Šiurpą keliančios fotosesijos su lavonais
|Atrodo šiurpokai, tačiau XIX a. fotografijos su lavonais buvo įprastas dalykas. Didžiausio populiarumo tai sulaukė Europoje ir JAV, o pastaruoju metu būten šioje šalyje pastebimas savotiškas pomirtinių fotografijų mados „atgimimas“.
Atrodo, paprasta dviejų brolių dvynių nuotrauka. Tačiau kaip sureaguotumėte sužinoję, jog vienas iš berniukų – miręs?
Šios fotografijos įrodo, kad laidojimo papročiai ne visada buvo tokie, kokie yra dabar. XIX a. pirmoji užduotis mirus vienam iš artimųjų buvo toli gražu ne skambutis į morgą… Prieš tai būdavo privalu pasidaryti nuotrauką su lavonu.
Labai populiaru buvo pasidaryti paskutinę visos šeimos nuotrauką. Arba kai kuriais atvejais tiesiog meniškai nufotografuoti mirusį žmogų.
Pamatę šį vaizdą tikriausiai spėtumėte – mažesnioji mergaitė labai ne laiku mirktelėjo. Deja, mažylė iš tiesų – negyva.
Kai nėra karsto, tampa sunku pasakyti, kuris žmogus miręs… Fotografijoje buvo itin populiaru nupiešti akis – tai buvo daroma tam, kad žmogus atrodytų visiškai kaip gyvas. Kaip manote, kuris iš šių žmonių yra miręs?
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt
Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!
Sakote, baisus senoviškas paprotys? Tikrai taip, tik kad ne toks jau ir senoviškas… Neįtikėtina, bet žmonės panašias fotosesijas organizuoja ir šiais laikais.
Atrodo, visiškai paprasta nuotrauka. Vienintelė smulkmenėlė: moteris – negyva. Jos dukros nusprendė padaryti šią nuotrauką, nes mamai mirus ši joms vis dar atrodė gyvybinga.
Štai taip per savo šermenis norėjo atrodyti Naujojo Orleano ponia Mickey Easterling. Moteris viską suplanavo labai smulkmeniškai – nuo jos mėgstamiausio gėrimo ant stalo, iki įamžinimo. Ilgą reikalavimų sąrašą ji paliko savo artimiesiems prieš pat mirtį.
Nieko nuostabaus,labai jau mes nabašnykais nesifotkinom, garantuoju kad beveik kiekvienuose lietuvio namuose tokiu nuotrauku rastum kur puse familijos issirikiavus prie grabo rymo.