybė ir aplinkybės gali turėti nemažą įtaką mūsų smegenims.

 

Naujausi epigenetikos – mūsų genetinės medžiagos modifikavimo tokiais būdais, kad mūsų genai įjungiami ir išjungiami nekeičiant jų pačių – pasiekimai rodo, kad egzistuoja ryšys tarp socialinių patyrimų, genų ekspresijos, neurobiologinių pokyčių ir elgsenos variacijų. Daugėja įrodymų, aiškinančių, kaip socialinė aplinka per epigeninius mechanizmus prasiskverbia į mūsų protą, ir kaip tai veikia mūsų palikuonis. Kitaip tariant, fiziniai padariniai, kuriuos sukelia mūsų socialinės patirtys, gali būti perduodami.

 

Jei emocijos, sąmoningos mintys ir nesąmoningi įsitikinimai iš tikrųjų yra mūsų socialinės aplinkos dalis ir per epigeninius mechanizmus daro įtaką mūsų genams, kokios yra galimos ilgalaikės romantiškos meilės mito pasekmės? Jeigu epigeniniai procesai vaidina svarbų vaidmenį psichiniams sutrikimams ir meilės kančios (sudaužytos širdys) gali sukelti psichinės sveikatos problemas, ar gali abu šie dalykai būti susiję?

 

Kadangi longitudinių kohortinių tyrimų, kai ilgą laiką stebima ta pati žmonių grupė, nėra, mes kol kas tiesiog to nežinome.

 

Bet mes žinome, kad socialiai sukonstruotos romantiškos meilės ir santuokos sąvokos formuoja mūsų asmenybes. Tai prasideda ankstyvoje vaikystėje ir tęsiasi per visą paauglystę ir brandų amžių. Įveskite į „Google“ paiešką „romantiška meilė“ ir pažiūrėkite, ką gausite. Mes susikuriame lūkesčius, sąmoningai ir nesąmoningai, savo meilės santykiams ir siekiame juos realizuoti. Kai šios sąvokos yra neįkandamos, stresas tampa neišvengiamu. O streso poveikis mūsų imuninei sistemai, širdies ir psichinei sveikatai yra gerai ištirtas.

 

Tad pats metas nustoti vaikytis fantastinės meilės. Meilė gali būti tokia įvairi, kaip ir žmonės, kuriuos ji susieja. Dažnai ji būna žemiška, bet globėjiška. Jeigu mes įveiksime romantiškos meilės mitą, galėsime susikurti labiau realistinius lūkesčius santykiams, o tai leis gyventi laimingiau ir sveikiau.

 

Šaltinis: http://seimairnamai.eu

Rekomenduojami video:


2500
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
ezoterikas

Technologijos internetines veda į atbukima, degradaciją. kurie ieško poros portaluose pažincių, neranda beveik nieko. užauga PUIKYBĖS MANIJA žmogui, įpatingai moterims. Aplamai žmogus-žmonija yra dvasiškai smukus, i degradavimą ainama, daugeja visokių iš..kri…pimu, visada buvo ir bus apsivalymai kai einama neteisingu keliu. Kataklizmai, epidemijos…to įrodymas erkių ligos, kokiame lygmenyje yra žmonių civilizacija šiandieninė. TOBULAI pažengusiose civilizacijose energetiniame fone tiek fiziniame yra švara, parazitai neturi sąlygų išgyventi. ASTRALINIŲ PARAZITŲ fone, jei mes turetume visi matymą toki, situaciją pamatytume žiaurią, kraupią, kokie padarai yra mūsų pasaulyje, kažkur ŠALIA !

paprika [aitrioji]

zinoma, meile yra sventas dalykas ir ji ”nesimeto” siaip ant kelio =reik ja uzsitarnauti, ”uzsiauginti”, prisijaukinti. sia dovana patiria tik maza dalis zmoniu. o siuolaikinis pasaulis ir sukurtos technologijos ”iskreipia” tikraji ‘meiles veida’… kaip jaudinanciai grazu stebet senuku porele, vaikstancia kokiam parkely- is tolo matos, kad tai visa gyvenima viens kita mylintys zmones= zvilgsnis, pagarba, atjauta..jie uzaugo ir paseno be ”ismaniuju technologiju”, jie viska patyre ”gyvai”… dabartinis gyvenimas greitas =ner kada svajot, reik dirbti [lenktynes del geresnio gyvenimo].. susizavejimas, potraukis praeina- skyrybos [ner kantrybes, gyvenimas per trumpas, kad gaist laika su neperspektyviu zmogum].. vaikus augint irgi tapo ”nemadinga” [ na… Skaityti daugiau »

Jauniklis

Čia išryškėja kita gyvenimo strategija: patinai gyvena sau, patelės gyvena sau, jauniklius augina Valstybė!

ZsliM

Tabar ira internetas ir virtuali erdve, kuri pakeičia iš esmes viska

Neieško meilės

>> kodėl vis sunkiau rasti savo antrąją pusę?

Todėl, kad “meilę” pakeitė “aistra” bei “seksas”, kas visais laikais buvo absoliučiai nesietini dalykai. Dabartinis bičas ieško ilgalaikio nemokamo sekso (žmonos?), o pana ieško nemokamos karjieros (vyro?). Taigi meilės dabar niekas neieško!

Taip pat skaitykite