Prietarai: Kas atneša laimę, o kas – nelaimę?

prietaraiKodėl iš kartos į kartą perduodamas įsitikinimas, kad kažkas atneša laimę, o kažkas – nelaimę? Kodėl smulkmenoms teikiama didžiausia reikšmė ir priskiriamos stebuklingos galios?

 

Visais laikais žmonėms buvo reikalingas tikėjimas stebuklingomis kai kurių daiktų savybėmis bei ritualų magija, jie stengėsi išsiaiškinti paslaptingą nesuprantamą reiškinių prigimtį. Senovėje žmonės jautėsi itin silpni ir bejėgiai galingų gamtos jėgų akivaizdoje. O tai, ko negalėdavo suprasti, siedavo su paslaptinga aukštesniąja jėga. Taip ir gimė prietarai. Prietarų šaltinis, anot mokslininkų, yra seni papročiai, tradicijos ir legendos. Nesunku pastebėti, kad visokie prietarai pagrįsti žmonių baime.

 

Naminukai

 

Anksčiau naminukai gyvendavo namuose už krosnies, o dabar persikėlė į įstaigas. Ir visokio plauko kaukai išlaikė savo senus įpročius. Jeigu įstaigoje vyrauja netvarka, stalai apversti šūsnimis popierių, visur mėtosi neaiškios kilmės daiktai, vadinasi, įstaigos dvasia yra nepatenkinta ir ją reikia pamaloninti.

 

Gerai nusimanantys šioje srityje pataria, kad biuro vadovas vieną dieną turėtų ateiti į darbą anksčiau nei darbuotojai. Jis turi apsivilkti išvirkščią švarką, pastatyti lėkštę su pienu po radiatoriumi (anksčiau tai būtų buvusi krosnis, už kurios gyveno naminukai). Visą tą operaciją jis turi laikyti paslaptyje, kad darbuotojai nepradėtų abejoti savo vadovo psichine sveikata. O gimtadienio proga naminukui reikia dovanoti tabako. Kada naminukų gimtadienis? Ogi vasario dešimtą dieną!

 

Karjeros ritualai

 

Kiekvienas vadovas turi žinoti, jog ypač atidus turi būti tą dieną, kai yra suplanuoti susitikimai ar pasirašomos sutartys. Jeigu tokį rytą jam iškris iš rankų pirštinė ar raktai, nieko gero nelauk. Darbuotojas, kuris, nepaisydamas visų pastangų, nesugeba atkreipti į save vadovų dėmesio ar įrodyti, kad jam teisėtai priklauso paaukštinimas, privalo atlikti kelis magiškus ritualus.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Žinantis savo vertę darbuotojas, kai vadovo nėra kabinete, turi padėti ant jo stalo tuščią popieriaus lapą, kitą dieną taip pat nepastebimai jį pasiimti, o paskui visą laiką nešiotis su savimi. Tas lapas – tai pareigų paaukštinimo ir didesnio atlyginimo garantas. Yra dar vienas būdas pakilti tarnyboje karjeros laipteliais: keletą minučių pagulėti ant viršininko stalo. Dėl viršininko likimo nereikia jaudintis – jam tie magiški ritualai nė kiek nepakenks.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Sirgalių burtai

 

Dar prietarais labai tiki sporto sirgaliai. Jie atlieka įvairiausius ritualus, kurie turi garantuoti mylimos komandos pergalę. Pavyzdžiui, po laimėtų rungtynių sirgaliai kruopščiai sulankstę sudeda drabužius, kuriais vilkėjo per rungtynes, ir nebeapsivelka jų iki kitų rungtynių. “Laimingi” drabužiai išsaugo pergalės dvasią. Taip pat yra prietaras, kad per rungtynes nedera keistis vietomis su kaimynu.

 

Patys futbolininkai taip pat neatsilieka nuo savo gerbėjų, bandydami prisišaukti sėkmę. Manoma, kad autobuse, kuriuo komanda važiuoja į rungtynes, jokiu būdu neturi važiuoti moteris. Priešingu atveju pralaimėjimas garantuotas.

 

Apsauga nuo pareigūnų

 

Vairuotojai puikiai žino, kad būtina gerai “aplaistyti” vairuotojo pažymėjimą bei naujai įsigytą automobilį, kitaip neišvengs nelaimingų atsitikimų. Automobilį derėtų dar papildomai apipilti šampanu. Kita vairuotojų prietarų “mokykla” tikina, kad tokie ritualai jokiu būdu neturėtų būti atliekami, nes alkoholis ir automobilis yra visai nesuderinami dalykai.

 

Seni vairuotojai nepataria apeiti automobilio iš priekio – tai blogas ženklas. Taip pat nepatariama pasiimti daiktų ar atsarginių dalių iš avarijos vietos, o juo labiau montuoti tokias dalis savo automobilyje – mat tai, kas “dalyvavo” avarijoje, gali prišaukti kitas avarijas. Anot vairuotojų, nelaimę gali atnešti ir savo automobilio fotografavimas. Jeigu dar turint senąjį automobilį įsigyjamas naujas – nelaimės ilgai laukti neteks. Automobilio nereikėtų plauti plovykloje, esančioje netoli namų, nes tai gali privilioti vagis.

 

Vairuotojai žino įvairių būdų, kaip išvengti susitikimo kelyje su tvarkos sergėtojais: automobilyje nieku gyvu nevalia švilpti ar skaičiuoti pinigų. Šie veiksmai lems, kad būsi sustabdytas kelių policijos.

 

O pareigūnai laikosi taisyklės niekada nestabdyti kelyje jaunavedžių automobilių ir laidotuvių kolonos. Tarp kelių policininkų sklando pasakojimas apie narsuolį, kuris sustabdė limuziną, vežantį jaunavedžius. Po to visus metus, kad ir kaip stengėsi, pinigai jį aplenkdavo.

 

Ir medikai žmonės

 

Net medicinoje egzistuoja tam tikri prietarai ir laikomasi nerašytų taisyklių. Pavyzdžiui, gydytojai, baigę budėjimą, niekada nelinki jį pakeičiančiam gydytojui ar pacientui labos nakties. Nes yra įsitikinę, kad jų palinkėjimas gali išsipildyti “atvirkščiai”: pacientai negalės miegoti, pablogės jų sveikatos būklė, o budinčiam gydytojui greitoji pagalba vis veš sunkius ligonius.

 

Išsipildo ir dar vienas prietaras: jeigu ką nors pavaduosi per budėjimą, naktį neteks sudėti bluosto. Jeigu per operaciją instrumentus paduodančiai slaugytojai iškris instrumentas, juo reikia triskart trinktelėti į grindis ar net užminti jį.

 

Sėkmės ritualai

 

– Namie šluotą visada statyk kotu žemyn
– Pinigus imk kaire ranka, o duok dešine
– Neik apsipirkti pirmadienį, nes išlaidausi visą savaitę
– Nesiskolink pinigų antradienį, nes visą gyvenimą skęsi skolose
– Neskaičiuok pinigų vakare, nes jų niekada nepadaugės
– Išgirdus kukuojant gegutę, būtina pabarškinti monetas, tuomet piniginėje niekada netrūks pinigų
– Kad šeimos biuždete niekada netrūktų pinigų, reikia ant stalo laikyti pamerktus tris raudonus gvazdikus (geriausia – pirktus ketvirtadienį).

 

Parengta pagal dienraštį “Vakaro žinios”

Rekomenduojami video:


2500
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Rita

Ko jūs tikit Dievo kūriniais? reikia tikėti paciu juo.. uz tai ir nusipirkime kebabu

valdis

Prieš kelis metus, einant į darbą, kelią perbėgo juodas katinas (ar katė). Žinojau, kad nuo seno žmonės tai laiko blogu ženklu, bet nekreipiau dėmesio. Tačiau nelaimei, diena buvo nesėkminga kaip reta – netyčia sudaužiau brangią aparatūrą, ir nors labai stengiausi, atliktas darbas neatnešė jokios naudos – tik nuostolius. Nuo to laiko šiuo prietaru, lemiančiu kažką bloga, aš tikiu.

Nesvarbu

Pritariu o aš pamenu kai buviau anglijoj ir mačiau juoda katė ir viena diena aš netyčia mečiau daikta i brolio kompa ir viena raidė iškrito

Taip pat skaitykite