NASA: Saulėje formuojasi 6 Žemių dydžio saulės dėmė

Saulės paviršiuje formuojasi gigantiška 6 Žemių dydžio saulės dėmė, kuri šią savaitę gali paleisti ne vieną Saulės žybsnį, todėl didėja geomagnetinių audrų tikimybė, įspėja NASA mokslininkai.

 

Didžiulę saulės dėmę pastebėjo ir užfiksavo NASA zondo „Solar Dynamics Observatory“ (SDO) kameros. Dėmė išsipūtė ir dabartinį dydį pasiekė per porą parų (vasario 19 ir 20 d.).

 

„Dėmė išaugo ir dabar jos skersmuo prilygsta šešiems Žemės skersmenims, tačiau tikrąjį dėmės dydį sunku įvertinti, kadangi ji plyti ne ant plokščio disko, o ant sferos paviršiaus, – pažymi NASA atstovė spaudai Karen Foks (Karen Fox). – Darinys yra visiškai nestabilus ir neprognozuojamas, tad mokslininkai neatmeta galimybės, jog galime sulaukti didelės energijos dalelių pliūpsnių, vadinamų saulės žybsniais.“

 

Saulė šiuo metu įpusėjusi dvidešimt ketvirtąjį aktyvumo ciklą, kuris trunka 11 metų, o tai reiškia, jog šviesulys netrukus turėtų pasiekti aktyvumo piką. NASA zondas SDO veikia nuo 2010 m. ir yra tik vienas iš visos flotilės Saulę stebinčių ir jos aktyvumą bei pokyčius registruojančių kosminių aparatų.

 

Saulė ne tik šviečia ir šildo – ji moka ir supykti. Saulės žybsniai, plazmos pliūpsniai ir elektromagnetinės audros šviesulio paviršiuje gali smarkiai supurtyti nuo technologijų itin priklausomą Homo sapiens pasaulį.

 

Rekomenduojami video:


2500
10 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Anonimas

kai buna geonagbetines audros sapnuoju nesamones ar negaliu miegoti sirdis duoda kai su kuju

valdis

Matyt nuo tų saulės dėmių ji tokia – mąstė ožys, žiūrėdamas į deglą kiaulę…
:o)

def

Tai tegul juokauja kiek tik nori ,as jam leidziu juk juokaut :DD bet tai ka parase ne juokai ,o visiskos nesamones tai deretu skirt seip kur yra riba tarp humoro jausmo ,kad ir blogo ir jau visisko absurdo ;)

abc

Kietas tu tapara man patiko :D ziuriu kai kurios bobutes nepatenkintos tavo humoru :D o siaip tai nekas dar nusproks mano mobiliakas o kitam lt neturiu :/

grazka

trapara – durnius

ssndass

God kam užsipulti žmogų, jis tiesiog turi humoro jausmą ir pajuokavo … žiūrint iš pozityvo visai šmaikštu… o jei jūsų humoro skonis ne toks ,nereikia iš karto taip lengvai pulti ir peikti… juk ir jūs kažkam savo humoru galit neįtikti ,juk jums nebūtu malonu ,jei ir jus taip papeiktu…:)
Just sayin’

Meteoritas

Man atrodo tavo galvoj formuojasi neproporcingai didelio dydzio kazkas kas neturetu ten formuotis ,uztat ir rasai nesamones

Sirijus

trapara, gal tau su psichika negerai?

trapara

aciu dievui kad tas zondas yra laiku pastebejo bent tuoletiniu popieriu spesiu pasirupint jai ka

trapara

kaip kaip mano subinej formuojasi 6 zemiu skersmens sudu zybsnis kuris gali sukresta visa nuo tuoletu priklausoma homo sapiens pasauli?kaip baisu stengsiuos uzgniauzt bet zmones nk neprizadu:DDD

Taip pat skaitykite