5 faktai, kuriuos turėtumėte žinoti apie smegenis savo pilve – jos yra panašios į tas jūsų galvoje

Enterinė nervų sistema (ENS) dažnai vadinama antrosiomis žmogaus smegenimis. Ir tikrai ne be reikalo. Štai 5 įdomūs faktai apie šią mažai ištyrinėtą žmogaus kūno dalį.

 

1. Jūsų pilvo smegenys yra labai panašios į tas, kurios yra galvoje

 

Enterinę nervų sistemą sudaro tie patys neuronų tipai kaip ir galvos smegenis. Ji taip pat yra labai didelė – beveik tokio pat dydžio kaip stuburo smegenys. Mokslininkai dabar pastebi, kad enterinę nervų sistemą ir galvos smegenis veikia tos pačios genetinės mutacijos. Taigi, smegenimis ši sistema vadinama ne be reikalo.

 

2. Pilvo smegenys veiki jūsų jausmus

 

Enterinė nervų sistema yra atsakinga už žarnyno veikimą. Ji taip pat bendrauja su ten gyvenančiais mikroorganizmais. Mokslininkai yra įsitikinę, kad mikroorganizmų pokyčiai žarnyne daro įtaką ir žmogaus savijautai. Ilgą laiką buvo nežinoma, kaip tai įmanoma. Dabar jau aišku, kad tai – enterinės nervų sistemos nuopelnas. Mikroorganizmų pokyčiai yra pastebimi jūsų pilvo smegenų, signalai siunčiami į galvos smegenis ir jūsų nuotaika pasikeičia.

 

3. Pilvo smegenys yra susijusios su įvairiomis neurologinėmis problemomis

 

Autizmu sergantys vaikai dažnai kenčia nuo žarnyno problemų. Nors dar nežinoma, kas sukelia autizmą, mokslininkai mano, kad enterinė nervų sistema prie to prisideda. Ši sistema taip pat dalyvauja Alzheimerio ir Parkinsono ligų eigoje. Mokslininkai mano, kad gerindami žarnyno mikrobų būklę galime pagerinti ir protinę sveikatą.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

4. Apie pilvo smegenis mes žinome tragiškai mažai

 

Mokslas tik dabar ima giliau domėtis enterine nervų sistema. Iki šiol ji domino tik tuos, kurie tyrinėja virškinimo ir šalinimo sistemas. Dabar pilvo smegenys įdomios ir psichiką tiriantiems mokslininkams, neurochemijos ekspertams ir genetikams. Nepaisant to, apie enterinę nervų sistemą, jos poveikį mūsų sveikatai ir ryšius su smegenimis žinome labai mažai. Ir tai yra didelė problema, nes jose gali slypėti raktas į ne vienos šiuo metu nepagydomos ligos sprendimą.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Enterinė nervų sistema savotiškai bendrauja su žarnyno mikroorganizmais. Atsiminkite, kad jūsų kūne yra daugiau mikroorganizmų nei žmogaus ląstelių – jie daro didžiulę įtaką jūsų savijautai. Bet kokią? Reikės dar kelerių metų, kol mokslininkai pagaliau ims geriau suprasti pilvo smegenų vaidmenį bei ryšius su galvos smegenimis.

 

5. Tai yra mechanizmas, leidžiantis smegenims bendrauti su imunine sistema

 

Mokslininkai mano, kad enterinė nervų sistema yra taškas, kuriame susilieja nervų ir imuninė sistemos. Australų mokslininkai iš RMIT universiteto yra šių tyrimų priešakyje. Jie nori išsiaiškinti, kaip žarnyno mikroflora yra užkoduota genuose. Šių tyrimų tikslas yra padėti nuo autizmo kenčiantiems žmonėms, taip pat sukurti naują gydymą Parkinsono ir kitoms ligoms.

 

Šaltinis: http://www.technologijos.lt

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite