Suaugusiems alkoholikų vaikams sunku palaikyti artimus santykius

Kaip ir visi kiti, taip ir suaugę alkoholikų vaikai, trokšta sveikų artimų santykių. Tačiau juos sukurti labai sunku ir tam trukdo kelios priežastys.

 

Pati pirmoji ir bene akivaizdžiausia priežastis – jie neturi sveikų artimų santykių pavyzdžio. Niekada nėra regėję tokių santykių. Vienintelis turimas pavyzdys – tėvų santykiai, kurie, tikrai nebuvo sveiki.

 

Suaugusiems alkoholikų vaikams neteko patirti nuoseklaus, nuoširdaus ir meile grįsto tėvų ir vaikų bendravimo. Vieną dieną juos mylėdavo, o kitą – negailestingai atstumdavo. Jie augo įtampoje ir nuolatinėje baimėje, kuri nors ir nesugniuždė, bet vis tiek nuolat kliudė pilnaverčiam vystymuisi bei aplinkos suvokimui. Šie žmonės neišmano ką reiškia nuoseklūs, kasdieniai, sveiki artimi santykiai su kitu žmogumi. Todėl sukurti tokius, jiems skausminga ir sudėtinga.

 

Kurti santykius trukdo baimė būti įskaudintiems ir paliktiems. Kaip teigia Dr. Janet Geringer Woititz „Bet kurie sveiki santykiai plėtojami duodant kitam žmogui, priimant, ką duoda jis, ir kartu sprendžiant problemas. Suaugusiems alkoholikų vaikams net menkiausias nesutarimas atrodo milžiniška kliūtis, nes tikrąją problemą užgožia baimė būti paliktam.“

 

Baimė būti paliktiems menkina jūsų pasitikėjimą savimi. Patys sau atrodote nieko verti ir netikite, kad jus galima mylėti. Trokšdami jaustis gerai, viliatės, kad kitas asmuo suteiks jums tai, ko patys negalite sau duoti. Gerai pasijuntate tik tada, kai kas nors pasako gerą žodį, tad santykiuose tampate priklausomi nuo kito žmogaus veiksmų, jo nuotaikų bei emocijų. Dėl šios, nuolat jus kaustančios baimės, santykiai tampa įtempti. Jūsų įtampa ir baimės dusina ne tik jus, bet ir jūsų partnerį.

 

Tačiau turėtumėte įsidėmėti, kad nesaugumo jausmas, nepatiklumas ir nuolat kirbantys klausimai būdingi ne tik suaugusiems alkoholikų vaikams. Dauguma žmonių, kurdami santykius, susiduria su tokiomis pat problemomis. Išties nedaug kam pavyksta sukurti santykius visiškai pasitikint savimi bei partneriu ir žinant, kad viskas klostysis taip, kaip tikimasi. Nerimas ir baimės būdingi ne tik jums, skiriasi gal tik jų apimtis, nes suaugusiems alkoholikų vaikams įprasti sunkumai virsta sunkiai įveikiamomis kliūtimis.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

Svarbiausia įsidėmėti, kad sveiki santykiai nesusiklosto per naktį. Jie susideda iš daugybės sudedamųjų dalių bei abipusių partnerių pastangų. Pradedant naujus santykius, labai svarbu partneriui pasiūlyti tai, ko patys norėtumėte iš jo sulaukti. Ar su žmogumi jus sieja artimi santykiai, priklauso nuo to, kiek poroje vienas su kitu dalijatės, t.y. kiek kiekvienas iš santykių dalyvių pasirengęs duoti kitam. Labai svarbu tiek save, tiek partnerį vertinti realistiškai. Tik žvelgdami realistiškai, nepanikuodami, galėsite su partneriu aptarti kilusias problemas, iš jų pasimokyti bei dar labiau vienas su kitu suartėti. Nekelkite audros stiklinėje ir nemanykite, kad tik vieni jūs bijote būti palikti, įskaudinti ar neįvertinti. Svarbiausia apie tai pasakyti partneriui. Papasakokite jam kaip jaučiatės ir kodėl taip jaučiatės. Negniaužkite nieko savyje, tuo pat metu išklausydami partnerio lūkesčius bei potyrius. Jūsų baimės kyla iš ankstesnių išgyvenimų, nepatyrimo bei nemokėjimo arti prisileisti kito žmogaus.

 

Tyrinėkite save, savo jausmus, elgseną ir pažinkite kada jaučiatės gerai, o kas jums kelia diskomfortą. Apie tai pasikalbėkite su partneriu ir paprašykite jo pagalbos kartu tai išspręsti.

 

„Vienintelis būdas įsitikinti, kas esate, – atrasti, kas jums geriausiai tinka. Ta, tiesą sakant, pagrindinis šios knygos patarimas. Atraskite save, jauskitės gerai, būdami, kas esate, ir būkite pasiryžę dėl to kovoti. Taip tapsite visaverte asmenybe. Būsite sveiki visose gyvenimo srityse. Ir išsilaisvinsite.“ knygoje „Suaugę alkoholikų vaikai“ teigia Dr. Janet Geringer Woititz.

 

Jūs esate nuostabūs ir tikrai verti meilės, bet tik skirdami jos pakankamai patys sau, sulauksite jos iš aplinkos. Tad mylėkite save, paleiskite baimes ir pasitikėkite artimais žmonėmis.

 

Iki kitų susitikimų.
Parengė Rasa Banelė
Parengta remiantis Dr. Janet Geringer Woititz „Suaugę alkoholikų vaikai“

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Genetikas

Aš dėl istorijos vingių augau alkoholikų šeimoje. Jie nepadarė jokios blogos įtakos mano karjierai, mokslui, visuomeniškumui. Priešingai, jie parodė, kaip nereikia daryti.

Kitas variantas yra biologiai tėvai aikoholikai, jie kenkia ne savo elgesiu, bet savo sužalota genetika. Ištaisyti genetines klaidas labai sunku, sėkmės atveju reikia penkių kartų, nesekmės – neįmanoma.

Išvada: neskieskite prašau nesąmonių į eterį, problema ne elgesyje o genetikoje.

emigrante

Pritariu,kazkokios nesamones.Lyg jau alkoholiku vaikai pasmerkti neturet normalaus gyvenimo.Viskas priklauso nuo taves ir supratimo kas gerai,o kas ne.Kai kurie kartoja tevu elgesi,kai kurie priesingai,stengias but kitokiais nei tevai.

Taip pat skaitykite