Mokslininkai sėkmingai kuria įrenginį, kuris skaitys žmonių mintis

brain-cells-neurons-time_21689_600x450Naujoviškas įrenginys, kuris gali išversti mintis į kalbą, dar labiau priartėjo prie realybės. Kelerius metus revoliucinį įrenginį kuriantiems mokslininkams stebint žmogaus smegenų aktyvumą pavyko nustatyti, apie kokį žodį žmogus galvoja, dailymail.co.uk cituoja naujienų portalas 15min.lt.

 

Nors tyrimai vis dar priminėje stadijoje, tyrėjai mano, kad ateityje ši technika kalbos paralyžių turintiems asmenis gali padėti bendrauti.

 

Robertas Knightas iš Kalifornijos Berklio universiteto tiria, kokios smegenų dalys įtraukiamos į žodžių klausymo, jų įsivaizdavimo ir kalbėjimo procesą.

 

„Dabar didžiausias iššūkis yra atkartoti suprantamą kalbą naudojant tiesioginius įrašus, daromus tuo metu, kai žmogus įsivaizduoja norimą ištarti žodį“, – sakė profesorius.

 

Mokslininkams stebinti smegenų smilkinio sritį pavyko atkartoti žodį, kurį žmogus tik išgirdo.

 

Naudodami elektrodus, padėtus ant smegenų dalies, kuri atsakinga už kalbas, mokslininkai stebėjo elektrinių signalų atsaką iš smegenų ląstelių tuo metu, kai žmogus įsisąmonina pasakytus žodžius.

 

„Mes įrašėme elektrinius signalus tiesiai iš smegenų „kalbų zonos“, kai žmogus išgirdo žodžius, – aiškino R.Knightas. – Tuomet mes iššifravome šiuos elektrinius signalus ir juos galėjome paversti garso bylomis, kurios neįtikėtinai tiksliai atspindėjo, ką žmogus išgirdo.“

 

Vėliau mokslininkams pavyko iššifruoti kalbą it tuo metu, kai žmogus galvojo apie specifinį žodį.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Mokslininkų tyrimo būdas remiasi įrodymais, kad smegenys išsivystė taip, jog gebėtų suvokti žmogaus balso fizines savybes, o tuomet jas paversti esminiais kalbos elementais, tokiais kaip žodžiai.

 

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
klajūnas

Ne skaitys, bet jau seniai skaito … :)

ezoterikas

PASAULIS keičiasi , atsiranda vis kokių tai naujovių, man atrodo mes ainame link faš… izmo, daug domėjausi psi/ chotro/ ni/ niu ginklu. Jisai dar vadinamas ekologinis ginklas, kadangi negriauna namų, nesukelia radijacijos gamtai., bet sukelia žmogaus degradaciją . Jūs įsivaisduojate kas vyksta mūsų planetoje ? Jo razrabotkės jau kuriamos apie 80 metų, politikai senai svajojo valdyti žmones, ar pavergti jų sąmones. 7, 8 dešimtmetyje buvo šiokie tokie progresai pasiekti, apie 2000 metus technologijos buvo išvystytos iki kosminio masštabo. Žmogų gali susargdinti, kažkuom neįtikusį vyriausybei, Gali užprogramuoti bet kokiems veiksmams. Čia ne kokios fantazijos , o realybė. Kažkas pagalvotų, bičiukas nusišneka… Skaityti daugiau »

Taip pat skaitykite