10 keisčiausių Marso nuotraukose pastebėtų dalykų

Nuo įvairių aukų ir statulų dievams iki Marso paviršiuje ropliojančių gyvių – zondai ir marsaeigiai į Žemę atsiuntė gausybę nuotraukų, kurios kurstė ateivių ieškotojų vaizduotę. Whatculture.com pateikia pačius įdomiausius iš Marso mus pasiekusius vaizdus, rašo naujienų portalas 15min.lt.

 

Pelė

 

Šių metų lapkričio mėnesį žiniasklaidoje mirgėjo nuotrauka, kurioje matyti milžiniškos pelės siluetas Marso paviršiuje. Nuotrauką padarė NASA marsaeigis „Curiosity“.

 

pele-marsas

 

Tačiau tai – toli gražu ne keisčiausias Raudonojoje planetoje aptiktas objektas. Už šio ir kitų Marso įdomybių gausą turime dėkoti pareidolijos fenomenui, dėl kurio atsitiktinį vaizdą žmogaus smegenys suvokiama kaip žinomo objekto vaizdą.

 

Ore skaldantis šaukštas

 

Šių metų rugsėjį „Curiosity“ Marso paviršiuje pastebėjo tai, kas primena ore sklandantį šaukštą. Žinoma, šiam vaizdui yra ir kur kas žemiškesnis paaiškinimas – silpnesnė Marso gravitacija leidžia susidaryti tokiems uolienų dariniams, kokių niekuomet nepamatytume Žemėje.

 

saukstas

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Esant tinkamoms oro sąlygoms panaši ilga uoliena galėtų pradėti formuotis ir Žemėje, tačiau prieš pasiekdama tokias proporcijas ji perlūžtų nuo savo svorio.

 

Sterblinė žiurkė

 

Tai dar vienas įdomus pareidolijos atvejis, dėl kurio akmuo žmonių vaizduotėje pavirsta miegančiu graužiku.

 

marsoziurke

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Šioje nuotraukoje matyti graužiko akis, priekinės galūnės ir ausis.

 

Marso moteris

 

Ateivių ieškotojai tiesiog pamišo, kai „Spirit“ marsaeigis iš Marso Gusevo kraterio atsiuntė šią nuotrauką. Joje esantis objektas atrodo taip, tarsi būtų moteris, žiūrinti žemyn nuo kalvos.

 

marso-moteris

 

Tiesa, tikra moteris Marse sėdėti negalėtų ne tik dėl negyvenamų sąlygų, bet ir dėl dydžio – NASA teigia, kad tikrovėje „moters“ dydis siekia vos keletą colių.

 

Pirmojo pasaulio karo šalmas

 

Šis vaizdas buvo užfiksuotas 2013 m. marsaeigio „Curiosity“.

 

salmas-marsas

 

Ateivių ieškotojai tikino, kad tai – apdulkėjęs šalmas iš Pirmojo Pasaulinio karo.

 

Akmens veidas

 

Daugumą čia aprašytų nuotraukų pastebėti itin sunku, tačiau yra tokių, kurios iškart krenta į akis. Kaip tik tokia yra 2010 m. marsaeigio „Opportunity“ daryta fotografija. Internautai akmenį palaikė auka senovės dievams.

 

Tai anaiptol ne pirmas veidas iš Marso, apie kurį rašė žiniasklaida. Kodėl veidai Marso nuotraukose įžvelgiami taip dažnai?

 


akmens-veidas

 

Žmonės labai gerai geba pastebėti dalykus, kurie primena veidus, o viso to kaltininkė yra smegenų dalis fusiform gyrus, kuri atsakinga už vaizdų aptikimą ir atpažinimą.

 

Kai kurių profesijų žmonės turi labai išvystytą veidų atpažinimo funkciją, pavyzdžiui, šachmatų žaidėjai.

 

Milžiniškas krabas

 

Šis išdidintas nuotraukos fragmentas primena didelį daugiakojį krabą, kurį sunkiai galima paaiškinti atsitiktiniu uolienų išsidėstymu.

 

Vis dėlto prie tokio neįprasto vaizdo prisideda ir nuotraukų išdidinimo efektas.

 

marso-organizmas

 

Dauguma marsaeigių nuotraukų padarytos labai tolimu atstumu ir objektų jose negalima įžiūrėti plika akimi. Ateivių entuziastai nuotraukas priartina ir išdidina, kad šios atrodytų gražiau. Kai išdidinamas kontrastas, pasikeičia ir nuotraukos ypatybės. Tuo iš dalies galima paaiškinti neįprastas formas.

 

Monolitas

 

Šią nuotrauką 2008 m. padarė zondas „Mars Reconnaissance Orbiter“. Iš dviejų skirtingų pusių matyti aukšta plona struktūra, iškilusi tuščioje Marso paviršiaus vietoje.

 

marsas-monolitas

 

Tai, kad struktūra viena ir aplinkui nėra nieko kito, sudaro dirbtinai sukurto objekto įspūdį.

 

NASA teigia, kad šis objektas susidarė natūraliai – nukrito nuo šalimai esančio skardžio ir įstrigo ant žemės.

 

Egipto statula

 

Ši šalia 12 m skardžio esanti „statula” nufotografuota 2007 m. „Opportunity” marsaeigiu ir buvo perublikuota įvairiuose tinklaraščiuose ir tinklalapiuose daugybę kartų.

 

egipto-statula-marse

 

Ufologai nuotrauką palaikė įrodymu, kad tarp šio Senovės Egipto statulą primenančio vaizdo ir ateivių aktyvumo Žemėje yra sąsajų …

 

Piramidė

 

Tai dar vienas senovės Egiptą primenantis vaizdas, fotografuotas „Curiosity“ marsaeigiu. Įdomus sutapimas, kad nuotrauka padaryta praėjus lygai 8 metams nuo to laiko, kai „Opportunity“ užfiksavo „Egipto sarkofagą“.

 

piramide-marse2

 

Tačiau iš tiesų „piramidės“ dydis siekia vos kelis colius, o platesnis šios vietos vaizdas rodo, kad aplink pilna skardžių ir skaldos. Įsižiūrėjus į bendrą vaizdą matyti, kad „piramidė“ yra tik viena iš šimtų tūkstančių uolienų Marso paviršiuje, tik ji labiau simetriškai nei kaimynai.

 

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
smalsuolis2

Ateivių darbas

Taip pat skaitykite